שתף קטע נבחר

עמיר פרץ בוועידת העבודה: "הליכוד עזב את מצביעיו"

יו"ר מפלגת העבודה הפציר במצביעי הליכוד להתנער מנתניהו וציין כי הוזנחו לאורך השנים. הוא התייחס גם למחאת יוצאי אתיופיה ולמחאת ההורים ברקע סוגיית הפיקוח בגנים: "רחובות ישראל מתמלאים באזרחים שמנסים לגרום לשלטון לראות אותם"

 

 

ועידת מפלגת העבודה התכנסה הערב (יום ג') בבית ברל, לראשונה מאז בחירתו של עמיר פרץ לראשות המפלגה. פרץ פנה בנאומו לתומכי הליכוד והפציר בהם להתנער מנתניהו, שלטענתו "שכח אותם".

 

"לא אתם עוזבים את הליכוד, הליכוד עזב אתכם. הם מתעסקים רק בהתגברות וחסינות ושכחו שאתם הם אלה שבחרתם בהם. הליכוד שכח אתכם. אני לא מביט עליכם כעל מצבור של מצביעים, אני מביט עליכם כשותפים, ושערי הבית הזה פתוחים עבורכם", אמר פרץ. 

 

הוא התייחס בדבריו גם למחאת יוצאי אתיופיה ולמחאת ההורים ברקע הדרישה לפיקוח בגנים, תוך שהוא מפנה אצבע מאשימה לנתניהו: "רחובות ישראל מתמלאים בשנים האחרונות באזרחים שמנסים לגרום לשלטון לראות אותם, ובכל זאת, השלטון עסוק רק בעצמו. אסור היה לנו להתעלם מהזעקה האמיתית והצודקת של אחינו הישראלים שהגיעו מאתיופיה. הם הגיעו לארץ המובטחת אחרי דרך מלאה בהקרבה ובקורבנות וניסו בכל כוחם להשתלב ולהפוך לחלק שווה בתוך המרקם הישראלי. אירוע מותו של הנער סלומון טקה היה רק הגפרור שנפל על שדה קוצים יבש. שדה עם קוצים של קיפוח וניכור עליו להבות הגזענות התפשטו והביאו לכדי פיצוץ".

עמיר פרץ  (צילום: מוטי קמחי)
פרץ בוועידת מפלגת העבודה(צילום: מוטי קמחי)
  

לדברי פרץ, "אלפי הורים יוצאים לרחובות ונאבקים באזלת היד של הממשלה שבורחת מהאחריות לחינוך ילדיהם וביטחונם האישי שוב ושוב ושוב, בכל תחום ותחום. מאות אלפי ישראלים נשכחו על ידי ממשלת ישראל והעומד בראשה".

 

פרץ, שהתקבל בחיבוקים חמים, ניצל את הבמה ובירך את את שני היריבים שעליהם גבר בקרב על ראשות המפלגה, סתיו שפיר ואיציק שמולי, וציין כי "למפלגת העבודה יש דור המשך ראוי".

 

הוא שב ואמר כי המטרה היא לשקם את המפלגה ולהחזירה למקומה הטבעי בהנהגה הישראלית, כאלטרנטיבה לשלטון הימין: "נבנה מחדש את תנועת העבודה ונחזיר אותה למקומה הראוי והנכון. נחתור כל הזמן למהלכים מדיניים שיבטיחו את השקט לתושבי העוטף שאני חלק מהם, ילדיי חלק מהם, ונכדיי חלק מהם. אנחנו ניקח אחריות להוביל תהליך שלום אמיתי תוך שיתוף פעולה עם הקהילה הבינלאומית, העולם המוסלמי המתון, ונממש את חזון שתי המדינות".

 

מעבר לאירוע החגיגי, הצביעו חברי ועידת העבודה על שינויי חוקה וכן על מינוי בעלי תפקידים חדשים במפלגה במסגרת משרות אמון של יו"ר העבודה. השינוי המרכזי בחוקה יהיה קשור להליך ומועד בחירתו של יו"ר העבודה. על פי חוקת המפלגה, אם יו"ר המפלגה לא הצליח להרכיב את הממשלה לאחר הבחירות יש לקיים פריימריז לראשות המפלגה בתוך 14 חודשים מיום הבחירות הכלליות. על פי השינוי בחוקת המפלגה, לא ייערכו יותר פריימריז לראשות המפלגה לאחר הבחירות וכי בחירת יו"ר העבודה תהיה חצי שנה לפני מועד הבחירות הכלליות.

 

 מקורביו של פרץ אמרו, כי מדובר בשינוי שנועד למנוע מלחמות פנימיות מיותרות לאחר הבחירות וכי יש לבחור את יו"ר המפלגה לפני הבחירות ולא אחריהן.

 

בתוך כך צפוי פרץ להיפגש מחר עם יו"ר מפלגת "ישראל דמוקרטית" אהוד ברק, כדי לבחון אפשרות לשיתוף פעולה ולאיחוד בין שתי המפלגות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים