שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  טיפול זוגי | 9 דברים שרציתם לדעת והעזתם לשאול את גוגל

  בן זוג מפגין חיבה בזמן ריב (צילום: shutterstock)
  "סליחה שהשתמשתי לך במסקרה כדי למלא את הזקן"(צילום: shutterstock)

   

  מצאנו את החיפושים הנפוצים ביותר בגוגל בהקשר של גבר-יושב-מול-מחשב-ושואל-שאלה-על-חברה-שלו. בגלל שהתשובות בגוגל לא מספקות, נאלצנו לענות עליהן בעצמנו. אל תעלבו, אבל רוב הדברים באשמתכם

   

   

  1. למה חברה שלי לא אוהבת אותי יותר

  כי אתה שוכח להחשיב אותה בתוך היום שלך. אתה לא יכול פשוט לעבור שש שעות עבודה ולא לכתוב לה אפילו הודעה אחת. אם זה ככה, אז מזל טוב. היא מדברת עם ידיד שלה יותר ממך, וכן, זה הידיד הממש קרוב מהעבודה שיש להם צחוקים משלהם ושפה סודית והם אוכלים יחד צהריים קבוע. תתמודד.

   

   אם אתה לא נותן לה אהבה רציפה, היא לא אוהבת אותך יותר. אגב, אם יש לך חברה שאתה לא נותן לה אהבה רציפה ויחס, והיא עדיין אוהבת אותך, כנראה שההורים שלה גרושים, והליבידו שלה מאמין שמישהו נוטש ולא נוכח שצריך להתאמץ כדי לקבל ממנו יחס = גבר.

   

  2. למה חברה שלי לא סומכת עליי

  כי נתת לה סיבה לא לסמוך עליך. אם היא חושבת שהיא חזקה ממך, אז (א') היא צודקת וככה עדיף ו(ב') אין מה לעשות, אנשים לרוב מתחילים מחשדנות הדדית בסיסית. אם היא כבר חברה שלך, סימן שהיא סמכה עליך בשלב מסוים.

   

   אם היא לא סומכת עליך עכשיו — בין אם זה שתגיד לה את האמת לגבי איפה היית ובין אם זה שתעמוד במילה שלך לגבי דברים שהבטחת, גדולים כקטנים — סימן שאתה בן אדם שאין מה לסמוך עליו ואין לך מילה. אני מציעה לך לשאול את החברים שלך איך אתה שמור אצלם בטלפון. אם זה כולל "המפקיר", תתאבד.

   

  3. למה חברה שלי לא מחרמנת אותי

  או כי כבר השגת אותה, ואז אתה סתם ילדותי ומעפן, או כי היא מוצלחת ממך ביותר מנושא אחד בחיי היומיום. יכול להיות שהיא מרוויחה יותר ממך? שהיא חכמה ממך? יפה ממך? אהובה ממך? יש לה חיי חברה, טוב לב, בזמן שלך לא הולך? מזל טוב, אתה קנאי ובגלל זה לא עומד לך השלונג על האלילה שנמצאת לצדך.

   

  במקום להיות בתחרות עם זוגתך, כדאי להיות שותפים לדרך. הצלחותיה — הצלחותיך. הישגיה — הישגיך. אם אתה חייב שאישה תעמיד פנים שהיא סמרטוט רצפה כדי שתרצה אותה, חבל וכואב. אה, וכל מי שחושב שזה קשור לזה שיש לה קוקו מנקה וטרנינג — זה לא. אם גבר מקנא בבת הזוג שלו, ולא לבת הזוג שלו, לא תרטוט לו ציפור המכנסיים הקטנה גם אם היא תתיישב לו על הפנים.

   

  אישה מאוכזבת מבן זוגה אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
  "מצד אחד אני רוצה שיכתוב לי הודעה פעם ביום, מצד שני הוא משעמם ואין לי כח לענות לו"(צילום: Shutterstock)

   

  4. למה חברה שלי לא מכבדת אותי

  נתת לה סיבות לכבד אותך? בכבוד זוכים. למה אתה מצפה בדיוק, חתיכת תירוץ עלוב לבן אדם, שתיכנס הביתה והיא תחלוץ לך את הנעליים ותרחץ לך את כפות הרגליים בתוך גיגית? אתה רואה פה אוהל? אתה רואה פה מדבר? לא, זאת יחידת הדיור של ההורים שלה בהוד השרון איפה שאתה נמצא כרגע.

   

  אם אתה רוצה שהמילה שלך תהיה מילה עם משמעות בבית, כדאי מאוד שתביא תעודות, ושתהיינה רציניות. ואם הכוונה לנשים ונטייתן לפתוח בעיות זוגיות מול קבוצת החברים הקרובים, וזה מה שאתה מחשיב ל"לא מכבדת", אז בוא ואסביר: נשים פותחות בעיות זוגיות מול כולם אם לא מקשיבים להן בתוך הקשר והן מרגישות שקופות.

   

  זאת הדרך שלנו לחפש עדים ולחפש ולידציה, אישור, לזה שאנחנו לא הוזות. זאת דרך קלילה והומוריסטית לאוורר קצת בעיות. אם תוציאו את המקל מהתחת, אולי תשמעו את התשובות של החברים שיספרו שיש להם בעיות דומות. סבבה? סבבה.

   

  5. למה חברה שלי לא נמשכת אליי מינית יותר

  כי אתה קוצץ לידה ציפורניים ברגליים עם הפה, אוסף את זה בכף היד וממולל. כי היא מכבסת לך את התחתונים. כי אתה לא גורם לה להרגיש כמו אישה, אלא כמו עוזרת בית שהיא אמא לגבר בן 30. תוציא אותה למקום יקר, וכשתגיעו למקום היקר, תשאל אותה שאלות עליה. מלא. תקשיב גם. ותזכור מה היא אמרה. תן לה להרגיש שאתה רואה אותה.

   

  אה, או שהיא על גלולות. ידוע שכשנשים לוקחות גלולות נגד היריון הן לא רוצות להזדיין יותר. אבל לאאאא, אתם לא מוכנים לשים קונדום. אז תיהנו באוננות החרישית לצלילי הנחירות שלה.

   

  6. למה חברה שלי לא אוהבת אותי

  מאיפה אתה בטוח כל כך שהיא לא אוהבת אותך? מלא אנשים מראים אהבה בצורה אחרת. היא אמרה לך בפנים שהיא לא אוהבת אותך? אם כן, למה לא שאלת "למה"? אם היא לא אמרה לך מפורשות שהיא כבר לא אוהבת אותך, אבל ברור לך שאתם בדשדוש של השנה־כלום־ושנאה־קרה לפני הפרידה הגדולה, קום ותחתוך.

   

  לא רוצה? קח אותה לטיפול זוגי. לא רוצה? לך תתנייק. זה תכף מתפוצץ לך בפנים. אישה לא נשארת איפה שרע לה יותר משלוש שנים, שזה הזמן שלוקח לשקר ה"התאהבות" להתפוגג. היזהר.

   

  אילוסטרציה של זוג (צילום: Shutterstock)
  "זהו, אני מצטרף לזכויות הגבר במשפחה"(צילום: Shutterstock)

   

  7. למה חברה שלי מאשימה אותי בהכל

  כי היא רוצה להיפרד אבל מפחדת לצאת מהקשר כי כבר לקחת לה את השנים היפות והיא פוחדת שלא יתחתנו איתה, ולנשים יש טיימר לכל הנושא של היריון, אז בגדול כדאי שתתחיל להתנהג כמו בן אדם. חוץ מזה, אני לא מכירה אף אחד מכם ומניחה מראש שהיא צודקת. איך אני איתך?

   

  כי היא בטח מאשימה אותך בזה שאין לכם אוטו ואתם גרים בבית מעפן, ואמא שלך תמיד באה עם סלט פסטה(?!). ואתה אשם בכל הדברים האלה, כי כנראה שפעלת בלי להתייעץ איתה, ושכחת שאתם צוות. אל! תשכח! שאתם! צוות! גאד.

   

  8. למה חברה שלי לא אוהבת שאני יורד לה

  כי אתה גרוע בזה. או כי יש לה פטרייה חוזרת כי אתה מזיין אותה בלי לשטוף את הזין, והיא מתביישת בריח שלה במקום שאתה תתבייש בזה שאתה לא שוטף את הזין.

   

  9. למה חברה שלי משקרת לי

  כי אתה מפחיד אותה ובלתי צפוי, ואם היא תגיד לך את האמת בפנים התוצאות יכאיבו לה. אולי גם כי אתה בכיין והיא חושבת שלא תעמוד בזה. יכול להיות שהיא משקרת לך כי יש לה דפוס כזה, בגלל מישהו שהוא לא אתה אבל הוא פגע בה מאוד, ואתה מזכיר לה אותו.

   

  תוכיח לה שאתה לא הוא. תוכיח לה שאתה שם בשבילה ושתעמוד בכל דבר שהיא תספר לך בלי לנטוש אותה. אז היא תפסיק לשקר.

   

  זוג במשבר זוגי אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
  "תדליק את האור מאמי"(צילום: Shutterstock)

   

  לסיכום,

  טיפ לריבים:

   

  פרויד הוא השדכן הטוב ביותר

  נכון שכשאתם רבים ממש, אבל ממש, ברמה של מאפרות מוטחות בקירות משל הייתם מר וגברת סמית, תמונות משותפות מרוסקות על הרצפה ושפם היטלר על החיוכים במגנטים על המקרר, מישהו מכם יצרח "את בדיוק כמו אמא שלי, זה לא ייאמן!", או — "ט--ו--ב", "אבא", ו"גאאדדד".

   

  אז כן, זה כי כל הקשרים הם פשוט ככה. בוא נגיד את האמת, המקסימונת שממש רצית להתאהב בה אבל פשוט לא היה קליק? פשוט לא התעללה בך בסגנון אימוש. זאת שהפסיקה לענות לך יום בהיר אחד? זה כי לא היה בך מספיק מהחומר שממנו עשוי אבא שלה. זו אמת שאין לערער עליה. זה קרה לך, ולחבר שלך, ולכולם. עובדה.

   

  עכשיו כשאנחנו יודעים ומפנימים שזו המציאות, הבה נהפוך את התולעת בתפוח לצ'ייסר מזקל. אתם רבים. אתה מת להפסיק את הריב. איך ידעת להפסיק ריב עם אמא? יפה, יש לך תשובה מיד. תעשה את מה שעשית לאמא אז, אבל לחברה שלך ועכשיו.

   

  כבר הודית באמת הדוחה שהן שכפול, עתה השתמש בידע (שהוא כוח!) לטובתך. לא משנה מה תעשה. כל עוד זה עבד בגיל 13, זה יעבוד גם עכשיו. אגב, לא מומלץ לשאול אותה על הריבים שלה עם אבא שלה, כי אז תגלה עד כמה זה מה שאתם רבים עליו היום ויש מצב סביר שלא תדע להתמודד. בהצלחה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  זוג זוגיות משבר קונפליקט כעס ריב קנאה אכזבה
  צילום: Shutterstock
  מומלצים