שתף קטע נבחר

בנק המטרות של נסראללה

בריאיון מקיף ל"אל-מנאר" הציג מזכ"ל חיזבאללה מפה ופירט על המטרות: "הכי חשוב זה מישור החוף, מנתניה עד אשדוד. יש שם בסיסים עם נשק לא קונבנציונלי, מרכזים גרעיניים, שדות תעופה, בורסה, קניונים. במקום לבזבז את הטילים על הצפון, נלך לאזור הזה"

 

 

מזכ"ל חיזבאללה מפרט את "בנק המטרות" של הארגון בישראל: בריאיון מקיף לרשת "אל מנאר" לרגל "הניצחון" במלחמת לבנון השנייה איים אמש (יום ו') חסן נסראללה לפגוע ב"מטרות רגישות" בדרום, פירט על היכולות המתקדמות של ארגון הטרור שבראשותו הוא עומד והציג את האסטרטגיה החדשה של חיזבאללה. הוא טען כי "חיזבאללה מרתיע את ישראל", ועקב זאת אמר כי אינו צופה מלחמה קרובה בין ישראל ללבנון.

 

"בשנת 2006 יכולת ההתקפה שלנו הייתה מוגבלת, הרוב היה הגנה. אבל מאז פיתחנו יכולות התקפיות רחבות, עם כלי נשק רבים ומגוונים, וגם צברנו ניסיון בשדה הקרב, כמו מה שקרה בסוריה", אמר נסראללה והתייחס לכוחות המיוחדים של חיזבאללה: "יש לנו את כוח רדואן ואת גדודי עבאס - מספרם רב, הכמויות גדולות, והם מומחים בלוחמה התקפית. זה משהו שלא היה לנו ב-2006".

  ()
נסראללה בריאיון

"דבר שני זה יכולת הטילים שלנו - גם הכמויות גדלו מאוד וגם היכולות עלו. היום יש לנו טילים מדויקים ולטווחים גדולים. בנוסף, יש גם את כלי הטיס הבלתי מאוישים. בשנת 2006 הייתה לנו יכולת מוגבלת מאוד, היום זה שונה. אני לא ארחיב ואסביר על כל היכולות שלנו, אשאיר קצת הפתעות", הוסיף. המראיין אמר לו בתגובה: "אבל עדיין אין לכם יכולת קריטית של פגיעה במטוסי האויב, אין לכם יכולת הגנה אווירית". כל כך ענה נסראללה: "מי אמר שאין לנו? אולי יש, אולי אין. נשאיר את זה כמסתורין, לא נגלה".

 

"החי"ר הישראלי בירידה, העורף לא מוכן"

לדברי מזכ"ל חיזבאללה, "המלחמה של שנת 2006 חשפה את חוסר המוכנות והפגיעות של העורף הישראלי. מאז הם עושים תרגילים לפיקוד העורף וגדולי הגנרלים של האויב אומרים בכל פעם מחדש שהעורף אינו מוכן ולא יכול לעמוד במלחמה. בנוסף, אנחנו עדים לנסיגה ביכולות כוחות החי"ר של הצבא הישראלי, וזה משהו שהמפקדים הישראלים בעצמם אומרים. כולם יודעים שחיל האוויר לבד לא יכול להכריע מלחמה".

 

"אני מציע לישראל לא לחזור עוד על האיום הזה של להחזיר את לבנון לתקופת האבן", המשיך נסראללה ואז הביא מפה. "נתניהו מביא מפות כשהוא נואם באו"ם, גם אני אעשה שימוש במפה עכשיו", אמר והצביע על אזור הדרום. מבלי לציין את הכור בדימונה, הוא אמר: "אנחנו יכולים לפגוע בכל האזור הזה, כולל אילת. אפילו מה שמעבר לאילת, אם יהיה להם".

  ()
המפה שהציג נסראללה

בהמשך פירט נסראללה את בנק המטרות בישראל: "אנחנו יכולים לפגוע בצפון הישראלי מכל נקודה בלבנון, וכמה שנרצה. ויש לנו את כל המידע הדרוש על כל המטרות שיש שם - טכנולוגיות, תשתיות, צבאיות, הכול. אבל הכי חשוב זה מישור החוף הישראלי, החלק הכי קטן גאוגרפית במפת האויב. החל מצפון נתניה ועד לדרום אשדוד, מדובר בקטע של כ-70 ק"מ. יש מקומות שהרוחב, עד הגדה, זה 14 עד 20 ק"מ. ויש לנו את המפה הזאת בחדר המבצעים שלנו.

 

"נחזיר את ישראל לתקופת האבן"

"איזה מטרות יש לנו פה? דבר ראשון חלק גדול מתושבי ישראל נמצאים בחלק הזה, יותר מחצי. בתוך הריבוע הזה יש כ-1,200 מ"ר, שטח קטן, לא שדה קרב גדול. בתוכו יש את כל מרכזי המדינה המרכזיים - פיקוד הצבא, משרדי ממשלה, שדות תעופה פנימיים, שדה התעופה בן גוריון, בסיסים צבאיים שמכילים נשקים בלתי קונבנציונליים, מרכזים גרעיניים, שני נמלים, הבורסה של ישראל, קניונים, תחנות כוח מרכזיות, תחנות הזרמת גז, מפעלי נפט".

  ()
"כל מה שהצגתי זה המינימום". נסראללה בריאיון
 

"אנחנו לא צריכים לפגוע בחיילים. במקום לבזבז את הטילים על הצפון אנחנו נלך לאזור הזה", הוסיף נסראללה. "האם האויב יעמוד בזה? אנחנו אלה שנחזיר את ישראל לתקופת האבן. ישראל ניסתה להיפטר ממכלי האמוניה בחיפה ולא הצליחה. בסך הכל צריך טיל אחד או שניים על המכלים האלה, והישראלים בעצמם אומרים שמספרי ההרוגים יהיו גדולים. וכל זה מבלי בכלל להזכיר את התמרון הקרקעי, אני מדבר רק על כוח אש. כל מה שהצגתי זה רק המינימום. חשוב לי שהישראלים יבינו את הדברים האלה".

 

לצד זאת הבהיר נסראללה כי "משוואת ההרתעה אני לא רואה מלחמה בין ישראל ללבנון באופק. ישראל יודעת שמלחמה עם לבנון לא תוביל לנצחון, הם יודעים מה יקרה בישראל במלחמה הזאת. כל מלחמה חדשה לא תהיה כמו 2006, מלחמה איתנו תביא אותם לסף הקיום שלהם, לסף תהום. אני עוד אתפלל בירושלים".  בתשובה לטענה שחיסולו יביא לפגיעה משמעותית בחיזבאללה, אמר נסראללה: "חיזבאללה הוא ארגון שאינו תלוי באיש או בדמות מסוימת. היו כאלה שמתו וכאלה שעזבו והארגון לא הושפע".


פורסם לראשונה 12/07/2019 22:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים