שתף קטע נבחר

סגן נשיא ארה"ב ביקר ב"כלובי מהגרים": "נדהמתי"

טראמפ שלח את מייק פנס לסיור מתוקשר במתקני המעצר בגבול מקסיקו כדי להפריך את הדיווחים על תנאי הכליאה הקשים - אך העיתונאים התבקשו לעזוב לאחר דקה וחצי. חלק מהמהגרים סיפרו שהם עצורים שם כבר 40 יום ושהם רעבים. לאחר הביקור אמר פנס: "זה קשה, חייבים לפעול"

 

 

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס ביקר אתמול (שישי) בשני מתקני מעצר של מהגרים בגבול של טקסס עם מקסיקו. זאת, לדברי לשכתו, במטרה לאמוד מקרוב את תנאי הכליאה הקשים של רבים מהמהגרים, וכן להראות שממשל טראמפ פועל להעניק להם תנאים נאותים.

 

באחד המתקנים שבהם ביקר פנס נכלאו בכלובים מאות גברים, בלי מיטות. חלק סיפרו שהם רעבים וכי הם עצורים שם כבר 40 ימים ואף יותר, ומאז מעצרם לא התקלחו. "זה קשה", אמר פנס במסיבת עיתונאים לאחר מכן. "ידעתי שיש יותר מדי עומס על המערכת", הוסיף - וציין כי בכל זאת היה "נדהם" לראות זאת מקרוב. "הקונגרס חייב לפעול", הבהיר.

סגן נשיא ארה
"זה קשה". פנס בביקור במתקן המעצר(צילום: רויטרס)

מתקן כליאה מהגרים גבול מקסיקו (צילום: רויטרס)
לא מתקלחים ימים ארוכים. מהגרים במתקן המעצר שבו ביקר פנס(צילום: רויטרס)

מתקן כליאה מהגרים גבול מקסיקו (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

סגן נשיא ארה
(צילום: רויטרס)

כשהמהגרים הבחינו במשלחת, רבים החלו לצעוק שהם רוצים לאכול ולצחצח שיניים. השומרים שהשגיחו עליהם היו עם מסכות מנתחים על פניהם. עיתונאים שליוו את המשלחת של פנס דיווחו כי כעבור דקה וחצי התבקשו לצאת מהמקום ולא להמשיך לסקר את הביקור. כתב ה"וושינגטון פוסט" סיפר כי הכלובים היו צפופים מאוד, וכי אין בהם מקום לכל הגברים לשכב לישון בו זמנית.

 

מייקל בנקס, מפקד מתקן המעצר שבו ביקר פנס, אמר כי הגברים רשאים לצחצח שיניים ולהתקלח פעם ביום - אך ציין כי רובם לא עושים זאת במשך ימים ארוכים. בכיר בממשל האמריקני כינה מוקדם יותר השבוע את העומס במתקני המעצר "פצצה מתקתקת".

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר אתמול, לפני ביקורו של פנס, כי שלח אותו במטרה להפריך את הדיווחים על התנאים הקשים של המהגרים במתקני המעצר. "צפוף שם כי יש הרבה אנשים, אבל הם במצב טוב", אמר.

 

מאז שנכנס לתפקיד נקט טראמפ מדיניות קשוחה בניסיון לצמצם את מספר המהגרים הלא חוקיים הנכנסים למדינה. בחודש שעבר הוא הגיע להסכם עם מקסיקו לצמצום ההגירה הבלתי-חוקית לארה"ב. מאז דווח על עלייה במספר המעצרים והגירושים של מהגרים לא חוקיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
"כלובי המהגרים"
צילום: רויטרס
מומלצים