שתף קטע נבחר

ברק על קשריו עם אפשטיין: "נפגשנו יותר מעשר פעמים"

יו"ר "ישראל דמוקרטית" התייחס לקשריו עם המיליארדר האמריקני, החשוד בניהול רשת לסחר בקטינות למטרות מין, בריאיון לאתר ה"דיילי ביסט". ברק טען: "מעולם לא השתתפתי במסיבה עמו"

 

אהוד ברק ג'פרי אפשטיין (צילום: אבי מועלם, AP)
אהוד ברק וג'פרי אפשטיין(צילום: אבי מועלם, AP)

 

יו"ר "ישראל דמוקרטית", אהוד ברק, התראיין לאתר ה"דיילי ביסט" האמריקני והתייחס לקשריו עם המיליארדר ג'פרי אפשטיין, שהורשע בעבר בשידול קטינה לזנות ונעצר לאחרונה בחשד לניהול רשת לסחר בקטינות למטרות מין. "פגשתי אותו יותר מעשר פעמים", אמר ברק בראיון שהתפרסם הלילה (שלישי). "מעולם לא השתתפתי במסיבה עמו, ומעולם לא נפגשתי איתו בחברת נשים או בנות צעירות".

 

לדבריו, בינו לבין אפשטיין חיבר נשיא המדינה לשעבר, שמעון פרס, לפני כ-17 שנים. "זה היה באירוע שנכחו בו הרבה אנשים חשובים", אמר ברק, "כולל בני הזוג קלינטון ומאות נוספים". ברק אישר כי ביקר באי של אפשטיין פעם אחת, אך ציין: "זה היה למשך מספר שעות, ושנים לאחר הפרסומים על מסיבות סקס או אורגיות שהתקיימו שם. פגשתי שם אנשים מכובדים מאוד, ביניהם מדענים או זוכי פרס נובל".

 

ברק ציין כי פגש את אפשטיין גם באוניברסיטאות האמריקניות MIT והרווארד, במעבדות בהן הוא תמך פיננסית. "בכל האירועים האלו מעולם לא פגשתי נשים או נערות", טען. כשנשאל האם ייתכן שבעתיד יתפרסמו תמונות שלו מאירועים כאלו, השיב ברק כי "אין שום סיכוי".

 

על התמונה שכבר פורסמה, בה הוא נראה בסמוך לדירה של אפשטיין כשלראשו כובע, אמר ברק כי "היה כל כך קר שאדם המגיע מהמזרח התיכון היה חייב לחבוש כובע. הייתי שם, לארוחה או לשיחה, שום דבר אחר. אז מה?".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו, תקף את ברק מספר פעמים מאז הדיווחים על מעצרו של המיליארדר, תוך שהוא מזכיר את הקשרים בין השניים. לאחר מכן, דווח ב"הארץ" כי אפשטיין מימן חלק ניכר מההשקעה של ברק בחברה שהקים ב-2015, ובכך הפך למעשה שותף במיזם. ברקע הביקורת, ברק הודיע לפני שלושה ימים כי מאז פורסמו ההאשמות נגד אפשטיין, הוא בוחן את הדרכים המשפטיות לסיים את ההתקשרות העסקית שלו איתו.

 

בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב ברק: "בעקבות פניות של עוקבים אלי אני מבהיר: מזה קרוב לחמש שנים, חברה הקשורה לאפשטיין מהווה משקיע פיננסי פסיבי בשותפות מוגבלת הרשומה בישראל כחוק ונמצאת בשליטתי", כתב ברק. "כל משקיע בשותפות כפוף לאותו חוזה מסחרי. מיד כאשר נודעו ההאשמות הנוכחיות בעניין אפשטיין, הנחיתי את עורכי דיני לבחון את האפשרויות העומדות בפנינו להוציא את החברה הקשורה לאפשטיין מהשותפות המוגבלת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם, AP
ברק ואפשטיין
צילום: אבי מועלם, AP
מומלצים