שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  החשמלית של פולקסווגן מהירה מפורמולה 1
  אחרי שקבעה שיאים בפייקס פיק ובנורבורגרינג, מכונית המירוץ החשמלית של פולקסווגן שברה שיא בן 20 שנה

   

   

  מכונית המירוץ החשמלית של פולקסווגן שברה שיא נוסף. אחרי שקבעה את הזמן המהיר ביותר בפייקס פיק בארה"ב ואת שיא ההקפה למכונית חשמלית בנורבורגרינג הגרמני, ה-ID R קבעה שיא במסלול גודווד, במהלך פסטיבל המהירות שנערך בדרום אנגליה בסוף השבוע האחרון. היא עצרה את השעון על זמן של 39.9 שניות, מנפצת ב-1.7 שניות את השיא הקודם מלפני עשרים שנה, שקבע ניק היידפלד בפורמולה 1 (V10 עם 780 כ"ס) של קבוצת מרצדס-מקלארן.

   

  פולקסווגן ID R גודווד ()

  מכונית המירוץ החשמלית עברה שינויים והתאמות לפני הזינוק, לרבות שימוש במצברים בקיבולת קטנה יותר ומסיתי אוויר קבועים במקום מערכת DRS (ר"ת Drag Reduction System) דינמית, המאפשרת הפחתת מקדם גרר במהירויות גבוהות. בהתאם, המשקל העצמי הופחת ל-1,000 ק"ג כולל נהג. בנוסף, ברידג'סטון, שהייתה שותפה גם לשיא הקודם עם מקלארן-מרצדס, סיפקה צמיגים ייעודיים למסלול בתרכובת רכה במיוחד. הספק היחידה החשמלית, צמד מנועים (אחורי וקדמי) בתפוקה משולבת של 680 כ"ס, נותר ללא שינוי.

   

  פולקסווגן ID R גודווד ()

  כמו בצמד השיאים הקודם, גם הפעם התיישב מאחורי ההגה רומן דומא, המחזיק ברקורד מרשים של ניצחונות במרוצי סיבולת, כמו 24 השעות של לה מאן (פעמיים), 24 השעות של ספא (פעמיים) ו-24 השעות של נורבורגרינג (ארבע פעמים). למעשה, דומא כבר הצליח לנפץ את השיא במקצה האימון של האירוע, עם זמן של 41.18 שניות.

   

  רומן דומא פולקסווגן ID R גודווד ()

  בקו הסיום אמר דומא: "המסלול מאתגר במיוחד בגלל שהוא כל כך קצר (1.86 ק"מ, נב"ז), שהוא לא מאפשר לך לעשות גם את הטעות הקטנה ביותר. כל פרמטר בכיול של המכונית חייב להיות מושלם. לכך יש להוסיף שלא הייתה לנו כל אפשרות לבצע ניסויים על המסלול לפני הזינוק. אם היה לנו עוד שבוע אני חושב שהיינו מצליחים לקצץ עוד כמה עשיריות שניה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים