שתף קטע נבחר

השר פרץ מתגונן: "לא כפיתי דבר, נאבק על הזכות לחשוב אחרת"

בפוסט בפייסבוק, יממה לאחר הסערה שעוררו דבריו, טען שר החינוך רפי פרץ: "לא אמרתי שאני בעד טיפולי המרה, אמרתי שהפניתי תלמידים לגורמים מקצועיים וראיתי שזה אפשרי". לדבריו, "קבלת האחר היא לא נחלת צד אחד"

יממה לאחר שדבריו עוררו סערה, טען שר החינוך רפי פרץ בפוסט בפייסבוק כי לא הביע תמיכה בטיפולי המרה - אלא "אמרתי מניסיוני בלבד פנו אליי תלמידים מהציונות הדתית וביקשו הכוונה הפנתי אותם לגורמים מקצועיים לבקשתם וראיתי שזה אפשרי". הוא טען כי מדובר בניצול ציני של מערכת הבחירות והוסיף: "קבלת האחר היא לא נחלתו של צד אחד. לא כפיתי ואני לא מתכוון לכפות דבר על אף אחד".

ישיבת ממשלה (צילום: EPA)
"נאבק על הזכות לחשוב אחרת". פרץ(צילום: EPA)
 

"מאז כניסתי לפוליטיקה אני לומד שיש אמת ויש עולם של ציוצים", כתב פרץ בתחילת הפוסט בפייסבוק. "יש חופש הדיבור לאמירות מסוג אחד וחופש השיסוי למי שמסביר עמדה אחרת, מורכבת. התגובות לריאיון הגיעו מהבטן, תוך עיוות דבריי, פופוליזם זול שמשרת בעיקר את המשך השסע והעמקת הקרע בחברה הישראלית ועל כך אני מצר".

 

לדברי שר החינוך, "דיברתי על מורכבות של אדם ובפרט רב ואיש ציבור במרחב הישראלי. רוב מי ששמע את גלי ההדף של הראיון כלל לא צפה בו. לפעמים הכי נוח זה לשחות עם הזרם ולצעוק עם כולם. תלמדו שיש גם קולות אחרים מורכבים אך מכילים. אני אוהב ומכבד כל אדם באשר הוא. זו מהות דרכי החינוכית. זו גישתי לחיים. באתי לפוליטיקה בשביל החינוך, לא באתי לחינוך בשביל להיות פוליטיקאי".

 

בנוגע לדבריו על קהילת הלהט"ב וטיפולי ההמרה בריאיון, כתב פרץ: "אמרתי שקודם כל אני מכבד כל אדם באשר הוא אדם. הדגשתי שאני לא נותן ציונים לאף אחד. לא אמרתי שאני בעד טיפולי המרה. ממני תלמידים קודם כל קיבלו חיבוק ומילים חמות מאוד. יחד עם זאת ובנוסף גם הצעתי ללמוד ולהתבונן יחד, כשהמטרה שהתלמיד שמולי יכיר את עצמו יותר טוב ומשם הבחירה היא אישית, ואני מכבד ומעריך ואוהב כל אחד ואחת ללא קשר לנטייתם המינית".

 

"תלמדו שיש גם קולות אחרים, מורכבים אך מכילים", הוסיף. "קבלת האחר היא לא נחלתו של צד אחד. לא כפיתי ואני לא מתכוון לכפות דבר על אף אחד. נכנסתי לתפקיד שר החינוך מתוך אחריות שילדי ישראל על כל גווניהם וסוגיהם יהיו מאושרים מוגנים ובטוחים בעצמם. כשר של מערכת החינוך בישראל אמשיך לדאוג לכל ילדות וילדי ישראל באשר הם, ללא שום הבדלים של נטייה מינית".

 

לסיכום אמר כי " יש כאן מאבק על הזכות לחשוב אחרת. מסתבר שגם שר חינוך בישראל לא יכול לחשוב אחרת, שיש רק מחנה אחד שמרים דגל של חופש הדיבור.מי שקורא לי חשוך מנסה לכבות את האור של הבחירה החופשית, מי שחושב שנטולי שדרה אנחנו ואסור לנו לומר את אמיתת חיינו, בנועם ובכבוד לכל אדם ימצא את הציונות הדתית חזקה ומכילה כפי שהייתה ותהיה תמיד. זה בית המדרש שלי זו הציונות הדתית שאני עומד בראשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים