שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הדירוג נחשף: אלו התיכונים המובילים בזכאות לבגרות

  על פי נתוני משרד החינוך, 50 תיכונים ברחבי הארץ יכולים להתגאות ב-100 אחוזי זכאות לבגרות. ירכא מובילה ב-5 יחידות במתמטיקה, וגם ב-5 יחידות באנגלית יחד עם הרצליה. מבחינת חשד להעתקות, מובילים התיכונים במגזר הערבי - ומיד אחריהם תיכון חרדי באשקלון. כל הנתונים

   

  המובילה בזכאות לבגרות: ההתנחלות אלקנה    (צילום: אלי סגל)

  המובילה בזכאות לבגרות: ההתנחלות אלקנה    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  משרד החינוך פרסם הערב (ראשון) את רשימת התיכונים בעלי 100 אחוזי זכאות לבגרות - כמו גם את רשימת התיכונים המובילים בבגרות בהצטיינות, המובילים באחוזי הזכאות ב-5 יחידות מתמטיקה ובאנגלית, וגם המובילים בחשד להעתקות.

   

  הנתונים משקפים את שנת הלימודים הקודמת, תשע"ח (2017-2018), ומהם עולה כי 50 בתי ספר תיכוניים ברחבי הארץ יכולים להתגאות ב-100% זכאות לתעודת בגרות. אתמול פורסמה לראשונה ב-ynet רשימת היישובים בעלי אחוזי הזכאות הגבוהים ביותר לבגרות - וממנה עולה כי ההתנחלות אלקנה מובילה ומעל ל-98 אחוזים מהבוגרים בה סיימו עם תעודת בגרות בשנת הלימודים הקודמת.

  בגרות באזרחות בבאר שבע (צילום: דוברות משרד החינוך)
  בגרות בבאר שבע. ארכיון(צילום: דוברות משרד החינוך)

  עוד עולה מהדירוג שנחשף כי בצמרת שיעור הזכאות לבגרות, אחרי אלקנה, נמצאות גבעת שמואל (97.3%), מועצה אזורית לב השרון (97.3%), רמת השרון (94.6%) והמושב שפיר שליד קריית מלאכי (94.3%). את תחתית הרשימה סוגרות מודיעין עילית (5.6%), בני ברק (9.7%), ביתר עילית (16.9%), המועצה המקומית רכסים שבצפון (17.5%) והמועצה המקומית חצור הגלילית (37.2%).

   

  מבחינת החשד להעתקות, התיכון העל יסודי הטכנולוגי בטירה נמצא בראש עם 29.7% של מחברות בחינה שנפסלו. מיד אחריו נמצאים תיכון אלסאלם בחורה (12.5%), תיכון טכנולוגי נעמ"ת בג'דיידה-מכר (12.0%) ותיכון עתיד אום אל-פחם (10.8%). הבא בתור הוא תיכון בנות אור חיה באשקלון עם שיעור של 9.8% מחברות פסולות.

   

  התיכון היחיד שבו נרשמו מאה אחוזי זכאות לבגרות ב-5 יחידות במתמטיקה הוא התיכון הדרוזי למדעים ומנהיגות "דרכא" בירכא. בתיכון זה נרשמו גם מאה אחוזי זכאות לבגרות ב-5 יחידות באנגלית, יחד עם תיכון הנדסאים הרצליה.

   

  זו רשימת התיכונים המובילים באחוזי הזכאות לבגרות - וגם בחשד להעתקות:

   ()

   ()

   ()

   ()

   ()

  הבוקר התארח באולפן ynet אסף מינצר, ראש המועצה המקומית אלקנה. "זו גאווה גדולה לאלקנה ולמערכת החינוך שלנו", אמר בתגובה לנתונים.

   

  "אחד מהדברים היפים, וזו הגאווה שלנו באלקנה, זה שהנתון שלנו כולל גם את החינוך המיוחד. אנחנו קולטים את החינוך המיוחד, משלבים את החינוך המיוחד, בשנה הקרובה פותחים מסגרות מיוחדות לחינוך מיוחד נוספות, כבתי ספר לחינוך מיוחד שיפעלו בצורה אינטגרלית ביחד בתוך המוסדות העל יסודיים שלנו", ציין.

   

  מינצר התייחס גם לעניין תשלומי ההורים הגבוהים במגזר הדתי, ובמיוחד סוגיית התשלומים עבור תוכניות לימוד נוספות (תל"ן). "אני מכיר את הסוגיה, בשלוש או ארבע השנים האחרונות תפסנו את הנקודה הזו כמשמעותית. באלקנה, הסכום שההורים נדרשים לשלם הוא בין הנמוכים ביותר במגזר הציוני-דתי. רשת אורט שנכנסה לנהל את המוסדות לפני כשנתיים ראתה את זה כיעד להפחית ולהפחית, ולכן יש תוספת שעות רבה ותקציבים רבים שמגיעים מהרשת, והשקעות משמעותיות במשרד החינוך ומהמועצה המקומית. הכל כדי שאנחנו ניתן לכל תלמיד או תלמידה את האפשרות, בלי שההורים יישאו בנטל מאוד כבד".

   

  ביום חמישי האחרון הציג שר החינוך הטרי רפי פרץ נתוני שיא בזכאות לתעודת בגרות בישראל (כ-70%), ואמר כי "לצד העלייה באחוזי הזכאות, אנו רואים גם עלייה באיכות התעודה - יותר בוגרי 4 ו-5 יחידות במתמטיקה ובאנגלית. זו בשורה מצוינת לחברה, למשק ולמדע הישראלי".

   

  עם זאת, מדירוג היישובים בעלי השיעור הגבוה ביותר של זכאות לבגרות ברמת 5 יחידות במתמטיקה עולה תמונה מטרידה שמעלה שאלות באשר לסיכוי השווה של תלמידי ישראל ולסגירת הפערים בין תלמידים מיישובים מחתך סוציו-אקונומי גבוה לבין חבריהם מיישובים מחתך סוציו-אקונומי נמוך. כלל הרשויות בצמרת דירוג זה הן מאשכול חברתי כלכלי 8 ומעלה. כלומר, התלמידים הלומדים בהן מגיעים מיישובים החזקים בישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים