שתף קטע נבחר

זינוק באחוז העוברים בבחינת לשכת עורכי הדין

54% מהמתמחים שניגשו לבחינת ההסמכה בקיץ 2019 עברו אותה בהצלחה. אוניברסיטת ת"א והאוניברסיטה העברית בראש הרשימה, המכללות בתחתית

שינוי במגמת העוברים בבחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין : מנתונים שהתפרסמו בצהריים (יום א') עולה כי שיעור הנבחנים שעמדו בהצלחה בבחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין האחרונה עומד על 54%. ציון המעבר הנדרש עמד על 60. בבחינה הקודמת רק 36% מהנבחנים עברו את בחינת ההסמכה בהצלחה.

 

בחינת ההתמחות האחרונה בכתב נערכה בירושלים בסוף החודש שעבר. בסך הכול ניגשו לבחינה 2,582 מתמחים ומתמחות. 1,966 מתמחים ניגשו בפעם הראשונה לבחינה ומתוכם עברו אותה 67%.

תוצאות בחינה הסמכה לשכת עורכי דין לימודי משפטים מחזור קיץ 2019  ()

194 מתמחים ניגשו לבחינה בפעם השנייה, ומהם עברו 17% בלבד. 422 מתמחים ניגשו לבחינה בפעם השלישית ויותר, ומהם עברו אותה בהצלחה רק 11%.

 

מבין כל המוסדות האקדמיים שבהם למדו המתמחים משפטים, אוניברסיטת תל אביב דורגה ראשונה: שיעור העוברים הכללי עמד על 97%. האוניברסיטה העברית בירושלים דורגה שנייה עם 96% בשיעור העוברים. באוניברסיטה העברית ציון הממוצע הכללי (75.4) היה הגבוה ביותר, והיא הקדימה את אוניברסיטת תל אביב (74.9).

 

אל המקום השלישי בדירוג המוסדות הגיעה אוניברסיטת בר אילן ואחריה המרכז הבינתחומי הרצליה והמכללה למינהל. את העשירייה הראשונה סוגרות מכללת ספיר, אוניברסיטת חיפה, המרכז האקדמי פרס, המכללה האקדמית צפת ומכללת נתניה. קטגוריית ציון הממוצע הכללי נסגרת עם ישראלים שלמדו בחו"ל. בקטגוריה זו ציון הממוצע הכללי עמד 43.6.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, מסר עם פרסום תוצאות ההסמכה: "אני מברך את המצטרפים החדשים למשפחת עורכי הדין בישראל, מאחל להם הצלחה וקורא לכל אחת ואחד מהם ליטול חלק במגוון הרחב של הפעילויות שמעמידה הלשכה לציבור עורכי הדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים