שתף קטע נבחר

אלעזר שטרן נגד רפי פרץ: "לא יכול להמשיך לכהן כשר חינוך"

חבר הכנסת מכחול לבן, המשתייך לציונות הדתית, תקף את שר החינוך רפי פרץ בעקבות סערת טיפולי ההמרה: "קרוע בין ערכי החברה לבין מה שאומרים הרבנים שלו", אמר לאולפן ynet. בני גנץ סירב לקרוא לפיטורי השר. חברת מפלגתו של פרץ, עידית סילמן, התייצבה לצדו: "מכיל ומכבד את כולם"

 

 

סערת דבריו של יו"ר איחוד מפלגות הימין רפי פרץ על טיפולי ההמרה לקהילת הלהט"ב נמשכת, כשהבוקר (ב') תקף ח"כ אלעזר שטרן מכחול לבן, שגם הוא משתייך לציונות הדתית, את פרץ: "הוא לא יכול להיות שר חינוך כשהוא כל כך קרוע בין הערכים של החברה הישראלית, שאולי הוא מאמין בהם, לבין מה שאומרים לו הרבנים שלו". שטרן אף אמר כי נעצב לשמוע את דברי פרץ, אך הוסיף: "אני לא יכול להגיד שהופתעתי".

 

שטרן המשיך לתקוף את פרץ ואמר כי "זה כאילו הוא אומר 'שחור זה בן אדם לא טוב. הוא צריך להשתנות להיות לבן. אני מוכן לעזור לו אבל אם הוא לא ירצה אני אמשיך להתייחס אליו כשווה אבל טוב שהוא יהיה לבן'. זה כאילו אותו הדבר. הוא לא מבין את מה שאנחנו מבינים, שזהות מינית זה לא דבר שבן אדם בוחר, זה חלק מהיישות שלו, הוא ככה נולד. אתה לא יכול הגיד לו 'אתה רע, אתה צריך להשתנות', זה לא עובד".

רפי פרץ אלעזר שטרן  (צילום:  אלכס קולומויסקי, דנה קופל )
"הוא לא יכול להמשיך לכהן כשר החינוך". רפי פרץ ואלעזר שטרן(צילום: אלכס קולומויסקי, דנה קופל )
  

חברת מפלגתו עידית סילמן סירבה להתייחס לעובדה שפרץ אמר בקולו כי עשה טיפולי המרה והתעקשה כי "הוא מכיל ומכבד את כולם, אבל בסופו של דבר הדעה שלו עצמו. הוא אמר את הדברים מתוך מקום מכבד, מתוך מקום מכיל. הוא אמר שהוא לא שופט אף אחד על פי הנטייה המינית שלו. הוא ידע לחבק את התלמידים שלו, להפנות אותם לטיפולים מקצועיים ולהיות שם בשבילם".

 

"הרב רפי אמר במפורש שהוא בא, ישב עם אותם תלמידים, חיבק אותם, הפנה אותם לאותם גורמים מקצועיים, אנשי מקצוע. אני מוסיפה שבשנת 2019 יצאו הנחיות של ההסתדרות הרפואית שדיברו על זה שטיפולי המרה הם לא רלוונטיים, הם אסורים, ושרופאים לא יכול להפנות אליהם. אנחנו מדברים על טיפולים מקצועיים שבאמת גורמי מקצוע שהוכשרו לכך בשביל לתת הנחיות מוסמכות".

הפגנה מול קריית הממשלה נגד שר החינוך רפי פרץ בהמשך לדבריו על טיפולי המרה (צילום: AFP)
מפגינים נגד פרץ בתל אביב(צילום: AFP)

הפגנה מול קריית הממשלה נגד שר החינוך רפי פרץ בהמשך לדבריו על טיפולי המרה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

הפגנה של הקהילה הגאה מול קריית הממשלה ב תל אביב בעקבות דבריו של שר החינוך רפי פרץ על טיפולי ההמרה (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)
 

סילמן שבה והתעקשה כי "אנחנו בכלל לא מדברים על טיפולי המרה. אנחנו מדברים על זה שאם תלמיד בא והתייעץ, הוא יכל להפנות אותו לגורמים מקצועיים, אם זה פסיכולוגיים, אם זה עובדים סוציאליים, דברים שמקובלים ומוסמכים על פי חוק". עוד אמרה כי "מי ששמע אתה ראיון עם דנה ויס, שמע דברים אחרים לגמרי. תלמידים באו והתייעצו איתו, הוא חיבק אותם, הוא הכיל אותם, ובמידה והיה צריך הוא היה מפנה לטיפולים מקצועיים".

 

שטרן תקף את פרץ גם על דבריו בנוגע לשירות נשים בצה"ל, ואמר כי "אני חושב שהאמירה, שהוא חזר עליה אצל דנה ויס, שהוא לא מכיר אף רב שמעודד שירות נשים בצה"ל ולכן הוא לא מעודד שירות נשים בצה"ל, ואם כבר הבנות התגייסו, הוא מציע לטפל בהן מבחינה צבאית כרב צבאי ראשי. אני חושב שמאותו רגע שהוא אמר את זה, הוא לא צריך להיות רב צבאי ראשי, ולא יוכל להיות שאתה רב של חיילות וחיילים".

 

"אני אגיד עוד דבר, כשהוא אומר 'אני רוצה להנחיל ערכים של יהדות לנוער במדינת ישראל', אני בעד. אבל הוא לא יכול. בגלל כשאתה מציג יהדות שאומרת 'מי שחד-מיני יש לו בעיה - וצריך לטפל בה. ומי שרוצה להתגייס לצה"ל, זה לא בסדר, אבל אני אטפל בה, הוא לא יכול להיות שר חינוך", הוסיף. שטרן אמר גם כי אינו מסכים עם אמירת יו"ר מפלגתו בני גנץ על כך שאין לפטר את פרץ אחרי אמירותיו: "אני חושב אחרת. אני חושב שמי שמחזיק בעמדות האלה, זכותו של הרב רפי פרץ להחזיק בעמדות האלה, אבל הוא לא יכול להיות שר חינוך של מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ, אוהד צויגנברג
רפי פרץ ואלעזר שטרן
צילום: יואב דודקביץ, אוהד צויגנברג
מומלצים