שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החוקר שהורשע בפרשת רונאל פישר שוחרר מהכלא
  רב-פקד בדימוס ערן מלכה, חוקר לשעבר ביחידת להב 433, שוחרר לאחר ארבע שנים בכלא בשל התנהגות טובה - כמעט שלוש שנים לפני תום עונשו. מלכה הורשע בלקיחת שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט

   

   

   

  רב-פקד בדימוס ערן מלכה השתחרר בצהריים (חמישי) ממאסר כמעט שלוש שנים לפני תום עונש מאסרו - שנקצב לשבע שנים. מלכה השתחרר לאחר שוועדת השחרורים של הנהלת בתי המשפט קבעה כי התנהגותו בכלא הייתה ללא רבב.

   

  לעיון בהחלטת ועדת השחרורים - לחצו כאן

   

  רפ
  רפ"ק בדימוס ערן מלכה(צילום: שאול גולן)

   

  מלכה, חוקר לשעבר ביחידת להב 433, הודה והורשע בפרשת רונאל פישר לאחר שהודה והורשע בהסדר טיעון בלקיחת שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט. מלכה, שהורשע בהעברת פרטים רגישים מחקירות לעו"ד פישר, נידון גם לשנתיים מאסר על תנאי.

   

  רפ
  מלכה יוצא מכלא השרון(צילום: שאול גולן)

  בהחלטת ועדת השחרורים בעניינו של מלכה צוין בין היתר כי "האסיר הוא למעשה היחיד שנתן את מלוא הדין בפרשה הסבוכה זו, שכן נגד יתר הנאשמים התיק עדיין מתנהל. מסע החרטה האישי של האסיר החל למעשה כבר בשלב החקירה מבלי שהאסיר ביקש לעצמו תמורה כלשהי.

   

  בספטמבר 2015 גזר בית המשפט המחוזי בירושלים על מלכה שמונה שנות מאסר, לאחר שהודה והורשע בהסדר טיעון בלקיחת שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט. מלכה, שהורשע אז בהעברת פרטים רגישים מחקירות לעו"ד פישר, נידון גם לשנתיים מאסר על תנאי.

    

  ערן מלכה, רות דוד ורונאל פישר (צילום: גיל יוחנן, אוהד צויגנברג) (צילום: גיל יוחנן, אוהד צויגנברג)
  ערן מלכה, רות דוד ורונאל פישר(צילום: גיל יוחנן, אוהד צויגנברג)

  "הנאשם לא היה רק שומר סף של שלטון החוק, אלא מי שהיה אמור להחזיק ולחזק את הבניין של שלטון החוק", קבע אז שופט המחוזי יעקב צבן. "הנאשם פגע בעבודת המשטרה, הן במקרים ספציפיים והן באמון הציבור". ביוני 2016 הפחית בית המשפט העליון שנה מעונשו של מלכה. משפטם של פישר ופרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד עדיין מתנהל בבית המשפט המחוזי בירושלים

   

  עו"ד פישר נעצר לראשונה ביולי 2014. הוא נחשד אז שיקבל סכומי כסף גדולים מאלון חסן, לשעבר יו"ר ועד העובדים של נמל אשדוד, ובתמורה הבטיח לו לסגור את תיק החקירה שנוהל נגדו ביחידת להב 433. באפריל 2015 חלה התפתחות בעקבות פיצוח מכשיר הטלפון שלו, והוא נעצר שוב.

    

  במרץ 2015 הואשם פישר בלקיחת שוחד, מתן שוחד, קבלת נכסים שהושגו בפשע וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. עו"ד דוד מואשמת בפרשה בשיבוש מהלכי משפט.

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים