שתף קטע נבחר

"לא יעשנו בקורס": תואר בגידול קנאביס רפואי בארץ

בשנת הלימודים הקרובה תיפתח במכללה האקדמית עמק יזרעאל התמחות במסגרת התואר הראשון בלימודי קנאביס. נשיא המכללה: לא עבור מי שרוצה להתמסטל

המהפכה בתחום גידול הקנאביס הרפואי נמשכת: החל משנת הלימודים תש"פ, שתחל אחרי החגים, תפתח המכללה האקדמית עמק יזרעאל תוכנית ללימודי תואר ראשון הכוללת התמחות בגידול קנאביס רפואי, במסגרת החוג למדעי ההתנהגות. בארץ קיימים כמה מוסדות להשכלה גבוהה העוסקים בתחום, אך במכללה אומרים כי זו הפעם הראשונה שבה מדובר בתואר ראשון.

 

 

נשיא המכללה האקדמית עמק יזרעאל, פרופ' יצחק הרפז, הסביר בריאיון באולפן ynet על התוכנית: "יש התלהבות אדירה בכל מה שנוגע לקנאביס רפואי. בצפון אמריקה זה שוק של כ-34 מיליארד דולר ובעוד שנתיים זה אמור להגיע ל-70 מיליארד. בצפון אמריקה, בקנדה ובכמה מדינות בארצות הברית יש לגליזציה בתחום וזה מגיע גם לישראל".

 

פרופ' הרפז אמר כי ישראל יכולה להיות מעצמה בגידול קנאביס לצרכים רפואיים. "ראיתי שכרגע הדבר היחידי שיש בארץ באופן חלקי וגם אפילו בצפון אמריקה, זה לימודי תעודה", הוא אמר לגבי הלימודים בתחום. "חוץ ממקום או שניים, מוסדות להשכלה גבוהה בצפון אמריקה, אין תואר בזה, אלא רק לימודי חוץ".

 

הוא אמר כי עם התפתחות התחום נוצר הצורך במגדלים איכותיים: "מפני שב-2016 עברה הרפורמה בקנאביס וכל אחד יכול לגדל עם אישור, וכל אחד יכול להפיק באישור משרד הבריאות - יהיה צורך באנשים מיומנים בתחום הזה".

 

קנאביס מריחואנה לוח גראס (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

 

לגבי הלימודים עצמם, אמר פרופ' הרפז: "כרגע זה בתוך התואר של מדעי ההתנהגות והוא יימשך שנתיים או שלוש, אנחנו עוד לא בטוחים בעניין הזה, אבל הראשונים שיתחילו כבר בשנת הלימודים הקרובה יעשו זאת בשלוש שנים עם כ-30 נקודות, עם שלושה דגשים בהוראה. יש שלושה דברים שצריך לדעת לגבי הקנאביס: הגידול והייצור, הצד הרפואי פרמקולוגי, והכלכלי-שיווקי-רגולטורי, ואלה שלושת הדברים שנדגיש".

 

פרופ' הרפז הדגיש כי בקורס הסטודנטים לא יעשנו קנאביס. "שיהיה ברור, אנחנו לא הולכים שם לעשן בקורסים שלנו" הוא אמר. "זה קורס אקדמי-מדעי-מקצועי, שמכשיר אנשים לעבוד בתעשייה הזאת. מי שחושב שהוא יבוא להתמסטל, זה לא עולה בכלל על הדעת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים