שתף קטע נבחר

הודו: תשלמו מסים? נקרא על שמכם רחוב

ההכנסה ממסים בהודו נמוכה והממשלה מנסה לעודד את האזרחים לשלם. בתוכנית: בניינים חשובים, רחובות ורכבות ייקראו על שם 10 משלמי המסים המובילים בכל מחוז. "הרעיון הוא ליצור 'מועדונים' אקסקלוסיביים"

רוצה בית ספר או רכבת על שמך? או לקבל עדיפות בעלייה למטוס בשדות תעופה? בהודו זה יכול להפוך בקרוב למציאות עבור "משלמי מסים למופת".

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

בסקר הכלכלי השנתי של הודו הוצגו הצעות במסגרת תוכנית ממשלתית לשיפור הכנסת המס הנמוכה. לפי אחת ההצעות, בניינים חשובים, מונומנטים, רחובות ורכבות ייקראו על שמם של 10 התושבים שיהיו בראש רשימת משלמי המסים במשך יותר מעשור בכל מחוז.

רחוב ב הודו אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
"הרעיון הוא ליצור 'מועדונים' אקסקלוסיביים שמבטיחים מעמד חברתי וכבוד"(צילום: shutterstock)

בדו"ח הממשלתי שנערך על ידי היועץ הכלכלי הראשי של הודו הוצגו הצעות נוספות לעידוד האזרחים לשלם מסים, כולל מתן עדיפות בנמלי התעופה ונתיבים מיוחדים "מסוג דיפלומטי" בדלפקים. בדו"ח נכתב שהקמת שלטים עם הכיתוב "כספי המסים בעבודה" ליד פרויקטים של בנייה ממשלתית היא גם אפשרות "להעביר מסר לאזרחים שכספי המסים שלהם משמשים למוצרים ציבוריים בעלי ערך".

 

"הרעיון הוא ליצור 'מועדונים' אקסקלוסיביים שמבטיחים לא רק מעמד חברתי, אלא גם כבוד. צעדים כאלה יכולים גם לסייע בהפצת המסר שלשלם מסים זה דבר מכובד", נכתב בדו"ח. ההשראה להצעות נלקחה מתיאוריית ה"דחיפה" של הכלכלה ההתנהגותית, אשר מעודדת אנשים בעדינות להתנהגות כלכלית וחברתית טובה יותר. בדו"ח לא צוין מה הקריטריונים שייקבעו מי הם משלמי המסים המובילים.

 

מספר ההודים שמשלמים מס הכנסה נמוך. בשנת הכספים 2018-2017, רק 41 מיליון איש הגישו מסמכים לרשויות המס מתוך אוכלוסייה של 1.3 מיליארד בני אדם. הודים רבים מרוויחים מעט מכדי לשלם מסים, אבל מספר עצום של אנשים פטור מתשלום מס מסיבות אחרות. לדברי כלכלנים, פעילויות כלכליות רבות נעשות במזומן, ללא פיקוח וללא ידיעות רשויות המס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"לשלם מסים זה דבר מכובד"
צילום: shutterstock
מומלצים