שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "אפשטיין ניצל מינית נערות במתחם של טראמפ"
  לפי תביעה נגד המיליארדר, שמואשם בניצול עשרות נערות, נאסרה כניסתו למועדון של הנשיא בפלורידה - כשהתגלה שלפחות אחד המקרים קרה שם. טראמפ, ששיבח אותו כמי ש"אוהב נשים יפות כמוני", כעת מרחיק עצמו: "לא מעריץ". וגם: מה נמצא בפשיטה על אחוזת הפאר של אפשטיין במנהטן?

  ג'פרי אפשטיין דונלד טראמפ (צילום: AP , EPA)
  "לא מעריץ שלו". טראמפ על אפשטיין(צילום: AP , EPA)

  פרשת עבירות המין בנערות שבהן מואשם המיליארדר האמריקני ג'פרי אפשטיין ממשיכה להסעיר את ארה"ב, ואמש (יום ג') דווח כי איש העסקים המקושר השתמש לא רק באחוזה המפוארת שלו בניו יורק כמקום ביצוע העבירות – אלא גם במועדון הריזורט היוקרתי בפלורידה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

   

  חשש שאפשטיין יברח: "שילם לבנות שיגייסו בנות"

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  אפשטיין בן ה-66, מנהל קרן גידור גדולה לשעבר, נעצר כזכור ביום שבת והואשם בסחר בקטינות למטרות מין. התביעה מאשימה את אפשטיין כי פיתה עשרות נערות, הצעירות שבהן בנות 14 בלבד, לבתי היוקרה שלו בניו יורק ובפלורידה ושילם להן תמורת יחסי מין.

   

  ב"דיילי מייל" דווח כי אחד המקומות שבהן פגע בנערות היה מאר א-לאגו – המועדון היוקרתי של טראמפ בפלורידה, שאותו הנשיא אף הגדיר בעבר "הבית הלבן הדרומי". בתביעה אזרחית שהוגשה כבר לפני עשר שנים נגד אפשטיין, נטען כי טראמפ אסר על אפשטיין להיכנס למתחם שלו - כיוון שפגע מינית בנערה בתוך המתחם.

   

  מאר אל-גו מועדון ריזורט מתחם של נשיא ארה
  "מאר א-לאגו", המועדון היוקרתי של טראמפ בפלורידה(צילום: רויטרס)

  באותה תביעה נטען עוד כי מי שגייסה עבור אפשטיין את הנערות במועדון של הנשיא-לעתיד הייתה חברתו גילן מקסוול. בתביעה העידה בין היתר "ג'יין דו מס' 3", שטענה כי גויסה על-ידי מקסוול, בזמן שהועסקה במאר א-לאגו בגיל 15. היא בהמשך נחשפה כרוברטס ג'ופרה, כיום בת 35 מווירג'יניה. לדבריה, היא קיימה אז יחסי מין עם כמה מחבריו של אפשטיין.

   

  הטענות הללו הועלו כחלק מבקשת פרקליטן של הנשים התובעות לזמן את טראמפ להעיד במשפט האזרחי, אך הדבר לא יצא לפועל בסופו של דבר. בבקשה לא צוינה השנה שבה התרחשה כביכול התקיפה במאר א-לאגו, אך נטען כי טראמפ סילק את אפשטיין מהמתחם רק כמה שנים לאחר מכן.

  פרשת המיליארדר ג'פרי אפשטיין ניצול התובע ג'פרי ברמן (צילום: AFP)
  התובע ג'פרי ברמן עם תמונת הנאשם אפשטיין. "קורא לעוד נשים לספר"(צילום: AFP)
   

  הנשיא התייחס אתמול לראשונה לסוגיה, ואמר בשיחה עם כתבים בבית הלבן כי יחסיו עם אפשטיין עלו על שרטון לפני "זמן רב". "לא הייתי מעריץ שלו", סיפר. בריאיון משנת 2002, יצוין, טראמפ אמר דברים שונים לגמרי. "אני מכיר את ג'ף 15 שנה. בחור נהדר. כיף מאוד איתו. אומרים אפילו שהוא אוהב נשים יפות כמו שאני אוהב, ורבות מהן צעירות מהרגיל. אין ספק שג'פרי נהנה מחיי החברה שלו".

   

  בכתב האישום שהוגש בתחילת השבוע לבית משפט פדרלי במנהטן, נטען כי אפשטיין הורה לבנות לעשות לו מסאז' בעודן עירומות ולבצע בו מעשים מיניים אחרים, וכי לחלקן שילם כדי שיגייסו בנות אחרות. "אפשטיין חיפש בכוונה תחילה קטינות וידע שרבות מהקורבנות שלו היו למעשה בנות פחות מ-18, בין השאר משום שבחלק מהמקרים הקורבנות הקטינות אמרו לו מפורשות מה גילן", נכתב בכתב האישום.

  פרשת המיליארדר ג'פרי אפשטיין ניצול מיני מפגינים נגדו (צילום: רויטרס)
  מפגינים נגד אפשטיין מחוץ לבית המשפט(צילום: רויטרס)

  מישל ליקטה (מרכז) וקורטני וויילד שתייםם מהמתלוננות נגד ג'פרי אפשטיין שמואשם ב סחר ב נערות לצורכי מין ניו יורק (צילום: AP)
  מישל ליקטה (מרכז) וקורטני וויילד, שתיים מהמתלוננות נגד אפשטיין(צילום: AP)
   

  המעשים שבהם הוא מואשם בוצעו לכאורה בשנים 2002–2005. אם יורשע עשויות להיגזר עליו 45 שנות מאסר. אפשטיין כבר הורשע בעבר במעשים דומים כחלק מעסקת טיעון מקלה, שעוררה ביקורת רבה מצד הקורבנות. ב-2007 הוא הואשם בניצול מיני של עשרות בנות בשנים 1999–2007 ובגין מסירתן לניצול בידי אחרים. עם זאת, במסגרת ההסכם, הוא הורשע בסעיף אישום קל יותר וריצה 13 חודשי מאסר, שבהם הותר לו לעזוב במהלך היום למשרדו.

   

  אפשטיין הכחיש בדיון השבוע את האישומים החדשים נגדו, ועורכי דינו גרסו שלא ניתן להאשימו - בגלל אותה עסקת טיעון מהעשור הקודם. בתביעה הפדרלית בניו יורק שללו טענה זו, והסבירו כי העסקה תקפה רק בפלורידה.

   

  לפי הרשויות בניו יורק, התביעה המחודשת כוללת בתוכה עדויות של קורבנות שעד כה לא נשמעו וכן ראיות בדמות "אוצר נרחב" של מאות ואולי אף אלפי תמונות ערום של נשים צעירות, שלחלקן טרם מלאו 18. התמונות נתפסו בפשיטה של ה-FBI על האחוזה המפוארת של אפשטיין במנהטן. התובע ג'פרי ברמן קרא לנשים נוספות שנפלו קורבן למעשי המיליארדר, אם יש כאלה, ליצור קשר עם התובעים ולחשוף את סיפורן.

  אחוזה בית של ג'פרי אפשטיין שמואשם ב סחר ב נערות לצורכי מין ניו יורק מנהטן (צילום: רויטרס)
  בובה בגודל אנושי תלויה מנברשת. האחוזה של אפשטיין במנהטן(צילום: רויטרס)
   

  אחוזה בית של ג'פרי אפשטיין שמואשם ב סחר ב נערות לצורכי מין ניו יורק מנהטן (צילום: EPA)
  דלת הכניסה שאותה פרצו חוקרי ה-FBI(צילום: EPA)

  ב"ניו יורק טיימס" צוין כי בפשיטה על האחוזה בת שבע הקומות במרכז מנהטן, סמוך מאוד לסנטרל פארק, נמצאו פריטים ביזאריים שונים. בין היתר, באחוזה נתלתה על נברשת בובה בגודל של אדם אמיתי, וציור קיר בקומה השנייה הראה את אפשטיין בתוך בית כלא, מוקף בגדר תיל ושומרים. אפשטיין צוטט על-ידי אחד המבקרים באחוזה, שלו הציג המיליארדר את הציור, באומרו: "זה אני, וביקשתי את הציור הזה בגלל שתמיד יש אפשרות שזה יהיה אני שוב".

   

  התובע במיאמי שחתם על עסקת הטיעון לפני יותר מעשור הוא אלכסנדר אקוסטה – כיום שר העבודה של הנשיא טראמפ. מעצרו של אפשטיין והאשמתו על מעשים מאותה תקופה גררו ביקורת נוקבת מצד הדמוקרטים בוושינגטון, שדורשים מטראמפ לפטר את אקוסטה. הנשיא התייחס לכך בשיחה עם הכתבים אתמול, ושיבח אותו כ"שר עבודה מצוין". עם זאת, הוסיף, הוא יבחן את הנושא.

  נשיא ארה
  טראמפ ושר העבודה שלו אקוסטה. הדמוקרטים דורשים את פיטוריו בגלל מעורבותו בעסקת הטיעון עם אפשטיין(צילום: AP)
   

  מלבד טראמפ, אפשטיין נודע כבעל קשרים הדוקים עם פוליטיקאים ואישים נכבדים רבים כמו הנשיא לשעבר ביל קלינטון, ולפי מסמכי בית משפט גם עם הנסיך אנדרו מבריטניה. איש מהשלושה האלה לא מוזכר בכתב האישום.

   

  על רקע הבחירות בישראל, הפרשה מעוררת הדים גם בארץ. בעבר דווח שב"ספר הטלפונים השחור" של אפשטיין הופיע ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד ברק - והבוקר פנתה מפלגת הליכוד ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, ודרשה לפתוח בחקירה פלילית נגד ברק, כדי "לחשוף את מסכת קשריו העסקיים והאישיים עם הפדופיל המורשע ג'פרי אפשטיין".

   

  בתגובה לטענתו שלשום של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "התקשורת שותקת" בקשר לפרשה, ברק צייץ אז: "כואב לשמוע שאנשים שאני מכיר הסתבכו בפלילים. קודם נתניהו, עכשיו אפשטיין. מאחל לשניהם שהאמת תתברר עד תומה. נקודה".

   

  מורן אזולאי השתתפה בהכנת הידיעה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים