שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בואו נדבר על המזגן
  הקיץ הישראלי מאתגר אותנו בכל שנה מחדש עם טמפרטורות גבוהות ולחות מעיקה. מזגן יעיל הפך אם כך למחויב המציאות - וכך תעזרו לו

  מזגן הוא אביזר סטנדרטי כיום בכל רכב חדש, וכבר נדיר למצוא רכב משומש שאינו מצויד בו. בישראל החמה אנחנו משתמשים בו לא רק ביולי-אוגוסט, אבל לא תמיד באופן יעיל המקרר את חלל הנוסעים הכי מהר שאפשר. הנה כמה הרגלים ששווה לאמץ.

   

   (צילום: כרמית צמח) (צילום: כרמית צמח)
  (צילום: כרמית צמח)

   

  • האוטו חם? פתחו חלון. אין הרבה טעם להפעיל את המזגן בעוצמה מרבית ברגע שאתם נכנסים לרכב שעמד שעות בשמש. לא רק לכם חם, גם למזגן, שלא מסוגל כרגע לפלוט אוויר קריר. פתחו חלונות מיד עם הכניסה לרכב ועזרו לתנועת אוויר טרי ופחות לוהט מבחוץ פנימה. גם בעת נסיעה איטית האוויר הלוהט מהרכב יזרום החוצה והמזגן - שיעיל יותר ככל שמהירות הנסיעה וסיבובי המנוע עולים - יתחיל לקרר באמת. אחרי דקה-שתיים של נסיעה בחלונות פתוחים אפשר לסגור, וליהנות מאוויר קר.

   

  • תוודאו שהמזגן מכניס אוויר מבחוץ. כמעט בכל מכונית אפשר לבחור בין מיחזור האוויר בתא הנוסעים, לבין הכנסת אוויר טרי מבחוץ. אלא אם אתם מתחילים נסיעה ליד מדורת ל"ג בעומר או באזור מאובק במיוחד, ודאו שהמזגן מכניס אוויר טרי מבחוץ, מה שיאפשר לו לקרר מהר יותר, ולהזרים לכם פחות פחמן דו-חמצני שפלטתם מהריאות קודם.

   

  • בחרו בטמפרטורה נמוכה: דחו את הריבים על הטמפרטורה באוטו למשך כמה דקות. כדי לזרז את קירור תא הנוסעים מומלץ להפעיל את המזגן בדקות הראשונות על טמפרטורה נמוכה ועוצמה גבוהה. רק אחרי שמתחיל להיות נעים, או קפוא לפי הגדרת נוסעים אחרים, התחילו לשחק עם כפתורי הטמפרטורה והעוצמה.

   

  • כבו את מערכת ה-Start-Stop. כדור הארץ חשוב גם לנו, אבל המערכת שמותקנת במכוניות חדשות בשנים האחרונות מגבילה את פעולת המזגן בזמן שהיא מכבה את המנוע ברמזור, כדי להקטין את פליטת המזהמים. אז לפחות בתחילת הנסיעה שווה ללחוץ על כפתור ביטול פעולתה כדי להבטיח את רציפות עבודת המזגן. אחר כך זה אתם ומצפונכם הסביבתי.

   

  • יש לכם בקרת אקלים? תנו לה לעבוד. ברוב המכוניות מהשנים האחרונות יש בקרת אקלים, כלומר מזגן בו ניתן לקבוע טמפרטורה רצויה. הוא כבר יווסת את פעילותו כדי להגיע אליה ולשמור עליה. אם יש לכם מערכת כזו, תנו לה לעבוד לבד. ובעיקר תנצלו את האופציה מצילת מערכות היחסים שיש בחלק מהמכוניות עם בקרת אקלים נפרדת לנהג-ת ולנוסע-ת. זו מאפשרת בחירת טמפרטורה שונה, אם כי בפער מוגבל, בין שני המושבים הקדמיים.

   

  • קונים מכונית? בחרו אחת עם יציאת מזגן מאחור עבורי שאר יושבי הרכב, המקובלת ביותר ויותר מכוניות חדשות ומשומשות. בדגמים עם שבעה מקומות ישיבה ושלוש שורות מושבים זה אביזר הכרחי בקיץ ישראלי. הכניסו אותו לרשימת הדרישות שלכם.

   

  • ולא לשכוח - החליפו את פילטר המזגן במוסך. לא בכל שנה כפי שינסו לשכנע אתכם בחלק מהמוסכים, אך כן כאשר מגיע לכך הזמן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים