שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פגיעה בתיירות מסין בגלל עיצומי העובדים במשרד החוץ
  העיצומים בהם נקט ועד העובדים של המשרד מעיבים על היחסים עם המעצמה במישור הכלכלי והתיירותי, זאת לאחר השקת קו תעופה ישיר לצ'נגדו: "עדים לדיונים ברשת על כך ש'ישראל סגרה את שעריה לסינים'"

  פגיעה קשה בתיירות ובכלכלה בין ישראל לסין בשל עיצומי העובדים במשרד החוץ שבמסגרתם הפסיקו להנפיק אשרות תיירות ועבודה בנציגויות הישראליות בסין, הודו ואיסטנבול.

  משפיע על היחסים. נתניהו ונשיא סין שי ג'ינפינג (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  משפיע על היחסים. נתניהו ונשיא סין שי ג'ינפינג(צילום: gettyimages)

  עיצומי העובדים נמשכים. בניין משרד החוץ בירושלים (צילום: גיא אסיאג) (צילום: גיא אסיאג)
  עיצומי העובדים נמשכים. בניין משרד החוץ בירושלים(צילום: גיא אסיאג)

  בחודש ספטמבר האחרון נפתח קו התעופה הישיר צ'נגדו-תל אביב של חברת התעופה הממשלתית סיצ'ואן איירליינס. ישראל השקיעה מאמצים רבים לשיווק הקו וגם השיקה מרכז ויזות חדש. "ממצב שבו היו הטיסות חצי ריקות בראשיתן, הגענו ברבעון האחרון למצב מצוין שבו ישראל מדורגת ראשונה מבין יעדי החברה בעולם במדדי תפוסת הטיסות. כמות הוויזות שהנפיקה הקונסוליה היא פי שלושה מהתקופה המקבילה אשתקד. מנהיג מחוז סיצ'ואן ביקר לראשונה בישראל במאי והצהיר בפגישה עם נשיא המדינה כי הודות להצלחה יוגדל נפח הטיסות השבועיות משתיים לשלוש. כל זה היה נכון עד לפני שבועיים", כתב הקונסול הכללי של ישראל בצ'נגדו רן פלג בדיווח ליו"ר ועד עובדי משרד החוץ דנה בנבנישתי.

   

  פלג ציין כי הפסקת הוויזות בלמה את המומנטום לחלוטין: "אנחנו מקבלים פניות יומיומיות מאנשי חברת התעופה המביעים את תסכולם על ירידה דרסטית במכירות. טיסות שצפויות לצאת בשבועות הקרובים נותרו כמעט ריקות. כמה משלחות שצפויות להגיע בשבועות הקרובים נמצאות בעמדת המתנה לסיום העיצומים כדי להחליט אם לבטל. אנחנו עדים למאות פניות, פוסטים ודיונים ברשתות על כך שישראל 'סגרה את שעריה' בפני הסינים. עיקר הדברים: ספקולציות וקונספירציות על סיבת ביטול הוויזות, אזרחים זועמים שרכשו חבילות תיור לישראל והפסידו את כספם כי נותרו ללא ויזה".

   

  עוד גורם שהפך את המצב לנפיץ יותר היה הפרסום השבוע על הפטור מוויזות שהחליטה איראן להעניק לתיירים מסין. בדיונים ברשתות החברתיות תהו אם מדובר בצירוף מקרים, "באותו שבוע שבו איראן מצהירה כי תאפשר לסינים להיכנס לשטחה ללא ויזה, ישראל מצהירה כי לא תאפשר להם להיכנס כלל?".

   

  פלג הוסיף, כי הנזקים התדמיתיים כבר נעשו, העבודה רבה שהושקעה ירדה לטמיון ובמצב הנוכחי לא ניתן לדבר כלל על הרחבת הטיסות שהובטחה. "כרגע אנחנו עוד 'על האדים' של הוויזות שהונפקו לפני העיצומים אבל בכל יום שעובר הלחץ עלינו גובר. כולנו מביעים סולידריות למאבק של עובדי משרד החוץ, מקווים שיצליחו במאמציהם ושהעיצומים יסתיימו כדי שנוכל להתחיל בבקרת נזקים ובשיקום".

   

  ועד העובדים במשרד החוץ החליט להחזיר את הקונסוליות בניו יורק ובלוס אנג'לס לפעילות מלאה הכוללת הנפקת דרכונים לישראלים, זאת לאחר שבמשך שבועיים לא סיפקו את השירות.

   

  מאידך, החליט ועד העובדים להפסיק הנפקה של דרכונים דיפלומטיים לכל הגורמים למעט לעובדי ושליחי המשרד ולעובדי משרד הביטחון. בין השאר, ייפגעו מהמהלך עובדי משרד ראש הממשלה, בית הנשיא ומשרדי הממשלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים