שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יש לכם וולוו דיזל? המנוע עלול להתלקח

  יבואנית וולוו מתריעה מפני המסה של סעפת היניקה, בדגמים המצויידים במנוע דיזל, העלולה לגרום להתלקחות המנוע. פתרון לתקלה יהיה זמין בחודש ספטמבר

  מאיר, יבואנית וולוו, תזמן למוסך 66 לקוחות מדגמי XC60 ,XC90 ו-V60, שיוצרו בין 2015 ל-2017 ומצויידים במנוע טורבו-דיזל. זאת בשל האפשרות להמסה של סעפת היניקה העשויה פלסטיק, שבמקרה קיצון עלולה לגרום להתלקחות תא המנוע.

   

   (צילום: ניר בן זקן) (צילום: ניר בן זקן)
  (צילום: ניר בן זקן)

   

  מהיבואנית נמסר כי המכוניות הרלוונטיות בטוחות לנסיעה, זאת בתנאי שלא התגלו סימפטומים חריגים, כגון נורת תקלת מנוע דולקת או ירידה בתפוקת הכוח של המנוע. במקרים אלה יש לפנות לאחד ממוסכי השירות המורשים או למוקד השירות בטלפון 5789*. במקרה של ריח חריג יש לעצור את הרכב בבטחה ולפנות לאחד הגורמים המפורטים לעיל. לפי הודעת היצרנית, הפתרון לתקלה יהיה זמין בחודש ספטמבר. אז גם יישלחו מכתבים לבעלי הרכבים הרלוונטיים לצורך טיפול.

   

   (צילום: נועם עופרן) (צילום: נועם עופרן)
  (צילום: נועם עופרן)

   

  קריאה נוספת לתיקון נוגעת לארבעה לקוחות של פרארי 488 (ספיידר ו-GTB), שיזומנו למוסך של היבואנית לצורך החלפת מחשב הניהול של כריות האוויר, בשל חשש לפעולה לא תקינה. משך הזמן המשוער לתיקון עומד על כשעה ו-45 דקות, והוא יתבצע ללא עלות מצד הלקוח.

   

  תקנות הרכב בישראל קובעות כי בעל הרכב לא יישא בכל הוצאה הקשורה לקריאה חוזרת לתיקון. עוד קובעת התקנה, כי חובה לבצע את התיקון תוך שישה חודשים, וכי מי שלא יעשה זאת לא יורשה לחדש את רישיון הרכב או להעביר עליו בעלות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים