שתף קטע נבחר

מורה הואשם במעשים מגונים בילדים: "התחכך בהם"

תלמידים בכיתות נמוכות בבית ספר יסודי בפתח תקווה נפלו קורבן לתקיפה מינית מצדו של המורה לרובוטיקה. לפי כתב האישום שהוגש נגד המורה מלוד, הוא עודד את הילדים להפשיט אותו במהלך "משחק". הוא אמר בחקירתו: "יש לי יצר הרע, וחשבתי שאם הם לא נפגעים אז זה לא נורא"

 

אילוס אזיקים אזיקים/תקיפה/אישום  (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

במהלך השיעורים בכיתות, נהג לנעול את דלת הכיתה ולערב את הילדים ב"משחק" לשם גירוי או סיפוק מיני. כך מתואר בכתב אישום שהוגש הבוקר (יום ו') נגד תושב לוד שעבד כמורה בבית ספר יסודי בפתח תקווה בגין מעשים מגונים.

 

בדיון שהתקיים בבקשת הפרקליטות להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים ביקש פרקליטו, עו"ד עידן שני, לשחרר אותו למעצר בית בצפת אצל חמיו וחמותו. התובע בתיק התנגד לשחרור ואמר בדיון: "הנאשם מסוכן לציבור. הוא ביצע את המעשים כלפי ילדים רבים' פגע בהם ובתמימותם.  כתב האישום חמור מאוד ועולה ממנו תמונה ברורה של אדם שניצל מינית ילדים וילדות".

 

הנאשם אמר בדיון בתגובה לדברי התובע: "זה שטויות. זו הוצאת דיבה". השופטת אשרית רוטקו האריכה את מעצרו עד ליום רביעי וקבעה בהחלטתה: "מחומר הראיות עולה מסוכנות גדולה ואין מקום לבחון כעת חלופה מעצר".

 

לפי כתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בעיר על ידי עו"ד רועי לוס מפרקליטות מחוז מרכז, הנאשם עבד כמורה לרובוטיקה בבית הספר עם ילדים בכיתות א' עד ד'.

 

במהלך שהייתו בכיתה, הנאשם הרכיב כמה תלמידים על גבו ובשלב מסוים נפל לרצפה והסתובב על גבו - והתלמידים ניסו להישאר עליו. כשהמורה היה שכוב על גבו וכמה תלמידים ישבו על בטנו, הוא נהג להקפיץ אותם קלות על מנת להתחכך בגופם. עוד במסגרת אותו "משחק", עודד הנאשם את התלמידים להרים חלקית את חולצתו, לחשוף את בטנו וחזהו, וללטף את גופו.

 

באחד המקרים המתוארים שאירע בסוף החודש שעבר, לימד הנאשם את 25 ילדי כיתה א' רובוטיקה. המורה נעל את הכיתה והורה לילדים להוריד את חגורת מכנסיו. כמו כן פרמו התלמידים לנאשם את כפתורי חולצתו והרימו את החולצה כך שבטנו וחזהו של הנאשם נחשפו. בהמשך נחשף בפני התלמידים.

 

"הרגיש קורבן להתנהגות תלמידיו"

בבקשה להאריך את מעצרו של המורה עד תום ההליכים צוין כי "האירועים מגלים כי המשיב אינו מצליח לשלוט בדחפיו המיניים פעם אחר פעם ואינו מהסס לבצע את זממו חרף היותו במסגרת של בית הספר, אשר כוללת - מטבע הדברים - נוכחות של אנשי סגל רבים בקרבת מקום.

 

"בחקירותיו, המשיב מציג הדברים פעמים רבות כאילו היה קורבן להתנהגות תלמידיו, תוך שהוא מתעלם מכך שנעל את דלתות הכיתות עובר למשחק, מכך שהוא יזם את המשחק - משחק אשר חריג ופסול כשלעצמו בין מורה לתלמידים, מכך שהמשחק כלל הסרת פרטי לבוש שלו ועוד".

 

בפרקליטות ציינו עוד כי חקירותיו של המשיב חושפות עיוותי חקירה משמעותיים המלמדים על מסוכנותו של המורה. בחקירתו אמר הנאשם בין היתר: "חשבתי שהם לא נפגעים מכך מינית כי לא אמרתי להם כלום ויש לי יצר הרע, וחשבתי שאם הם לא נפגעים אז זה לא נורא, אבל היום אני מבין שזה לא בסדר ואני מתחרט על זה".

 

עוד אמר המורה בחקירתו: "זה דבר שקרה עם הזמן, לא יודע איך זה התחיל ומה קדם למה - הביצה או התרנגולת, אם זה בא מהילדים, אולי זה הגיע מצדם, אני לא יודע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים