שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רוב הגרמנים: הבריאות של מרקל - לא עניין שלנו

  שלושה תיעודים מדאיגים בתוך חודש העלו חשש למצבה הבריאותי של אנגלה מרקל. לפי סקר חדש רוב הגרמנים עדיין לא חושבים שהממשלה צריכה לפרסם מידע על מצבה של הקנצלרית: "עניינה האישי בלבד"

  סקר שפורסם היום (שבת) מראה שרוב הגרמנים חושבים שמצבה הבריאותי של אנגלה מרקל הוא עניינה הפרטי בלבד. הסקר פורסם אחרי תיעוד מדאיג נוסף שבו נראית הקנצלרית בת ה-64 רועדת – תיעוד שלישי מסוגו בתוך חודש.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל עם נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי קבלת פנים ברלין (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  מרקל רעדה ביום רביעי בקבלת הפנים לראש ממשלת פינלנד. ממשלת גרמניה לא סיפקה הסבר ולא פירטה על מצבה הבריאותי של הקנצלרית. יום אחרי הרעידות, בטקס קבלת פנים לראש ממשלת דנמרק, מרקל חרגה מהפרוטוקול והתיישבה במהלך הטקס.

   

  בגרמניה מודאגים ממצבה הבריאותי של הקנצלרית, והתקשורת כועסת על הממשלה שמסרבת למסור פרטים לציבור. במפלגת השלטון מתנהל ויכוח סביב הנושא, ובמפלגה יש חברים שקוראים להחליף את מרקל עוד לפני סוף הקדנציה שלה ב-2021. בתקשורת הגרמנית אומרים שאחרי תיעוד שלישי מסוגו מצבה הבריאותי כבר הפך לעניין פוליטי. אך הציבור הגרמני, כך לפי הסקר, חושב אחרת.

  קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל תועדה רועדת במפגש עם ראש ממשלת פינלנד (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)
   

  לפי סקר שנערך בחמישי ובשישי בקרב 4,495 בעלי זכות בחירה, 59% מהנשאלים מאמינים שמצבה של הקנצלרית הוא עניינה האישי בלבד. הבוחרים נשאלו: "האם לדעתכם אנגלה מרקל צריכה לספק מידע לציבור על מצבה הבריאותי, או שמדובר בנושא פרטי?". רק 34% מהנשאלים הביעו תמיכה בפרסום פרטים על מצבה. 59% התנגדו ו-7% אמרו שאינם יודעים.

   

  רוב המשתתפים בסקר שהגדירו את עצמם כתומכים במפלגה של מרקל, במפלגה הסוציאל-דמוקרטית או במפלגת הירוקים, מאמינים שהנושא הוא דבר פרטי. רוב הנשאלים שתומכים במפלגת הימין הקיצוני "אלטרנטיבה לגרמניה" חושבים שפרסום המידע הוא אינטרס ציבורי.

  קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל תועדה רועדת במפגש עם ראש ממשלת פינלנד (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  לקנצלרית, שתהיה בשבוע הבא בת 65, אין היסטוריה של בעיות רפואיות. ברביעי הבהירה לכתבים: "אני בסדר גמור. כמו שזה בא כך זה גם יעבור". מרקל שומרת באדיקות על חייה הפרטיים, ולעיתים רחוקות מופיעה בציבור עם בן זוגה. מרקל מנהיגה את גרמניה משנת 2005. הקדנציה שתסתיים ב-2021 תהיה הרביעית שלה בתפקיד הקנצלרית. היא לא מתכוונת להתמודד פעם נוספת.

   

  המנהיגים הגרמנים זוכים לפרטיות בכל הקשור למצבם הבריאותי. בארה"ב, לשם השוואה, נדרש הרופא האישי של הנשיא לפרסם מדי שנה דו"ח מפורט על מצבו הבריאותי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  "כמו שזה בא זה יעבור", הבטיחה מרקל
  צילום: רויטרס
  מומלצים