שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רפורמה בפרס קיפוד הזהב: תוקם אקדמיה לתיאטרון עצמאי ולפרינג'

  עמותת פרס תיאטרון הפרינג' הכריזה כי ועדת שיפוט תבחר את "הרשימה הקצרה" של הצגות שיזכו לסיוע בשיווק לאורך השנה. בנוסף, בחירת הזוכים בפרסי קיפוד הזהב תתבצע על ידי עשרות חברי אקדמיה, במסגרת גוף חדש שיאגד בתוכו את אנשים מתחום תיאטרון הפרינג'

  עמותת קיפוד הזהב הכריזה הבוקר (ב') על שינוי מקיף בפרס תיאטרון הפרינג', שבמרכזו יוקם גוף בשם "האקדמיה לתיאטרון עצמאי ותיאטרון פרינג'", שיאגד בתוכו אנשי מקצוע בעלי זיקה לסצנת התיאטרון העצמאי בישראל - יוצרים, אנשי אקדמיה ועיתונאים.

   

  במסגרת הרפורמה צפתה ועדת שיפוט של "קיפוד הזהב", המורכבת מ-20 אנשי מקצוע בתחום התיאטרון, בהצגות הפרינג' שהוגשו לפרס. בסיום התהליך תגבש

  הוועדה מתוך 90 הצגות "רשימה קצרה" של כ-15 הצגות, שהן בעיני השופטים מיטב הצגות הפרינג' של השנה. לאורך כל השנה יזכו הצגות "הרשימה הקצרה" לסיוע בשיווק מטעם העמותה.

   

  בנוסף, החל מהשנה תתבצע בחירת הזוכים בפרסי קיפוד הזהב על-ידי עשרות חברי אקדמיה, מתוך אנשי קהילת הפרינג' הישראלית. חברי האקדמיה יצפו בהצגות הרשימה הקצרה בין החודשים יולי-אוקטובר, ובמסגרת פסטיבל קיפוד הזהב שיתקיים בנובמבר, ויבחרו את הזוכים בפרסים בקטגוריות השונות. מעבר לכך, העמותה תיזום במהלך השנה אירועים מקצועיים ומסגרות של דיון לטובת חברי האקדמיה, שיסייעו לגיבוש קהילת יוצרי הפרינג' בישראל.

   

  קיפוד הזהב (צילום: סשה איידלמן)
  מרט פרחומובסקי, המנהל האמנותי של העמותה(צילום: סשה איידלמן)

   

  בחודש נובמבר יערך לראשונה פסטיבל קיפוד הזהב, חגיגה שנתית של התיאטרון העצמאי ותיאטרון הפרינג' עבור הקהל הרחב. בפסטיבל יוצגו מיטב הצגות הפרינג' של השנה מתוך "הרשימה הקצרה", בליווי אירועים, סדנאות ומפגשים. שיאו של הפסטיבל יהיה טקס חלוקת פרסי קיפוד הזהב בקטגוריות השונות.

   

  חברי הוועד המנהל של העמותה הם משה פרלשטיין, מיקי יונס, אפרת ליפשיץ, עודד אור, בהט קלצ'י, עירית פרנק ודורית ניתאי נאמן. יו"ר הועד המנהל הוא דורון צפריר, מרכזת פעילות העמותה היא גלית ברסקי והמנהל האמנותי של עמותה הוא מרט פרחומובסקי, שיזם ומוביל את הרפורמה בפרס.

   

  "אנו מאמינים כי הרפורמה בפרס קיפוד הזהב היא צעד חיוני שיאפשר לגייס ולמקד את הכוחות היצירתיים המופלאים של הפרינג' ולמתג את היצירה בתחום כמוקד של איכות אמנותית בתרבות הישראלית", כתבו בהודעה מטעם העמותה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים