שתף קטע נבחר

הרופאים גילו: 3 סוגי סמים מסוכנים בדמה של התינוקת

בעוד רופאי בית החולים וולפסון ממשיכים להיאבק על חייה של התינוקת מבת ים שבדמה נמצאו שרידי סמים קשים, האריך בית המשפט את מעצר הוריה: "החשדות הם כבדים וחמורים". נדחתה בקשת ההורים לראות את בתם

בדמה של התינוקת בת השנה נמצאו שלושה סוגים של סמים מסוכנים. כך טען אמש (שבת) נציג המשטרה, בדיון שבו הוארך מעצרם של הורי התינוקת שאושפזה בסוף השבוע במצב קשה בבית החולים וולפסון. רופאי המוסד הרפואי בחולון ממשיכים להיאבק על חייה של התינוקת.

 

התינוקת פונתה ביום שישי מחוסרת הכרה מבית ברחוב ניצנה בבת ים. בבדיקות הראשונות שנערכו בבית החולים נמצאו בדמה שרידי סמים קשים, ובעקבות כך פתחה המשטרה בחקירה ועצרה את ההורים. הם חשודים בעבירות של הדחת קטין לשימוש בסם, שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית והתעללות נפשית או פיזית בחסר ישע.

בית החולים וולפסון בחולון (צילום: עופר עמרם ) (צילום: עופר עמרם )
בית החולים וולפסון בחולון(צילום: עופר עמרם )

בדיון שנערך אמש בבית משפט השלום בתל אביב, גולל נציג המשטרה, רב-סמל אנדריי ליבשיץ, את השתלשלות המקרה החמור. "החשודה גרמה לכך שבבדיקות הדם של התינוקת נמצאו שרידי סם מסוכן, שלושה סוגים. היא גרמה לזה יחד עם בן הזוג שלה", אמר נציג המשטרה בהתייחסו להורים. אמה של התינוקת היא תיירת ששוהה בארץ בניגוד לחוק.

 

במשטרה ביקשו לשלוח את האם לבדיקה פסיכיאטרית, אולם בית המשפט דחה את הבקשה. מהחקירה עלה כי אביה של התינוקת לא שהה בבית בעת שבתו החלה לחוש ברע. לטענת האב, הוא קיבל טלפון מבת זוגו שעדכנה אותו כי בתם לא מרגישה טוב. באותו הרגע, כך סיפר האב לשוטרים, הוא צלצל למד"א והזמין אמבולנס שפינה את הבת לבית החולים.

 

השופט נצר סמארה האריך את מעצרם של ההורים עד יום שלישי, וקבע כי "החשדות הם כבדים במיוחד ואף חמורים שהרי כל פגיעה בחסר ישע על ידי המשגיח עליו ולא אחת כמה וכמה כשמדובר בהוריו - אין חמור מזה".

 

השופט ציין כי בתיק החקירה עולות תהיות רבות לגבי מקור הסם שנמצאו בגופה של התינוקת, אך יחד עם זאת קיים לדבריו חשד סביר למעורבות ההורים במיוחס להם. פרקליטי החשודים ביקשו מהשופט לאפשר להם לפגוש את בתם בבית החולים בליווי המשטרה, אך בקשתם נדחתה. עם זאת, חוקרי המשטרה עדיין לא יודעים כיצד הסמים הגיעו לדמה של התינוקת.

 

האם טענה: "אולי סכסוך באוטובוס גרם לזה"

פרקליטתו של האב, עו"ד ענבר קינן, אמרה כי מרשה שיתף פעולה בחקירתו. לדבריה, "הוא לא חלילה בורח, הוא מבקש לבצע את החקירה כמה שיותר מהר, מאשר לשוטרים לבצע עליו חיפוש, מתחנן שייקחו ממנו דם בבית החולים ומבין את המשמעות של החקירה וזאת על מנת שיוכל לשהות לצד בתו. על אף בקשותיו מוציאים אותו ועוצרים אותו.

 

"החשוד אומר למשטרה שהוא מוותר על כל זכויותיו ומבקש לעשות חיפוש בדירתו ללא צו, שייקחו את הטלפון שלו וכל מה שצריך, ואכן לא נמצא דבר. האיש היה בעבודה שלו נקרא לביתו התינוקת שלא הרגישה טוב. המשטרה הייתה צריכה לבצע בדיקות על מנת לאפשר לו לשבת ליד בתו. אין לו קשר להימצאות סמים בדמה של בתו".

 

עו"ד ירוסלב מץ, שמייצג את האם, אמר כי "הימצאות הסמים בדם או בשתן של התינוקת היא טרגדיה של שני בני הזוג. הם לא גרמו לכך, הם משתפים פעולה עם המשטרה. היא מציעה לחוקרת לעשות לה בדיקת דם כי היא מניקה את התינוקת. אם מדובר בחשד שהסמים הועברו על ידי הנקה, ניתן היה לבדוק את זה בבית החולים על ידי היחידה החוקרת".

 

הפרקליט העלה בדיון טענה של האם על סכסוך שהיה לה עם אישה אחרת במהלך נסיעה באוטובוס בקו 88 של חברת דן, שאולי הוביל בסופו של דבר להגעת הסמים לדמה של הפעוטה. "זה סיפור שניתן לבדיקה באמצעים פשוטים, חברת דן יכולה לתת פרטים. אני לא אומר שזוהי דרך נוספת להגעת הסמים לדמה של התינוקת אך אי אפשר לשלול זאת לחלוטין", אמר עו"ד מץ."היא בוכה בבית המעצר ולא השתמשה בסמים. היא בשעה הכי קשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
בית החולים וולפסון בחולון
צילום: אבי מועלם
מומלצים