שתף קטע נבחר

רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' ירוצו יחד, קוראים לבן גביר, שקד ובנט להצטרף

יו"ר הבית היהודי רפי פרץ ויו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' סיכמו לרוץ בבחירות הקרובות על בסיס השותפות הקיימת. הם קראו גם לאיתמר בן גביר, לאיילת שקד ולנפתלי בנט להיכנס למשא ומתן

בצלאל סמוטריץ' ו רפי פרץ איחוד מפלגות הימין ()
פרץ וסמוטריץ' מאשררים את הסכם האיחוד

הבית היהודי והאיחוד הלאומי ירוצו גם בבחירות הקרובות ברשימה משותפת ובפתק אחד. כך סיכמו בצהריים (יום ג') השרים רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'. בכך אשררו את הסכם איחוד מפלגות הימין כפי שנחתם לפני הבחירות הקודמות.

 

השרים אשררו את ההסכם בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי וקראו לאיתמר בן גביר להיפגש באופן מיידי כדי לסגור הסכם על התמודדות משותפת על בסיס השותפות הקיימת. הם קראו גם לאיילת שקד ולנפתלי בנט להיכנס למשא ומתן מיידי במטרה לרוץ בפתק אחד.

 

לדברי פרץ וסמוטריץ', "אנחנו בתקופה שבה נדרש גילוי אחריות וגיבוש אחדות בציונות הדתית ובימין האמיתי כדי להביא למיקסום הפוטנציאל האלקטורלי ולמניעת בזבוז קולות שכבר הביא למניעת האפשרות להקמת ממשלת ימין ולבחירות חדשות".

נפתלי בנט ואיילת שקד בכניסה למפגש פעילים ממפלגת
יצטרפו? בנט ושקד(צילום: יאיר שגיא)

 

 

פרץ וסמוטריץ' אמנם קראו לאיתמר בן גביר להיפגש עמם כדי לסגור הסכם על התמודדות משותפת נוספת, אך לראש עוצמה יהודית היו מילים קשות לומר על השניים - ובייחוד על פרץ. בן גביר תקף בריאיון לאולפן ynet את סמוטריץ' ופרץ ואמר כי "לפני הבחירות האחרונות סיכמנו על החוק הנורבגי, כלומר שלאחר שרפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' יתמנו לשרים - הם יתפטרו כדי שאני אכהן כחבר כנסת. כשביקשנו לכבד את ההסכם, פרץ התנהל מולנו בהתעלמות וזלזול. לא רצה אפילו לבדוק את הדברים".

 

גם היום, בעוצמה יהודית תקפו את האיחוד בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי: "אנחנו מאחלים בהצלחה לבית היהודי ותקומה ומתפללים שיעברו את אחוז החסימה, ולא יזרקו לפח אלפי קולות. יחד עם זאת, ההודעה לפיה הם קוראים לנו להתחבר אליהם היא עוד ספין תקשורתי". בעוצמה יהודית יתמודדו בבחירות הבאות "על בסיס חיבורים הוגנים וראויים בגוש הימין".

 

"במשך החודשיים האחרונים העדיפו בבית היהודי להפר את כל הסיכומים עם עוצמה יהודית, ובכללם סירבו לאפשר נציג מטעם עוצמה בצוות המו"מ הקואליציוני, הודיעו לעו"ד בן גביר כי לא ייכנס אוטומטית לכנסת, ובסופו של יום גם הודיעו כי לא יקיימו את התחייבותם במסגרת החוק הנורבגי, ובמקביל לא הפסיקו לתדרך ולהכפיש את עוצמה יהודית, כאשר חרף העובדה שמספר הטלפון של עו"ד בן גביר ידוע לרב פרץ, התקיימה רק פגישה אחת בין הצדדים מאז הבחירות. המסר שלנו הוא אחד: מי שרוצה חיבור לא משתמש וזורק", הוסיפו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים