שתף קטע נבחר

גנץ מסרב לקרוא לפיטורי פרץ: "אוהב אותו, סטה סטייה חמורה"

מספר 2 שלו יאיר לפיד אמר ששיחת נתניהו עם שר החינוך הייתה צריכה להיות שיחת פיטורים, אבל במסיבת עיתונאים במרכז הגאה בת"א סירב יו"ר כחול לבן לקרוא לפיטורי רפי פרץ: "מכיר ואוהב אותו, לא היה צריך להתבטא ככה"

 

 

יו"ר כחול לבן לא קורא לפיטורי שר החינוך שהביע תמיכה בטיפולי המרה - שעות לאחר שמספר 2 שלו דרש את פיטוריו של השר רפי פרץ: במסיבת עיתונאים במרכז הגאה בגן מאיר בתל אביב אמר בני גנץ כי רפי פרץ "סטה סטייה חמורה, אי אפשר שלא להתייחס לזה". גנץ, שהיה הרמטכ"ל בעת פרץ שימש כרב הצבאי הראשי, אמר כי הוא "מכיר ואוהב" אותו, "ולא עוסק בפיטוריו. הוא לא היה צריך להתבטא ככה".

 

גנץ הגיע בצהריים (א') עם חברי כנסת מכחול לבן - הח"כ הגאה איתן גינזבורג וח"כ יעל גרמן - לביקור במרכז הגאה בן על רקע הסערה שעוררו דברי פרץ, שהביע תמיכה בטיפולי המרה להומואים ולסביות. השלושה נפגשו עם מתנדבים ונציגים מקהילת הלהט"ב וגינו את דברי פרץ.

 

"מזה זמן רב אנחנו טוענים שנתניהו כרת ברית עם הקיצונים", אמר גנץ. "אנחו רואים את זה עם הכנסת סמוטריץ' לקבינט ועכשיו עם משרד החינוך והעומד בראשו. אנחנו לא מוכנים להתפשר על קבלת האחר בדיוק כמו שהוא, ולא ננסה לעצב ממנו משהו אחר כמו עם תהליכי המרה שמוכחים מדעית כבלתי קבילים".

בני גנץ (צילום: דנה קופל)
בני גנץ(צילום: דנה קופל)

ישיבת ממשלה (צילום: EPA)
רפי פרץ(צילום: EPA)
 

גנץ אמר כי אם יקים ממשלה, "תיק החינוך יהיה בשליטה שלנו ואני אעסוק בו באופן אישי עם שר החינוך שאמנה. תלמידי ישראל ידברו אחד עם השני ולא אחד על השני. אני מכיר ואוהב את הרב רפי פרץ. שירתנו המון ואני לא מבין למה הוא התבטא ככה. כל בני האדם נבראו בצלם וצריך לקבל את כולם. יש בקהילת הלהט"ב חילוניים ודתיים ואנחנו נקבל כל אחד כמו שהם".

 

בתשובה לשאלה אם הוא קורא לפיטוריו, ענה: "הרב רפי ואני שרתנו שירות ארוך ביחד, היתה כאן סטייה חמורה ואי אפשר שלא להתייחס לזה. אני לא עוסק בפיטוריו של הרב רפי".

 

מספר 2 של גנץ, יאיר לפיד, דווקא קרא לפיטוריו של פרץ בציוץ בטוויטר: "נתניהו, זו הממשלה שלך, אלה השותפים הטבעיים שלך. אם הם לא משקפים את עמדתך אז איך זה שמינית אותו לשר החינוך שאחראי לחינוך ילדינו? שיחתך עם הרב פרץ הייתה צריכה להיות שיחת פיטורים לא שיחת הבהרה".

 

גם ח"כ איתן גינזבורג מתח ביקורת על דבריו של פרץ: "האמירות של שר החינוך הן אמירות מסוכנות. בלתי נתפסת העובדה שיש מי שחושב שצריך ואפשר להמיר זהות של אדם בגלל זהותו המינית. טיפולי המרה הם טיפולים מסוכנים שמביאים עד לכדי אובדן חיי אדם וצריך להפסיק עם כל האמירות המסוכנות האלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים