שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שמחה גואטה: "שאף אחד לא יבלבל את המוח ויגיד שריחמו עליי. אין רחמים בהישרדות"

  רגע לפני גמר "הישרדות VIP" שמחה גואטה מבהירה למושבעים (ולכל מי שזלזל) שהיא הרוויחה את מקומה בשלישייה בזכות ולא בחסד. לא עשתה משימות פיזיות? "זה משחק חברתי, לא פיזי". הגיעה לגמר על הגב של ג'ובאני? "יצא הגורל וזכיתי בחברים טובים". באה על טיקט השמנה? "הביאו אותי בגלל מי שאני ולא בגלל איך שאני נראית". ריאיון בלי פילטרים

  "אנשים אומרים 'שמחה לא עשתה אסטרטגיות'. חמודים, נשמות, אני בשלישיית הגמר ואתם במושבעים, אז כנראה שעשיתי משהו מספיק טוב, בסדר? שאף אחד לא יגיד שסחבו אותי לגמר". רגע לפני גמר "הישרדות VIP" במוצאי שבת (רשת), שמחה גואטה עדיין כועסת. ואולי כועסת היא לא המילה הכי מדויקת, בכל זאת, היא מודה שבזכות כל מי שזלזל בה, היא הגיעה הכי רחוק שרק חלמה.

   

  שמחה גואטה (צילום: אוהד קב)
  שמחה גואטה(צילום: אוהד קב)

  "זה שהם כל הזמן דאגו להגיד שאני שמנה - ועובדתית אני שמנה, זו עובדה. לא העלבתם אותי ולא אמרתם משהו לא נכון. אני שמנה ואני הראשונה שתגיד את זה. כמו שאני בלונדינית, ככה אני גם שמנה. מה שאנשים לא הבינו, זה שככל שהם אמרו לי שאני נטל ואני לא טובה, זה נתן לי כוח. הם הביאו אותי לגמר. ואני מודה לכל אחד ואחד שהיה שם. לאייל, לג'וזי, לאסף, ללונה ולאירה, כל מי שאמר שאני לא יכולה רק חיזק אותי", היא אומרת בריאיון ל-ynet ומבהירה שלמרות שהתחרות עוד לא הסתיימה, מבחינתה היא כבר זכתה.

   

  "הכסף הוא לא הפרס בשום צורה. נכון שזה מיליון שקלים, אבל מבחינתי הניצחון שלי הוא להגיע לגמר ולשבת שם ולהגיד לכולם 'אין יור פייס'. זה לא רלוונטי אם אתה שמן או נמוך או גבוה, כולם יכולים ועשיתי את הלא יאומן במרכאות כי אנשים אמרו 'היא לא תשרוד שם יום'".

   

  ובכל זאת עוד שנייה הגמר. יודעת מה תעשי עם הכסף?

  "אני לא חושבת על זה. יש משהו בלהגיע לשלישיית הגמר, אחרי כל מה שעברתי ואחרי כל מה שאמרו לי, וכנגד כל הסיכויים. כי מתחילת הדרך ועד סופה, השורדים באו ואמרו 'היא לא יכולה להיות פה'. ואני שואלת, מי אתם שתחליטו מי ראוי ומי לא? יותר מזה, יש רק דרך אחת נכונה לשרוד בה? התשובה היא לא".

   

  את לא יכולה להתכחש לעובדה שאת לא השורדת הטבעית נקרא לזה.

  "אנשים מופתעים שהגעתי לגמר בגלל הניראות החיצונית שלי, אבל 'הישרדות' זה כל כך הרבה מעבר לזה, זה משחק חברתי, לא פיזי. נכון, לא הייתי טובה במשימות, מתוך כמעט 50 משימות עשיתי שבע מהתחלה ועד הסוף, אבל מה, הצלחתי את המשימות הכי קריטיות. ניצחתי במשימה של המבחן הסוציומטרי, זאת אומרת שאני מבינה איפה אני נמצאת ויש לי את היכולת להיכנס לכל ראש ולדעת מה הוא חושב. המשימה הגדולה ביותר הייתה לשרוד ואותה ידעתי לעשות. לראייה, אני יושבת בשלישיית הגמר. וזה לא משנה הדרך. עשיתי דרך מדהימה, גם אם אחרים אולי לא רואים את זה ככה".

   

  נעמה קסרי, שמחה גואטה וג'ובאני רוסו (צילום: אוהד קב)
  שלישיית הגמר: נעמה קסרי, שמחה גואטה וג'ובאני רוסו(צילום: אוהד קב)

  את מרגישה שאת מייצגת ניראות של פלח אוכלוסייה מסויים?

  "אני לא מייצגת ניראות ואני לא מסתכלת על זה ככה. ההסתכלות שלי היא שכמו שהביאו את אלכסה שהיא בלונדינית, הביאו אותי. היא מייצגת את הבלונדיניות? אני בלונדינית אז אני מייצגת את הבלונדיניות? אני מייצגת את עצמי בלבד ומבחינתי אני שווה בין שווים. אני לא רואה שום הבדל".

   

  אפילו גיא זוארץ דיבר על זה שאת, "השמנה" כביכול, הצלחת להגיע לגמר. אז למה לא לאמץ את זה?

  "עשר שנים של התוכנית 'הישרדות', ראית פעם מישהי ששקלה 110 קילו שהגיעה לגמר? התשובה היא לא, חד משמעית. אז לא הביאו אותי על שום משבצת, על שום טיקט, אני לא ההומו ולא הערבייה ולא הכוסית, אני שמחה גואטה והביאו אותי בגלל מי שאני ולא בגלל איך שאני נראית. אני לא בורחת מהתואר 'השמנה', אני פשוט שמחה. אני מראה שכל אחד יכול - ללא כל קשר למשקל. למשקל אין משקל מבחינתי".

   

  קשה שלא להיסחף עם גואטה בזרם ההעצמה הנשית שהיא משדרת בלי להתכוון אפילו, ובמובן מסוים היא מצליחה לשכנע גם את הצופים הסקפטיים ביותר שהיא בגמר בזכות ולא בחסד, אחרי כמעט חודשיים ששרדה על האי. אבל מי שצפה בעונה מתחילתה, יודע שאי אפשר להתכחש לעובדה שהיא לא עשתה זאת לבד, ואלמלא הברית שלה עם ג'ובאני רוסו מהיום הראשון, יש סיכוי גדול שהיא לא הייתה שורדת. גם אם היא לא תמיד רואה את זה ככה.

   

  "יצא הגורל וזכיתי בחברים טובים שבמקרה הגיעו איתי לגמר. גם ג'ובאני רוסו וגם נעמה קסרי עברו איתי דרך, מהיום הראשון ועד היום האחרון. שניהם התחילו איתי ואני חייבת להם חיבוק ענק ותודה. הם אלו שהיו איתי בימים ובלילות קשים והם אלה שהושיטו לי יד בימים המורכבים מבחינת משימות. הגעתי לגמר בזכות החברים הטובים שלי ובזכות האמונה שלי בעצמי שאפשר. אין ספק שאני חייבת להם תודה, גם לג'ובאני וגם לנעמה. הם היו חברים אמיתיים ואני הכי שמחה שהם יושבים לצידי".

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  את חושבת שהבחירה של נעמה להדיח את מני ולא אותך הייתה נכונה?

  "אני חושבת שהבחירה של נעמה להשאיר אותי הייתה שילוב של אסטרטגיה ורגש. היא ראתה שהמושבעים פתאום מאוד אוהבים את מני אז היא לא רצתה אותו בגמר ומצד שני, כשבעלה הלך, הוא אמר לה שהם ייתנו לשמחה זכייה של אמפתיה, 'השמנה שהגיעה אחרונה'".

   

  את מסכימה עם זה? את חושבת שאת איום ממשי עליה?

  "אני חושבת שכל אחד מהשלישייה יכול לזכות. אני חושבת שלכל אחד יש את הקסם שלו ואין לי מושג מי ייקח את זה. אני רק יודעת שגם אם נעמה תזכה וגם אם ג'ובאני יזכה, אני אשמח כאילו אני זכיתי. שניהם חברים שלי".

   

  יש בזה משהו קצת מבאס, לא? הרבה יותר קל להסביר למושבעים למה את צריכה לזכות במיליון כשמי שיושב לצידך הוא לא בן ברית שלך. זה אומר שבגמר אתם תהיו נחמדים ועדינים אחד לשני?

  "אני לא בחורה עדינה, דעתי מושמעת. איך מני קרא לי, ביבי נתניהו. אני נואמת ברמה גבוהה, בכל זאת, בת של פוליטיקאי, זה ב-DNA שלי. הפה שלי הוא זה שהרים והוריד אותי במשחק, לטוב ולרע. שמת לב שבמועצות שבט אנשים מדברים אחד על השני? כשאני דיברתי אף אחד לא נכנס לי למילים. יש משהו ביכולת השיח והדיבור שלי שסוחף, שגורם לאנשים להאמין. ונכון שזה לא אסטרטגי להגיע לגמר עם חברי הברית שלך, אבל הכסף הוא לא הפרס פה בשום צורה".

   

  גואטה עומדת מאחורי הדברים שהיא אומרת. עובדה: במקביל להצעה מ"הישרדות VIP", קיבלה הדוגמנית למידות גדולות גם הצעות מ"האח הגדול" ומ"גולסטאריות", וכסף ממש לא היה השיקול היחיד כשבחרה לנוסע לאי נידח. "התייעצתי עם אבא שלי ושאלתי אותו מה עושים. הוא אמר שצריך לנפות אחד לפחות ושאל 'מה בטוח לא היית עושה?'. אמרתי 'הישרדות'. אז הוא אמר 'יפה, אז זאת התשובה שלך, הישרדות. מה שאת לא רוצה לעשות, זה מה שיאתגר אותך ויוציא ממך את כל הדברים הטובים והלא טובים', והוא צדק. כשאתה מגיע לאי ואתה שורד, זה קשה מאוד. אבל פתאום כשצופים בזה בדיעבד, מגלים המון דברים. לכמה אנשים יוצא לצפות בעצמם וללמוד מזה?".

   

  מני נפתלי, נעמה קסרי, שמחה גואטה וג'ובאני רוסו (צילום: אוהד קב)
  מתחרטת על מה שאמרה למני נפתלי. הרביעייה האחרונה(צילום: אוהד קב)

  ואיך היה לצפות בעצמך על המסך?

  "למדתי שיעור גדול לחיים. כשהלכתי ל'הישרדות', אמרתי 'אוקיי, רק לא להיות מודחת ראשונה'. זו הייתה השאיפה שלי מעצמי. וכשאתה שם, מפתחים מנגנון הישרדותי שהוא לא קיים בחיים האמיתיים. יש משהו כשאתה נמצא על האי, בתנאי קיצון של חוסר שינה, חוסר מזון והיגיינה שנוטה לאפס, שמוציא ממך המון שדים. לכולם אגב. אם יש לי באסה אחת זה שהצופים בבית לא מריחים אותנו. אי אפשר להבין את הריח והקושי וחוסר השינה. הניראות מפולטרת במסך של 'הישרדות'. כשאדם צופה בה, זה אחרי מקלחת, אחרי ארוחת ערב, על בטן מלאה, כשהוא כבר נח לו על הספה. אבל אם הייתי לוקחת צופה-צופה ונותנת לו לראות אותי בזמן אמת, כל אחד היה מגיב אחרת לסיטואציה".

   

  יש קטע שראית והתביישת בעצמך?

  "אני חושבת שהיה קטע שאמרתי למני שהוא טיפש או משהו כזה, וזה לא היה יפה להגיד את זה. כל השאר היו אסטרטגיות".

   

  גם המושבעים יראו את זה ככה?

  "האנשים שנכחו איתי באי ראו את המאמץ שלי. לא ידעתי שהמשימות יהיו כל כך קשות פיזית. דקה לפני משימה, היה משהו שמשתק אותי. הייתי רואה את המשימה ומשתתקת".

   

  מה היה הרגע הכי קשה על האי?

  "אני חושבת שהלילה הראשון היה הכי קשה. לא הבנתי איפה אני. בזמן שכולם ישנו אני ישבתי על החוף, לבד עם הבריאה והסתכלתי לתוך הים ואמרתי איפה אני נמצאת, מה עשיתי לעצמי? לא הבנתי למה באתי לפה ומה חסר לי בחיים. אמרו לי שבלילה השני והשלישי זה עובר ואצלי זה לא עבר, זה רק התגבר. גם להיות חודשיים בלי מקלחת ובלי שעות שינה... דווקא האוכל היה הכי פחות קשה".

   

  נעמה קסרי ושמחה גואטה (צילום: אוהד קב)
  תשמח גם אם נעמה קסרי תיקח את המיליון(צילום: אוהד קב)

  איך את מסבירה את זה? הספורטאים אמרו שהאוכל היה מה ששבר אותם.

  "ספורטאים אוכלים יותר. לאנשים יש נטייה לחשוב ששמנים אוכלים הרבה, אבל את יכולה לשאול את חבריי, אכלתי הכי פחות על האי. לא סתם ירדתי 20 קילו, הייתי עסוקה בסבל של עצמי".

   

  מנגד, גואטה לא היססה להשתמש באוכל כשרצתה להתקדם במשחק. למשל, כשספק ביקשה ספק דרשה ללכת לבקתה בשביל לאכול פירות, או כשמנעה מהשבט שק אורז בתמורה להצבעה כפולה. "ממש לא הרגשתי רע עם זה, זו אסטרטגיה, זה מהלך. אני חושבת שכשזה מגיע משמחה, אז ישר חושבים 'איך היא עשתה דבר כזה?', כי אוכל זה ערך עליון במשחק. אבל כולם יודעים שהבקתה משנה גורלות ואם לא הייתי מתעקשת ללכת לבקתה, אולי לא הייתי יושבת היום בשלישייה".

   

  כשאני לוחצת קצת יותר, גואטה מתעצבנת. "שאף אחד לא יבלבל לי את המוח ויגיד 'ריחמו עלייך', אף אחד לא מרחם ב'הישרדות'. בטח לא על מישהי שנראית כך או אחרת. עובדה שבמבחן הסוציומטרי כולם רשמו ששמחה תהיה השורדת האחרונה".

   

  איך באמת את מסבירה את זה?

  "עד אותו רגע הם חשבו שאני אנדרדוג, שאני חלשה, שאני אותה – איך הם קראו לזה - 'שמנה שלא עושה יותר מדי'. ופתאום, כולם חושבים את אותו הדבר, שמונה אנשים מתוך תשעה, כותבים שאני אהיה השורדת האחרונה. לא במקרה ניסו להעיף אותי שלושה ימים אחרי ששמו אותי להדחה. אז נכון שלא ידעתי לעשות משימות כמו שצריך, אבל קראתי את המצב ועשיתי דרך מדהימה. הצלחתי להגיע לגמר על ידי הכישורים החברתיים שלי, אז למה לא לתת קרדיט על זה? המציאות היא שמתוך 18 שורדים, אני בשלישיית הגמר. אגב ביום שבת אני חוגגת יום הולדת. זו יכולה להיות אחלה מתנה".

    

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים