שתף קטע נבחר

רבנים באולטימטום לבנט: "תפסיק לתמוך בגיוס נשים"

כמה רבנים מהציונות הדתית הבהירו ליו"ר הימין החדש שיסכימו לכניסתו לאיחוד אם לא יעודד גיוס בנות. בנט הגיב: "אני גאה בחיילות צה"ל"

טקס חילופי שר החינוך במעמד נפתלי בנט ורפי פרץ (צילום: אוהד צויגנברג)
נפתלי בנט (צילום: אוהד צויגנברג)

שורת רבנים מהציונות הדתית הציבה אולטימטום ליו"ר הימין החדש נפתלי בנט: הם יסכימו לאיחוד בינו לבין הבית היהודי בתנאי שהוא יפסיק לעודד שירות נשים בצה"ל.

 

השיחות על חיבור בין מפלגות הימין הקטנות עדיין תקועות, ומאחורי הקלעים מתנהלות מחלוקות לא רק על מיקום ברשימה וחלוקת תפקידים. בשעה שלאיילת שקד הוצע מקום שני ברשימה המאוחדת של הבית היהודי והאיחוד הלאומי, שותפה הפוליטי בנט חיפש בריתות אחרות. לאחרונה הוא ניהל מגעים מתקדמים עם יו"ר זהות, משה פייגלין, במטרה לרוץ יחד ולמנוע אובדן קולות כפי שקרה בבחירות האחרונות כששתי המפלגות לא עברו את אחוז החסימה.

 

מאחורי הסירוב של לקבל את בנט לשורות האיחוד עומדות - מלבד העובדה שנטש את הבית היהודי לפני הבחירות הקודמות - גם סוגיות נוספות. בימים האחרונים הועבר לו מסר ברור שלפיו קבוצה של רבנים בציונות הדתית תתמוך בשילובו ברשימה אם יפסיק להתבטא בחיוב בסוגיית שירות נשים בצה"ל.

 

בנט הגיב על הפרסום: "אני גאה בחיילות צה"ל". שמואל אליהו, ששמו הוזכר בתחילה כאחד מהרבנים, מסר בתגובה: "לא היה ולא נברא".

 

מאז הקים את הימין החדש חידד בנט את הקו בסוגייה והתבטא כמה פעמים בעד לאפשר שירות נשים באופן זהה לזה של גברים בצה"ל. סוגיית השירות בצה"ל היא רק אחת בשורת נושאים הקשורים בדת ומדינה שבנט חידד עמדותיו לגביהם, והוא גיבש קו מנחה שלפיו אין לעודד כפייה דתית.

 

כזכור, לפני כחודש וחצי סירב יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, לשוחח עם בנות מדרשה לפני גיוסן לצה"ל, דבר שבנט דווקא מעודד.

 

ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן) הגיב על האולטימטום לבנט, וקרא לו: "בנט, אל תכנע לקיצוניות. נשים היו ויישארו חלק חשוב מעוצמת צה"ל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
נפתלי בנט
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים