שתף קטע נבחר

נתניהו עקץ את ליברמן, שהגיב: "פרק חדש ב'עלי ביבי'"

לקראת הבחירות מנסה נתניהו לנגוס בקהל המצביעים של אביגדור ליברמן. הבוקר חנך פרויקט דיור ציבורי באשקלון: "במקום לדבר על הפתרון, הבאנו אותו. אנחנו עושים למען העולים". ליברמן הגיב: "הים אותו ים, הערבים אותם ערבים ונתניהו הוא אותו נתניהו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח בקרב על לבם של העולים ממדינות ברית המועצות לשעבר המכוון נגד יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן והבוקר (יום ה') חנך באשקלון מאות יחידות דיור מוגן לעולים ולניצולי שואה. בעקיצה לישראל ביתנו, שאיישה את תיק הקליטה במשך שנים רבות, אמר נתניהו כי "במשך שנים, ביחס לעולים מברית המועצות, הייתה מדיניות של הרבה דיבורים ואפס מעשים. שינינו את זה".

 

 

"מה שאתם רואים זו מהפכה בדיור הציבורי - זה אלפי יחידות דיור, כרגע אלף, עוד מעט 3,000 יחידות חדישות, בניינים חדישים עם כל השירותים הנדרשים", אמר נתניהו, וציין כי "הרוב המכריע של מי שיאכלס את זה אלה עולים חדשים. יהיו כמובן גם ניצולי שואה. במקום לדבר על הפתרונות - הבאנו את הפתרונות. אנחנו עושים ונעשה עוד הרבה יותר למען העולים".

  

ליברמן הגיב בחריפות: "אנחנו עדים לעוד פרק בסדרה 'עלי ביבי'. מעניין שלאחר עשר שנים ברצף כראש הממשלה, נזכר נתניהו בעולי חבר העמים דווקא חודשיים וחצי לפני הבחירות. כל מקבצי הדיור וההוסטלים שנבנו בעשור האחרון, או נמצאים בשלבי בנייה, כולל זה שנתניהו ביקר בו היום, הוקמו ביוזמת ישראל ביתנו".

 

לדברי ליברמן, "גם במהלך המשא ומתן הקואליציוני האחרון, רק לפני כחודשיים, נציגי הליכוד לא העלו שום דרישה לפנסיות ודיור לעולים. להיפך, נציגי הליכוד ניסו ללחוץ על ישראל ביתנו לוותר על הפנסיות והכנסת מינימום לגמלאים החיים אך ורק מהבטחת הכנסה, וכברירת מחדל ביקשו לפרוס לשלוש פעימות. דרישה שנדחתה על ידינו על הסף. איך אמר יצחק שמיר: 'הים אותו ים, הערבים אותם ערבים'. ונתניהו הוא אותו נתניהו. אין חדש תחת השמש".

 

שר העלייה והקליטה יואב גלנט, שכיהן בעבר כשר השיכון, אמר בטקס באשקלון: "אני חושב שיש לנו זכות מיוחדת. כשיזמנו את הפרויקט הזה מה שהיה לנגד עינינו זה איך לטפל באוכלוסיות מבוגרות. אני שמח להגיד שיש היום כאלף יחידות בנייה שנמצאות בתהליכי ביצוע בתל אביב, באשדוד, באשקלון ובבאר שבע, ועוד כאלף שיתחילו בזמן הקרוב. נגיע ל-3,000 יחידות דיור".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו יפעת שאשא-ביטון יואב גלנט ו ראש עיריית אשקלון תומר גלאם ()
ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שרת השיכון יפעת שאשא-ביטון, שר הקליטה יואב גלנט וראש העיר אשקלון תומר גלאם

 

נתניהו אמר כי "זו מהפכה בדיור הציבורי, בנינים חדישים עם כל השירותים הנדרשים. הרוב המכריע של המאכלסים הם עולים חדשים, יהיו גם ניצולי שואה, אבל בעיקר עולים חדשים וותיקים. אני חושב שגם מבחינה אנושית, מחסה, קהילה וכל מה שמסביב - זה פתרון פנטסטי ואנחנו דואגים שהוא גם יהיה מוגן. במקום לדבר על הפתרון, הבאנו אותו. אנחנו עושים למען העולים".

 

שרת השיכון יפעת שאשא-ביטון אמרה כי הפרויקט הזה הוא "חלק מהמכלול של המענה שאנחנו נותנים במסגרת הדיור הציבורי. זה גם עוזר להם כלכלית וגם נותן להם קורת גג מכובדת - דירות של 50 מטר, 2 חדרים שאחד מהם ממ"ד. זה נורא חשוב באשקלון. יש היבט חברתי, החיים שלהם ביחד, זה מעשיר להם את חיי הפנאי וזו סוגיה חשובה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים