שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נאשם מארגון אברג'יל: "ירו עליי בים, אז העפתי עליהם מטקות"
  משה מלול, אחד הנאשמים הצבעוניים ביותר בפרשת ראשי הפשע, האשים את עד המדינה בנסיונות לחיסולו: "הוא שחרר עלי מפלצות". לפני שעלה לראשונה להעיד הסתכל על התובע בתיק, ניסים מרום, ואמר לו: "ניסים אתה מוכן?"

   

   

  משה מלול. ארכיון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  משה מלול. ארכיון(צילום: מוטי קמחי)

  הנאשם משה מלול, מי שהפרקליטות מייחסת לו פעילות ענפה בתחום הסמים בארגונו של העבריין יצחק אברג'יל, מעיד מתחילת החודש בפרשת 512 (פרשת ראשי הפשע).

   

  במהלך עדותו טען מלול כי עד המדינה בפרשה אחראי למספר ניסיונות חיסול נגדו: "הסמרטוט רצפה הזה הביא אנשים זרים לסחוט אותי, לרצוח אותי, לשים לבנות חבלה לאשתי, לאחותי הדתיה, לירות לה על החלונות של האוטו, הוא שחרר עלי מפלצות".

   

  ספק אם קיים במשפטים הפליליים שמתרחשים בישראל נאשם עם לשון ציורית ומזג חם כמו מלול. נאשם שקשה לספור את הפעמים שבהן הוצא מדיונים בפרשה או ננזף קשות על ידי השופטת גיליה רביד עקב התפרצויותיו.

   

   

  משה מלול בבית המשפט. ארכיון    (צילום: מוטי קמחי)

  משה מלול בבית המשפט. ארכיון    (צילום: מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ביום הראשון לעדותו, מלול עלה לדוכן העדים, הסתכל על התובע בתיק ניסים מרום ואמר לו: "ניסים אתה מוכן?". על כך העירה השופטת רביד: "מר מלול, לפני שנתחיל את החקירה - אנחנו לא בתיאטרון, אתה לא בהצגה, אתה עד על דוכן העדים, רוצה להתחכם ולעשות הצגה עדותך תופסק!". מלול השיב לה: "11 שנה חיכיתי לרגע הזה". רביד: "אתה תמצה אותו היטב". מלול: "אמצה אותו היטב אקסטרה".

   

   

  השופטת גיליה רביד. ארכיון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  השופטת גיליה רביד. ארכיון(צילום: מוטי קמחי)
   

  מלול הוסגר בעבר יחד עם יצחק ומאיר אברג'יל לארצות הברית ב-2011, בפרשה אחרת שנחקרה על ידי האמריקנים, שסימנו אותו כאחד היעדים המרכזיים שלהם. בתיק ההסגרה המדובר הוא נשפט בגין היותו ראש ארגון פשע, בסחר בסמים ובהלבנת הון, ונגזר עליו עונש של 15 שנות מאסר, אותו חזר לרצות בכלא בישראל. 

   

  אלא שבזמן מאסרו הוא נעצר שוב כחשוד בפרשה 512 ומאז הוא זועם וטוען ששופטים אותו בישראל שוב על אותם מעשים - טענה שנדחתה בבית המשפט. מלול סיפר ששנים המתין לקבל הזדמנות לטעון את כל מה שעל ליבו. לפניכם כמה מן הדברים שאמר בשבועות האחרונים בעדותו, שחלקים ממנה פורסמו לראשונה באתר פוסטה.

   

  מלול בעת הסגרתו לארה"ב. ארכיון (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  מלול בעת הסגרתו לארה"ב. ארכיון(צילום: גיל יוחנן)

  "גם הרצל רצה אבל זה לא יצא"

  תחילה סיפר מלול על ילדותו: "גדלנו 12 אחים חרדים וחרדיות במשפחה. כל החיים כיבדתי את ההורים, מגיל קטן קטפתי זיתים, מכרתי סברסים, היינו משפחה מרובת ילדים ותמיד במצוקה".

    

  הפרקליטות טוענת בכתב האישום נגדו שהוא ועד המדינה, שלהם היה קשר אישי קרוב, ריכזו עבור ארגון הפשיעה חובק העולם של אברג'יל את תחום סחר הסמים באזור יפן, דבר שמוציא אותו מכליו.

   

  "עד המדינה היה בבית סוהר בהולנד, הוא ציפה שבני משפחתי יעזרו לו, הוא לא קיבל את זה ומשם התחיל הכל". אומר מלול. סנגורו, עו"ד דניאל כפיר מהסנגוריה הציבורית שואל אותו: "סיפרת לנו שעד המדינה נעצר וביקש כסף מהמשפחה שלך". מלול עונה: "הוא רצה! גם בנימין הרצל רצה אך זה לא יצא".

  מחוזי תל אביב תיק 512 יצחק אברג'יל (צילום: מוטי קמחי)
  יצחק אברג'יל(צילום: מוטי קמחי)

  לאחר מכן סיפר מלול על ניסיונות חיסול נגדו מצד עד המדינה. "ביוני 2003 הייתי בים, שיחקתי מטקות, ממרחק בא אדם שקרה לי 'משה', ואז מהגג של הרכב פשוט ירה עליי.  מהאינסטינקט שלי, ואני אדם שלא פוחד, העפתי עליו את המטקות וזה מה שהבריח אותו".

   

  את נסיון החיסול הוא ייחס כאמור לעד המדינה: "לא הלך לעד המדינה עם הקואליציה אז הוא בא עם האופוזיציה. הירי קשור אליו. אני לא גדלתי בפשע, עשיתי פה ושם קומבינות, אני איש עבודה. אני עושה בית ספר לנמלה שקמה בבוקר ומחפשת את הגרגר שלה".

   

  על מקרה נסיון חיסול נוסף נגדו סיפר: "ישנתי עם הילדים שלי. אמרו לי 'משה יש בן אדם'. קמתי ויש בן אדם בחלון של המטבח, הצצתי, והתחילו לירות עלי עם משתיק קול. פספסו". על מפגש מאיים נוסף, שאירע בקניון סיפר: "בעזריאלי בפגישה איימו עלי סחטו אותי, באו לרצוח אותי. מה לעשות ששופטים זה לא מעניין אותם".


  מאיר אברג'יל (צילום: מוטי קמחי)
  מאיר אברג'יל(צילום: מוטי קמחי)

  לדבריו עד המדינה משקר: "לפי העדות שלו, ה-DEA (הרשות האמריקנית לאכיפת חוקי הסמים) טוענים שאני בכלל בלוס אנג'לס. שאני מסתובב שם לעשות פשע עם חבורת מקסיקנים, ואני בכלל בארץ. איך הוסגרתי על זה? איך הוסגרתי על ביצוע רצח במאפיה המקסיקנית?".

     

  את האישומים נגדו הוא מכחיש. על אישום שייחס לו מעורבות עם בלדרית ומשלוח סמים מחו"ל: "מי זאתי בשעה כזאתי? אני שומע את הסיפור הזה שנים". 

   

  "איפה שאני דורך גדלים עצי דקל עם תמרים"

  על טענות שהיה אחראי לעסקאות סמים ביפן של הארגון אמר: "כואב לי הלב. זה כתב אישום? תראה לי עסקה אחת שהייתי מעורב בה. פה אין אמת. עד המדינה נוכל שקרן הרס את חיי. אני שב ומדגיש שהקרשים באולם ישמעו, שהזכוכית תשמע, שיהיה חקוק בסלע כמו שאמר משה רבינו. באו לרצוח אותי. בקשתי עימות איתו".

    

  בחקירה הנגדית של התובעת מיכל מזור היא הטיחה בו: "קיבלת הרבה קהל היום". מלול לא נשאר חייב: "ישתבח שמו לעד, איפה שאני דורך גדלים עצי דקל עם תמרים. מבחינתי אני מפריח את השממה. נעים מאד משה מלול".

   

  יצחק אברג'יל (צילום: מוטי קמחי)
  יצחק אברג'יל בבית המשפט. ארכיון(צילום: מוטי קמחי)

  כשנשאל על מעשיו בארצות הברית ענה: "זה לא קשור לאישום, תעברי הלאה. Next question please, thank you very much".

   

  על הקשר שלו עם יצחק אברג'יל אמר: "בהסגרה שלי התובע ניסים מרום ירד איתנו לתאים. אמרתי לו 'ניסים תקשיב, אני עם יצחק אין לי כלום' הוא חף מפשע. פגשתי אותו באקראי בקפה בטירת הכרמל ל-10 דקות".

    

  בשלב מסוים מלול פשט את חולצתו ונופף בזרועותיו. בפעם אחרת כשמוצג לו מסמך על ידי הפרקליטה הוא עונה: "תקחי את זה תעשי מהמסמך עפיפונים. אני בז לבית משפט. תוסיפו לי עוד 20 שנה, מה שלא נתנו לי בארצות הברית. רוצה למות בבית סוהר".

   

   

  בהמשך הטיח בפרקליטה: "מה את חושבת, שאני לא קורא פרוטוקולים? אני קורא המון ספרים וביוגרפיות. דרך אגב, אני אוהב את רם אורן". את דבריו חתם בהתנצלות כלפי השופטת ואמר: "כבודה, אני רוצה להגיד משהו. אם התפרצתי והתעצבנתי, אין מה לעשות אני מתוסכל, אני לא מתכוון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים