שתף קטע נבחר

תושב צפת נאשם: כלא, אנס ושפך אקונומיקה לפה

גבר בן 58 מואשם כי הזמין לביתו את ל', שאותה פגש באקראי - ושם כלא אותה והתעלל בה קשות במשך שלושה ימים, חרף תחנוניה להשתחרר. לפי האישום, הוא אנס אותה, דקר אותה ואילץ אותה לשתות אקונומיקה לאחר ששפכה ויסקי. היא נמלטה לבסוף כשדיבר בטלפון. עורכות דינו: "היחסים היו בהסכמה"

אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק) (צילום: שאטרסטוק)
אילוסטרציה(צילום: שאטרסטוק)
גבר בן 58 מצפת מואשם כי בחודש שעבר פגש באקראי אישה תושבת המרכז, הזמין אותה לביתו – ושם כלא אותה במשך שלושה ימים, התעלל בה קשות, אנס אותה מספר פעמים ואף גרם לה לכוויות כאשר שפך לפיה אקונומיקה. במהלך התקופה הוא איים עליה בחפץ שנראה כמו אקדח, דקר אותה וכיבה על גופה סיגריות.

 

תחילתה של הפרשה ב-13 ביוני, כאשר הנאשם, אבשלום חבאני, הכיר את ל' (40), שמתגוררת בעיר גדולה במרכז הארץ. מכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז צפון לבית המשפט המחוזי בנצרת, עולה כי הוא פגש בה בקיוסק בעיר שבה התגוררה. הוא ביקש ממנה מצית, ובהמשך התפתחה בין השניים שיחה לאחר שרכש עבורה אלכוהול. "הנאשם הציע לל' להצטרף אליו לאסוף את כלבו מאמו הגרה קרוב, ולבוא לראות את ביתו. ל' סירבה באומרה כי אינה מכירה אותו, אך הנאשם שכנע אותה כי ברצונו להראות לה את הבית היפה שלו וכי אין לה מה לדאוג, בהיותו אדם מאמין חובש כיפה", מתואר באישום.

 

כאשר הגיעו לביתו, חבאני שתה אלכוהול ועישן סמים, ולאחר מכן החל להתעלל בה. הוא היכה אותה בבקבוקים ובאגרופים ודרש ממנה לשכב עימו. הנאשם דרש מל' לבוא לחדר השינה ו"לעשות סקס עימו ולהיות העבד שלו, אחרת יהפוך אותה לזונה שתעבוד עבורו". ל', שפחדה מאיומיו של הנאשם, הלכה אחריו לחדר השינה.

 

הנאשם אנס אותה בכוח, ולאחר מכן המשיך להכותה באמצעות הבקבוקים ובאגרופים, כשהאישה בוכה ומתחננת שיפסיק ושישחרר אותה. "במהלך האירועים הוציא הנאשם חפץ שנחזה כאקדח, הצמידו למצח של ל', משך את שיערה אחורה והודיע לה כי היא תמות היום. ל', אשר סברה כי מדובר באקדח תקין, ירדה על ברכיה והתחננה שיפסיק. הנאשם בתגובה אמר לה, 'את לא רוצה שאני אירה במצח מקדימה, בסדר אני אשים לך אותו מאחור' - והצמיד את החפץ דמוי האקדח לחלק האחורי של ראשה, כשל' מתחננת שיפסיק".

 

מהאישום עולה עוד כי ההתעללות נמשכה קרוב לשלושה ימים. הנאשם דרש ממנה כספים, איים עליה בסכינים ובמספריים כי יהרוג אותה וכי יוציא לה את העיניים. בשלב מסוים אף דקר אותה. "הנאשם לקח סכין מטבח קטנה והחל דוקר את ל' בידיה ורגליה. בהמשך אמר הנאשם לל' כי הסכין הזו קטנה בשבילה, לקח סכין גדולה והצמידה לבטן של ל', כשהוא שואל אותה אם היא רוצה שיכניס לה את הסכין ללב או לבטן".

אילוס אזיקים/תקיפה/אישום תקיפה תוקף אילוסתוקף אילוסתקיפה (צילום: shutterstock)
הפרקליטות מבקשת מעצר עד תום ההליכים. עורכות דינו של הנאשם: "היחסים היו בהסכמה"(צילום: shutterstock)
 

בשלב מסוים שפכה האישה את הוויסקי שהציע לה הנאשם לכיור, והוא בתגובה דרש ממנה לשתות אקונומיקה. "הוא לקח בקבוק אקונומיקה והורה לה לשתות. משסירבה ל' לעשות כן משך הנאשם את ראשה בשערותיה לאחור ושפך לה אקונומיקה לתוך פיה. ל' ניסתה לסגור את הפה, אך חלק מהאקונומיקה נכנס לפיה ובעקבות זאת החלה להקיא".

 

האישה הצליחה בסופו של דבר לחמוק מבית הנאשם, כשזה שוחח במכשיר הטלפון ולא שם לב למעשיה. היא פגשה באדם ברחוב וביקשה ממנו להזעיק את המשטרה. היא אושפזה בבית חולים במשך יומיים, ולפי כתב האישום סבלה מכוויה כימית דרגה 2 בנחיריים ובסנטר, משטפי דם פנימיים באזורים רבים בגופה ומחבלות נוספות.

 

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו של חבאני עד תום ההליכים המשפטיים. חבאני מואשם בעשרה סעיפים, שהחמורים בהם הם אונס, כליאת שווא, חבלה בכוונה מחמירה, פציעה בנסיבות מחמירות, סחיטה באיומים ותקיפה הגורמת חבלה ממשית. הוא טען בחקירתו במשטרה כי החבלות היו על גופה של האישה עוד לפני שנפגשו.

 

עורכות הדין מורן נירשברג ורימונה שלג, שמייצגות את חבאני מטעם הסנגוריה הציבורית, מסרו כי "לגרסת הנאשם הוא פגש במתלוננת בפתח תקווה והיא נסעה עימו מפתח תקווה לביתו בצפת בהסכמתה המלאה, בדירתו קיים עימה יחסי מין בהסכמה. הנאשם כופר בכל שאר עובדות כתב האישום והעבירות המיוחסות לו. הנאשם לא כלא אותה בדירתו ולא פגע בה. חומר החקירה טרם הועבר אלינו, לאחר שנקבלו ונבחן את חומר הראיות נוכל להגיב בהרחבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאטרסטוק
אילוסטרציה
צילום: שאטרסטוק
מומלצים