שתף קטע נבחר

ברק: "אני יכול להיות מס' 2 של פרץ"

בעקבות הפרסום ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" טען יו"ר העבודה שדרישת ברק למקום הראשון ברשימה משותפת אינה לגיטימית. בהמשך הוא נשמע מפויס: "השאלות הפרסונליות לא עומדות על הפרק". השניים ייפגשו בבוקר

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ עמיר פרץ, תקף הבוקר (ב') את יו"ר "ישראל דמוקרטית", אהוד ברק, וטען כי לראש הממשלה לשעבר אין לגיטימציה לדרוש את המקום הראשון ברשימה משותפת של שתי המפלגות. בצהריים הוא נשמע מפויס יותר: "אני בעד חיבורים, השאלות הפרסונליות לא עומדות על הפרק". השניים ייפגשו בבוקר.

אהוד ברק עמיר פרץ (צילום: דנה קופל, אבי מועלם)
ברק ופרץ. "אין לו לגיטימציה לדרוש את המקום הראשון"(צילום: דנה קופל, אבי מועלם)

הדברים של פרץ הגיעו בעקבות הפרסום הבוקר ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" שלפיו ברק דורש את המקום הראשון ברשימה המאוחדת וכן קביעת הרשימה בשיטת ריצ'רץ'.

 

"לפי התמונה שנראית היום, לאהוד ברק אין לגיטימציה לדרוש את המקום הראשון", אמר פרץ בריאיון הבוקר ברדיו דרום. הוא עקץ את ברק ורמז שאינו יכול להביא בכלל מנדטים מהימין: "מי שיוכיח לי בסקרים שהוא מסוגל להביא ארבעה מנדטים מהצד הימני של המפה הפוליטית, אני אשקול זאת. אבל אנחנו בכלל רחוקים מזה".

 

הוא הוסיף: "יש תהום פעורה ביני לבין ברק בנושאים חברתיים וכלכליים, והיו לי מספיק עימותים קשים מולו דווקא בשאלות האלה. עוד לא הגענו לשלב של לדבר על מי ראשון ומי שני. אני מגיע לפוליטיקה רק כדי לעשות סידורי עבודה?".

יו
פרץ בצהריים באשדוד. "השאלות הפרסונליות לא על הפרק"(צילום: תומר שונם)

עם זאת, בצהריים פרץ נשמע כבר מפויס יותר. בסיור שערך עם חברי מפלגתו באשדוד אמר: "אני בעד חיבורים ועושה מאמץ גדול לפגוש את כל הגורמים המשמעותיים במרכז-שמאל. השאלות הפרסונליות לא עומדות על הפרק. אני מכבד מאוד את ברק על הכרזתו, אבל חייבים לסיים את הדיון האידיאולוגי".

 

הוא הוסיף: "אחרי כל הפגישות אקים צוות מקצועי עם סקרים ובדיקות עומק ולא אעבוד לפי תחושות בטן. אני בוחן כל דבר ומהלך לפי שני פרמטרים - כיצד אפשר להגדיל את הגוש ואיך אפשר להביא יותר קולות מהימין. לפי זה אחליט איזה סוג של חיבורים כדאי לנו לעשות. אני לא רוצה שזה יהיה משחק סכום אפס - שלוקחים אחד מהשני ולא מצליחים לקחת מהימין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל, אבי מועלם
ברק ופרץ
צילום: דנה קופל, אבי מועלם
מומלצים