שתף קטע נבחר

סערה באל על: "שערורייה, לא אתפקד לליכוד"

הוועד פנה לעובדים וביקש מהם ומבני משפחותיהם להצטרף למפלגה. בתגובה התעוררה מחאה בקבוצות הסגורות של אנשי החברה. "גם אם זה יהיה יומי האחרון לא אתפקד", כתבה עובדת ואחרת הוסיפה: "ועד חסר אחריות"

מטוס הדירמליינר 787 בצבעי רטרו
ארכיון(צילום: עידו וכטל)

"גם אם זה יהיה יומי האחרון בחברה לא אצביע ליכוד ולא אתפקד לליכוד. זה שערורייתי". מכתבו של יו"ר ועד עובדי אל על, שרון בן יצחק, שבו ביקש מהעובדים להתפקד עם בני משפחותיהם לליכוד, מעורר סערה בחברת התעופה הישראלית. על רקע זה מתחו עובדים ביקורת ברשתות החברתיות הסגורות להם: לטענתם, אף שבהודעה צוין כי מדובר במהלך "ללא קשר להשקפות פוליטיות", הדבר לא תואם את תפיסת עולמם ולכן יתנגדו לו.

 

בקבוצת העובדים "משפחת אל על הקבוצה החברתית" שמאגדת בתוכה מאות מעובדי החברה, כתב אחד מהם: "לא יודע אם לצחוק או לבכות. פשוט בושה שהוועד דן בדברים כאלה ועוד מגיע להחלטה שהליכוד זה הפתרון הכי טוב. אשמח להסבר איזה מהלכים זה בדיוק יכול לקדם כדי שאוכל לצחוק עוד".

 

דיילת בחברה הוסיפה: "זה פשוט לא אמיתי שהגענו למצב שמישהו צריך בכלל להסביר למה מה שקורה פה לא תקין. אין קשר לימין או לשמאל, בעד ליכוד או נגד ליכוד, או בכלל לא יודע מה זה ימין ושמאל. יש פה הסתרה ברורה. יש פה ניצול כוח ומעמד. יש פה הכוונה למי לבחור ואמירה ברורה שהצטרפות לליכוד תעשה לנו טוב ושאם לא נצטרף ונצרף את בני משפחותינו לליכוד אנחנו פוגעים בחברה. זה לא מקומכם לבצע תעמולה, להציע לנו להצטרף למפלגה כזו או אחרת או בכלל להתערב בהחלטות הפוליטיות שלנו".

 

עובדת אחרת כתבה: "ליכוד יחזק את כוח העבודה שלנו? מה קורה בוועד? ממה שזכור לי הליכוד בראשות ביבי הוציא את אל על להפרטה". עובדת נוספת צירפה צילום מתוך מחאת לקוחות שהחלה ברשת וכתבה: "ועד חסר אחריות!! זה מה שרציתם?".

 

עוד עובד כתב: "יש אמירה ש'אל תהיה צודק תהיה חכם', זו פעם ראשונה שנתקלתי באקט שהוא לא צודק ולא חכם. הנזק התדמיתי, שגם ככה זקוק לשיפוץ, גדול מהתועלת. באמת נראה לכם שמישהו ישפיע על התעופה בארץ מטעם הליכוד?".

 

מנגד, כמה עובדים הצדיקו את המהלך וטענו שהדבר יחזק את ועד העובדים: "זה רעיון מעולה שעלה בעבר. אני רואה שהתפקדות למפלגה דומיננטית מאפשרת כוח נוסף לארגון העובדים, קרי יש אינטרס לפוליטיקאים בך ובהתארגנות שלך".

 

בהנהלת החברה ובוועד העובדים סירבו להתייחס לנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים