שתף קטע נבחר

אבי בוסקילה עורק ממרצ וחובר לברק

פעיל השמאל נפגש עם יו"ר ישראל דמוקרטית ויצטרף למפלגתו. בבחירות האחרונות התמודד על ראשות מרצ וכשל. בעבר טען: "זאת מפלגה גזענית"

מצטרף חדש למפלגת ישראל דמוקרטית בראשות אהוד ברק: איש מרצ, אבי בוסקילה, נפגש לפני כמה ימים עם אהוד ברק והחליט להצטרף למפלגתו של ראש הממשלה לשעבר. ההודעה הרשמית על הצטרפותו נמסרה בצהריים (יום א'). 

  (צילום: AFP)
אהוד ברק ואבי בוסקילה(צילום: AFP)

בוסקילה התמודד בבחירות האחרונות על ראשות מרצ ועל מקום ברשימת המפלגה לכנסת, אך לא הצליח להיבחר בשתי מערכות הבחירות שלו במרצ.

 

"אני נרגש וגאה להצטרף למאבק להצלת הדמוקרטיה הישראלית", אמר בוסקילה. "זוהי לא עוד מערכת בחירות, אלא החלטה גורלית על דמותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. בימים האלה, כשנתניהו ושליחו ממשיכים לקרוע את החברה הישראלית בשביל לקושש קולות, אנו מציעים דרך אחרת, דרך של שותפות וחיבור מחדש של החברה הישראלית".

 

בוסקילה נולד וגדל במושב משמר הירדן. בעת ששימש מ"מ חטיבת הנח"ל, השתלט על נעם פרידמן, חייל צה"ל שפתח בירי לעבר אזרחים ערבים בחברון ופצע כשבעה אנשים. בוסקילה כיהן כמנכ"ל תנועת "שלום עכשיו" והוא פעיל בולט בקהילת הלהט"ב.

 

לאחר הבחירות האחרונות, פרסם בוסקילה פוסט בפייסבוק וטען כי מרצ היא "מפלגה גזענית". "מזה חודשים רבים שאני חווה גזענות, חווה אותה בכל מיני צורות וצלילים. חווה אותה כשאושיית שמאל ותיקה ומוערכת מבקשת ממני 'להשאיר' את מרצ כפי שהיא על אף שאני 'חמוד' (מיותר לציין שלא קראו לי חמוד כבר עשור)", כתב בוסקילה.

 

"אני חווה אותה כשבמשך קמפיין שלם כמעט בכל חוג בית נשאלתי מה ההבדל ביני לבין אבי גבאי, כאילו שהאחד צורר וכאילו שאנחנו תאומים. כמובן שהשאלה הכילה תוכן גזעני נוסח 'בחרנו בו אז למה שנבחר בך?'. חווה אותה כשאישה מבוגרת מאוד שאלה ללא משוא פנים - 'אבל מה לבוסקילה ולמרצ?'

 

"אני חווה אותה כשנאמר לי מול הפרצוף: 'אתה בעצם רוצה להקים פנתרים שחורים במרצ'; חווה אותה בהצהרה של בחורצ'יק שהוא לא מצביע ל'פרענק' ועוד ועוד פרחים ומיני מתיקה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
אהוד ברק ואבי בוסקילה
צילום: AFP
מומלצים