שתף קטע נבחר

נהרגה בתאונה - והתכשיטים נעלמו: "המזכרת היחידה שנשארה"

נורית פרי ז"ל נהרגה בתאונה בחודש מאי, וכשהועברה לביה"ח נעלמו תכשיטיה יקרי הערך - הרגשי בעיקר. במשפחה מספרים שניסו להעביר לידיהם פריטים לא קשורים, וזועמים על אי-שיתוף פעולה לטענתם מצד הגורמים הרלוונטיים: "המשטרה אומרת שצריך סבלנות? התכשיטים בטח כבר הותכו"

נורית פרי  ()
נורית פרי ז"ל, עם התכשיטים שנעלמו
 

תכשיטיה של תושבת כפר ורדים, שנהרגה בתאונת דרכים בסוף חודש מאי, נעלמו במהלך העברתה למרכז הרפואי לגליל בנהריה. בני משפחתה טוענים כי החקירה בנושא אינה מתקדמת, וכי בית החולים ומד"א אינם משתפים פעולה במאמצים לגלות מה עלה בגורל התכשיטים - שמלבד היותם יקרי ערך הינם בעלי חשיבות רגשית גבוהה.

 

המקרה פורסם היום (ב') במשדר בתחנת רדיו צפון, 104.5. התאונה עצמה אירעה בצומת יסעור שבגליל המערבי, ב-30 במאי השנה. נורית פרי, בת 60 מכפר ורדים, נהרגה בתאונה שבה היו מעורבים שלושה כלי רכב. עוד שבעה בני אדם נפצעו בתאונה, בהם אישה שמצבה הוגדר בינוני-קשה.

 

יאיר פרי, בנה של נורית, סיפר היום ל-ynet כי אמו הייתה בת לניצולת שואה, שנפטרה זמן קצר לאחר הלידה, בשל מחלת פוליו. "הקשר היחיד בין אמי לסבתי שנפטרה היו התכשיטים שירשה, שלוש טבעות זהב, עם יהלום גדול, צמיד זהב, שתי שרשראות וגורמט. הערך הכספי שלהם גבוה, אך מה שחשוב באמת הוא הערך הרגשי שלהם. זו המזכרת היחידה שנשארה.

זירת התאונה (צילום: תיעוד מבצעי מד
זירת התאונה בצומת יסעור, בחודש מאי האחרון(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

"ביום התאונה", סיפר, "אמי הייתה בדרכה חזרה הביתה מחנות יד שנייה שבה התנדבה. לאחר התאונה הזעיקו את אחי לבית החולים בנהריה, שם – אחרי שזיהה אותה – נתנו לו את הדברים שהיו עליה והיו שמורים בכספת. תכשיט עם אבן אדומה, שלא היה שלה, שרשרת זולה – שגם היא לא הייתה מאלה שהיא עונדת – ומפתח של החנות, שלטענתם ענדה על הצוואר, אבל זה גם לא נתפס היות שהמפתח היה על מחזיק מפתחות.

 

"הם סירבו לאפשר לאחי להסתכל בכספת ולחפש את שאר התכשיטים. מדובר בתכשיטים שאמי מעולם לא הסירה מגופה. לא ראיתי אותה אף פעם בלעדיהם ולא ייתכן שהייתה בלעדיהם באותו יום", הבהיר הבן.

 

הוא סיפר כי מאז לא זכו לשיתוף פעולה, לא מבית החולים ולא ממד"א. גם המשטרה – לטענתו – מורחת את החקירה. "במד"א סירבו לומר לנו מי היה נהג האמבולנס. במשטרה אמרו לנו את שמו של החוקר וכאשר התקשרנו אליו הוא אמר שהוא בחופשה. מסרו לנו את שמו של חוקר אחר ש'יתעסק רק בזה', ואז התברר שהוא נוסע לחו"ל. מפקד התחנה ביקש מאיתנו להעלות על הכתב את כל המידע שיש לנו בנושא, אבל המסמך הזה בכלל לא הועבר לחוקרים", טען.

זירת התאונה (צילום: תיעוד מבצעי מד
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

"חודש ימים התלונה פתוחה, ואף אחד לא מתעסק עם התיק הזה. המשטרה אומרת שאנחנו צריכים סבלנות? התכשיטים האלה בטח כבר הותכו. זה פשוט ביזיון. מה עם כבוד המת? ככה מתייחסים לאנשים? זה מה שמגיע לאמא שלי, שככה יתייחסו אליה?".

 

מהמרכז הרפואי לגליל נמסר: "בכל קבלת נפטר בחדר הנפטרים, מתבצע רישום מדוקדק של חפצי ערך, בנוכחות שני אנשי צוות, וכך היה גם הפעם. גופת הנפטרת התקבלה למכון הפתולוגי עם הפריטים הבאים: עגיל בצבע זהב עם אבן אדומה, ספר תהילים ושרשרת עם מפתח, שהייתה על צווארה.

 

"במעמד הקבלה תועדו חפצי הערך במסמך רשמי, על פי נוהל של משרד הבריאות. המרכז הרפואי ערך מספר בדיקות מול כלל הגורמים, תוך שיתוף פעולה הדוק עם המשפחה, שסירבה לקבל את הפריטים הנ"ל. אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה".

 

ממד"א נמסר: "לאיש מאנשי הצוות של מד"א אין כל קשר לטענות או למקרה, ככל שאכן אירע. הנושא נבדק לעומק על יד קב"ט מד"א וכאמור מאחר שלא נמצאה כל עדות לנטען המליץ הקב"ט למשפחה להגיש תלונה במשטרה. במד"א משתתפים בצערה של המשפחה".

 

ממשטרת ישראל נמסר: "מיד עם קבלת התלונה במשטרה בחודש שעבר נפתחה חקירה שעודנה מתנהלת בימים אלו. נבהיר כי משך החקירה לעולם לא יבוא על חשבון הצורך בהגעה לחקר האמת וביצוע כל פעולות החקירה הנדרשות לתכלית זו. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי במסגרת החקירה בוצעו ועוד יבוצעו מגוון פעולות החקירה הנדרשות ביסודיות, הכול במטרה להגיע לחקר האמת. עם סיום החקירה ובהתאם לתוצאותיה יעודכנו בני המשפחה בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים