שתף קטע נבחר

ליברמן: לא אשב עם חרדים ולא עם "סמוטריצ'ים"

בחוג בית חידד יו"ר ישראל ביתנו מסרים והצהיר שלא רק חרדים פסולים מבחינתו לממשלה הבאה, אלא גם "החבורה המשיחיסטית שנכנעת לנתניהו פעם אחר פעם". את ראש הממשלה הוא כינה "כדאיניק"

 

אביגדור ליברמן בצלאל סמוטריץ' (צילום: יואב דודקביץ', מוטי קמחי)
בצלאל סמוטריץ' ואביגדור ליברמן (צילום: יואב דודקביץ', מוטי קמחי)

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ממשיך לחדד את הקו שלפיו יסרב לשבת בממשלת ימין-חרדים, ויכפה ממשלת אחדות בין הליכוד לבין כחול לבן. אלא שבמקביל הוא מחריף את הטון הן כלפי בנימין נתניהו, ובעיקר כלפי מי שנחשבים ל"שותפיו הטבעיים" של ראש הממשלה.

 

בחוג בית סגור שקיים אתמול (יום ב') בקריית אונו, תקף ליברמן בחריפות את התנהלותו של נתניהו וכינה אותו "כדאיניק". לאחר מכן הוסיף כי בממשלה הבאה שבה יהיה חבר לא יהיו "חרדים וסמוטריצ'ים".

 

 

אם אכן יעמוד בהצהרה זו – ולפיה לא רק חרדים לא ייכנסו לממשלה כל עוד זה תלוי בו אלא גם סיעת האיחוד הלאומי בראשות בצלאל סמוטריץ' - תייצר מצב עבור נתניהו אם יוטל עליו להרכיב את הממשלה הבאה.

 

לנוכחים בחוג הבית בקריית אונו אמר ליברמן: "מי שניסה להקים ממשלה עם שלי יחימוביץ', אבי גבאי והערבים - הוא לא ימין, לא שמאל ולא מפא"יניק. הוא כדאיניק. ישראל ביתנו לא תצטרף לשום ממשלה עם החרדים והמשיחיים. לא ש"ס, לא יהדות התורה ולא סמוטריצ'ים. מבחינתנו יש אך ורק ממשלה אחת שהיא רלוונטית: ישראל ביתנו, הליכוד וכחול לבן. ממשלה לאומית רחבה".

 

הוא תקף גם את מפלגות הימין הבית היהודי והאיחוד הלאומי: "איחוד מפלגות הימין שותקים מול כניעה לחמאס. הם שותקים למרות שביבי לא מתכוון לפנות את חאן אל-אחמר, הם שותקים למרות שהוא לא מקדם את חוק עונש מוות למחבלים. הם בעצם חבורה משיחיסטית שנכנעת לנתניהו פעם אחר פעם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ', מוטי קמחי
בצלאל סמוטריץ' ואביגדור ליברמן
צילום: יואב דודקביץ', מוטי קמחי
מומלצים