שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: ארבעה ילדים אנסו בת 11; אביה: נאלצנו לעבור דירה בגלל איומים
  במקרה שאירע לפני כשלושה חודשים הוזמנה הילדה למפגש חברתי - שם לפי החשד נאנסה בזמן שהתוקפים מצלמים את המתרחש. הבוקר סיפר אביה כי המשפחה עברה לדירת מסתור בשל איומים שקיבלו מאחיו של אחד החשודים

  חשד: ארבעה ילדים בני 12 ו-13 אנסו ילדה בת 11 - והפיצו סרטון המתעד את המעשים. לפי דיווח שפורסם אמש (שני) בחדשות 13, לפני כשלושה חודשים הוזמנה הילדה למפגש חברתי במבנה נטוש, ונותרה לבדה עם ארבעת התוקפים שביצעו בה לכאורה מעשי סדום אחד אחר השני - בזמן שהמעשים מתועדים. ההורים התלוננו במשטרה, אך מפאת גילם הצעיר הם שוחררו כעבור זמן קצר וחזרו לספסל הלימודים. הקורבן שוהה בשבועות האחרונים במרכז לבריאות נפש.

   

  אביה, ק', סיפר הבוקר לגלי צה"ל: "צפיתי בסרטון המזעזע, ראיתי אותם בזה אחר זה ובאיומי סכין עושים בה מעשים נוראיים, לא נותנים לה לברוח". לדבריו, הילדה לא הכירה את התוקפים והוא חושד כי "זה היה מתוכנן".

   

  על הרגע שבו גילה ק' על שלכאורה אירע לבתו הוא סיפר: "הייתי בלונה פארק עם הבת הגדולה. גרושתי שלחה לי את הסרטון ואמרה "תראה משהו", ומה שראיתי היה מזעזע. שלושה נערים שאחד אחרי השני מבצעים בה מעשי סדום, אינוס ואיומי סכין, הילדה מנסה לברוח מהם והם דוחפים אותה, לא נותנים לה לברוח. הלכתי ישר לבדוק מה המצב שלה, אחר כך הלכנו להתלונן במשטרה ולקחו את הילדה למרכז חירום".

   

  "היא רצתה ללכת והם דחפו אותה", סיפרה אמש אימה של הילדה. לדבריה, הילדים דרשו מבתה שלא לספר על המקרה - והיא חששה מכך לאחר שאחד מהם לדבריה היה חמוש בסכין. בדיווח נאמר כי באבחון הפסיכיאטרי שנערך לילדה עלה חשד לפוסט טראומה עם מצב דיסוציאטיבי (ניתוק). עובדת סוציאלית שהייתה מעורה בפרטי המקרה קבעה כי הילדה עברה אונס - וכי היא נמצאת בסיכון גבוה מאוד. 

   

  ק' הוסיף כי עד לרגע גילוי הסרטון, הילדה לא שיתפה אותם בדבר. "היא הייתה מאוימת ופחדה לספר, היא מרגישה שהיא אשמה ונותנים לה להרגיש ככה", אמר. "אנחנו מנסים לחזק אותה, אבל המצב שלה רע מאוד. היא בוכה וקוראת 'הצילו', לא מבינה איך שחררו אותם אבל אותה כלאו והרחיקו מהבית. היא בפוסט טראומה, בדיכאון רציני".

   

  לדברי ההורים, המקרה אירע שבוע לפני חגיגת בת המצווה של הילדה - והאם הודיעה על כך להורי המוזמנים בווטסאפ. "הבת שלי נאנסה על ידי מספר ילדים ומספר פעמים", כתבה. "אני לא מאחלת לכם את הסבל שאני עוברת. תשימו לב לבנות שלכן, תשימו לב לטלפונים שלהן, להתכתבויות. היום זו הבת שלי, מחר זו יכולה להיות הבת של כל אחת ואחת מכן".

   

  האב סיפר כי הודעה זו הובילה לאיומים מצד אחיו של אחד החשודים, שדרש מהם להסירה, ובעקבות זאת נאלצה המשפחה לעבור לדירת מסתור. "התחילו דיבורים, אז האישה כתבה פוסט על זה שהיא לא מאחלת לאף אחד לעבור את הדבר הזה, ושההורים יבדקו את הטלפונים של הילדים ויהיו יותר עירניים", אמר ק'. "אז אח של אחד מהם אמר לה - "אם את לא מורידה את הפוסט אני זורק לך רימון לכל הבית". הוא אמר שהילדים הם 'גברים' שהם עשו את זה.

   

  "האישה הקליטה את השיחה והלכה עם זה למשטרה, והבחור נחקר וקיבל מעצר בית לשלושים יום. אחר כך הוא ניסה לחפש אותנו, אז העברתי את המשפחה למקום יותר בטוח. הוא רוצה לפגוע בנו".

     

  האם סיפרה כי בשיחה עם חוקר במשטרה עלה כי הנושא נמצא בטיפול הפרקליטות. האב סיפר הבוקר כי לפי המשטרה, התיק עבר לפרקליטות רק בשבועיים האחרונים.

   

  עורך הדין של המשפחה אמר כי "זה אחד המקרים הכי מזעזעים שאני נתקלתי בחיים שלי בתור עורך דין. אם הקורבן הייתה מגיעה ממשפחה מיוחסת עם רקע סוציו-אקונומי אחר, המשטרה היתה נותנת לזה חשיבות אחרת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים