שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הוסף כתבה
  הכי מטוקבקות
   זירת הקניות

   טניס זה משחק משעמם

   פדרר הוא שחקן יצירתי. מלהיב. מגוון. מבריק. גאוני. מפתיע. כל התכונות הסקסיות האלה הן בדיוק ההיפך משיעמום. היכולת של פדרר להבריק כל משחק מחדש הופכת אותו לשחקן האהוב ביותר בכל הזמנים. היכולת הזאת - לא לשעמם - מנוגדת להוויה של המשחק

   טניס זה משחק משעמם. כדי לנצח אתה צריך לא לטעות. לחכות שהטעות תגיע בצד השני. לשעמם את עצמך, לשעמם את היריב ולשעמם את הקהל. כשרוצים להגיד על שחקן שהוא מעולה אומרים שהוא קיר. שטוח. יציב. לא זז. מחזיר כל כדור.

    

   פדרר הוא שחקן יצירתי. מלהיב. מגוון. מבריק. גאוני. מפתיע. כל התכונות הסקסיות האלה הן בדיוק ההיפך משיעמום. היכולת של פדרר להבריק כל משחק
   מחדש הופכת אותו לשחקן האהוב ביותר בכל הזמנים. היכולת הזאת - לא לשעמם - מנוגדת להוויה של המשחק. בשנים ובמשחקים בהם לא עמד מולו אף שחקן ענק ומשעמם, הוא קטף תארים. היכולת הנדירה שלו לזכות בגביעים ובו זמנית גם לא לשעמם את הקהל, הפכה אותו לאגדה. בשנים ובמשחקים בהם מול פדרר עמדה אגדת טניס משעממת, ההוויה של המשחק ניצחה. הקיר ניצח. ככל שהמשחק יותר מתארך, הסטטסטיקה בוגדת ביצירתיות ונעמדת לצידו של הקיר. לא בכדי פדרר מחזיק במאזן שלילי במשחקים שנכנסו למערכה חמישית.

    

   רוג'ר פדרר (צילום: getty images)
   רוג'ר פדרר(צילום: getty images)

    

   פעם נדאל אמר על פדרר: "כשהוא נכנס לפרץ של גאונות, הדבר היחיד שאתה יכול לעשות זה לחכות שזה ייגמר".

   משעמם.

   אבל יעיל.

    

   כל אוהד רוצה להאמין שהשובב ינצח את השקול. שהפוחז ינצח את המבוגר האחראי. שהיצירתי ינצח את המשעמם. כל אוהד רוצה להאמין שיוזמה ויצירתיות, תעוזה ותכססנות, הם תכונות ראויות שצריך לתגמל עליהן בתארים. כל אוהד טניס אמיתי יודע שזה לא יקרה. הגאונות הזאת תיגמר בדמעות. כדי לנצח משחק של חמש שעות מול שחקן ברמתך, לא יעזור לשלוף עוד שפן מכובע הקסמים בעוד נקודה מכרעת. הרבה יותר יעיל - פשוט לשים עוד כדור במגרש, ולשעמם את הקהל כל הדרך אל התואר.

    

   לנצח יישאר פדרר גדול שחקני הטניס.

   לנצח יישאר ג'וקוביץ השחקן היעיל בעולם ששיחק בתקופתו של פדרר ולא הצליח להבין למה הקהל לא אוהב אותו מספיק.

   לנצח יישאר אוהד הטניס בדילמה, מדוע אלוהי הטניס מתגמל את יצרני השיעמום יותר מאשר את מחוללי הבידור.

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים