שתף קטע נבחר

למרות החסימות: מת"א לירושלים ב-45 דקות

חרף האזהרות מעומסי ענק בכניסה לבירה בשל הסגירה של רחוב שז"ר, ואולי בזכותן, הדרך מת"א לי-ם מעולם לא נראתה כה שלווה, מהירה ונטולת פקקים. אחת הנוסעות סיפרה ל-ynet: "הכביש היה ריק מרוב שהפחידו את כולם, אבל תוך יום-יומיים הכאוס יחזור"

 


 

 

הסיוט הגדול ממנו הזהירו בימים האחרונים את הנהגים בכניסה לירושלים, התגלה אתמול (שני) כלא יותר מפקק קטן וקבוע, כזה שיש בכל בוקר ב"סיבוב מוצא". הרשויות הזהירו את הנהגים מהסגירה הגדולה של רחוב שז"ר בבירה, שהחלה ביום ראשון ותימשך בשלוש השנים הקרובות, אך אתמול בבוקר לפחות, התנועה לא ממש הושפעה מהחסימה.

 

 

פקק חסימה ירושלים  (צילום: אלכס קולומויסקי)
מעולם לא היה רגוע יותר. אזור החסימות בירושלים(צילום: אלכס קולומויסקי)

פקק חסימה ירושלים  (צילום: אלכס קולומויסקי)
תנועת התחבורה הציבורית תימשך, אך ייתכנו שינויים נקודתיים(צילום: אלכס קולומויסקי)

הנסיעה מתל אביב לגשר המיתרים בירושלים לקחה לנו כ-45 דקות. ייתכן שהעובדה שישראלים רבים נופשים בימים אלה הפחיתה את כמות הרכבים על הכביש - אך גם הפחד מהפקקים סייע לא פחות.

 

כזכור, בעקבות החסימה, החששות היו כי הכניסה לבירה תהפוך לקשה מאוד. התנועה מאזור גשר המיתרים למרכז העיר מנותבת כעת דרך שדרות הרצל ואזור קריית הממשלה, או דרך שכונת רוממה. מי שיבחר באחת הדרכים החלופיות לצאת מהעיר - צפוי להיתקל בפקקים בכביש בגין.

 

 

מפה שינוי הסדרי התנועה בירושלים בעקבות סגירת שדרות שז

 

   

יצאנו מתל אביב בשמונה בבוקר עם לא מעט חששות - אך הנסיעה עברה בצורה כה חלקה, עד שבאחד הרמזורים בכניסה לעיר נהג מרכב סמוך התפלא גם הוא מהמצב: "אני עושה את הנסיעה הזו בכל יום, ומעולם לא הייתה לי דרך כל כך פנויה".  

 

לא היה ניתן להתחמק מהפקק הקבוע בסיבוב מוצא,  וגם בכניסה לעיר השתרך פקק קטן ברמזור. כך היה גם כשהגענו לרחוב שז"ר שבו הרמזורים לא פועלים, ומי שמכווין את התנועה הם פקחים. אך חמש דקות עמידה בפקק אינן ממחישות את תחזיות האימה.

 

רחלי, שהגיעה לביקור מולדת מפלורידה אצל הוריה בשכונת קריית משה שבירושלים סיפרה: "נורא דאגתי אתמול, אבל הכביש היה ריק מרוב שהפחידו את כולם. אני מניחה שמחר-מחרתיים אנשים יבינו שאין כלום ואז הכאוס יחזור".

 

היו גם נהגים שכעסו. דוד, שנסע בתוך העיר, סיפר כי הזמן שלקח לו להגיע מביתו לקצה השני של העיר היה כפול מבעבר. "זה בלתי נסבל. עכשיו אין מה לעשות עם כל הפקקים במשך שלוש שנים. נצטרך לעמוד בתקווה שייקח להם פחות זמן לסיים את העבודות".


פורסם לראשונה 15/07/2019 22:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
עומסים באזור העבודות בי-ם
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים