שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רכב אוטונומי: פיז'ו החלה בניסוי על הכביש הציבורי

  יצרנית הרכב הצרפתית עוברת לכביש הציבורי בניסויי מערכות אוטונומיות על דגם הפנאי הפופולרי 3008. ואלה הדרישות הראשוניות עימן הוא נאלץ להתמודד

  הכירו את פרויקט AVA של פיז'ו לבחינת רכב אוטונומי, ראשי תיבות של Autonomous Vehicle for All. במסגרת הפרויקט המתנהל כבר מספר שנים במידה כזו או אחרת של חשאיות, נשלחה לפני ימים אחדים לכביש המהיר בצרפת מכונית מדגם 3008, המצוידת בשלל מערכות אוטונומיות המאפשרות נהיגה ללא מעורבות נהג בשר ודם. המבחנים התבצעו על שתי רצועות כביש מהיר שונות, בהן נדרש כלי הרכב - עם נהג ניסוי מאחורי ההגה כמובן - להוכיח יכולות שונות. כל זאת בשיתוף פעולה עם חברת Vinci המפעילה את הכביש.

   

  פיז'ו 3008 אוטונומי (Jean-Philippe Imparato)
  מעבר אוטונומי בעמדת תשלום על הכביש המהיר(Jean-Philippe Imparato)

   

  בין היתר נבחנה יכולתו לעבור באופן אוטונומי דרך עמדות תשלום הפזורות לאורך הכביש, להשתלב באופן בטוח בתנועה, להתמודד עם עבודות בכביש ולעצור באופן עצמאי בצד. מנהל מחלקת השיווק הצרפתי של פיז'ו, ז'אן פיליפ אמפראטו, העלה לחשבון הטוויטר שלו מספר תמונות מהניסוי המדובר בהן מתועדת הפיז'ו בזמן פעילות.

   

  פיז'ו 3008 אוטונומי (Jean-Philippe Imparato)
  השינויים בפנים - שימו לב למסכים(Jean-Philippe Imparato)

   

  פיז'ו 3008 אוטונומי (Jean-Philippe Imparato)
  פיז'ו 3008 אוטונומי - התמודדות עם עבודות(Jean-Philippe Imparato)

   

  בתמונות אלה ניתן לזהות את השינויים שעברה המכונית לטובת הניסוי. החל משלל חיישנים, מצלמות ומערכות חישה אחרות על חלקה החיצוני, ועד התאמות שונות בתא הנוסעים ובעיקר סביבת הנהג. יש לציין כי כל חברות הרכב ללא יוצא מהכלל מצויות כיום במהלך ניסויים מתקדמים של רכב אוטונומי על בסיס אחד מדגמיהם הקיימים. עם זאת, תאריך עליה מסיבית לכביש שהוגדר בעבר בסביבות 2021, יוסט ללא ספק מספר שנים לעתיד. שכן בזמן שהבעיות הטכניות נפתרו ברובן, בעיות רגולטוריות שונות מונעות התקדמות ממשית לקראת עליה על הכביש הציבורי של כלי רכב אוטונומיים פרטיים בייצור סדרתי.

   

  פיז'ו 3008 אוטונומי (Jean-Philippe Imparato)
  פיז'ו 3008 אוטונומי - עוצר בצד הדרך(Jean-Philippe Imparato)

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים