שתף קטע נבחר

ליהיא גרינר חשודה בהעלבת עובד ציבור בעקבות סרטון "השוטר התימני"

ליהיא גרינר שנתפסה עם הטלפון הנייד בנהיגה תקפה את השוטר: "תימני קטן שנראה כמו התחת שלי". הבוקר התנצלה: "בעלי תימני"

המשטרה שוקלת לחקור את ליהיא גרינר בחשד להעלבת עובד ציבור, בעקבות סרטון באינסטגרם שבו העליבה במילים קשות שוטר שנתן לה דו"ח.  

 

 

גרינר קיבלה דו"ח עם קנס בסך אלף שקלים לאחר שנתפסה עם הטלפון הנייד בידה בכביש 471. לאחר מכן פרסמה סרטון שבו תקפה בחריפות את השוטר ואת משטרת ישראל: "למה שוטרים במדינה הזאת דפוקים? למה? מאיפה הם מקבלים את ההכשרה שלהם? למה משעמם להם? למה הם בדיחה? המשטרה פה היא בדיחה, אני אף פעם לא ראיתי שוטר נורמלי, הם פשוט בדיחה. זה תימני קטן שנראה כמו התחת שלי, רושם לי עכשיו דו"ח. מה? יש לי מערכת באוטו, הייתי בטלפון עם הספיקר, נכון? כן. זה פשוט, אני בפקק, באמפר לבאמפר, והמניאק מאחוריי רושם לי דו"ח כי משעמם לו והוא מעשן סיגריה בצד הכביש. זו המשטרה אצלנו במדינה. אז שאני אתן את האלף שקלים האלה למדינה, ואתם יודעים לאן הם ילכו?

 

"בן זונה, תראה, אנשים עוצרים, רואים אותי מקבלת דו"ח, זה פשוט לא ייאמן", המשיכה, "אתה יכול לרשום יותר מהר? אתה איטי רצח. אלוהים. יש לאנשים חיים, לא כמוך. ס'אמכ, אני גם בפקק וגם הוא לא יודע לכתוב".

 

ליהיא גרינר מעליבה שוטר בסטורי ()
ליהיא גרינר מעליבה שוטר בסטורי באינסטגרם

 

 

גרינר טענה להגנתה שהשתמשה בדיבורית, והבוקר פרסמה פוסט באינסטגרם: "אני מתנצלת בפני משטרת ישראל אם פגעתי, פשוט הייתי נסערת מהמקרה ולא הייתי מודעת לכך שאסור להחזיק את הנייד.

 

"הסיבה שהגבתי כך היא כי השוטר שעצר אותי לא טרח להסביר לי או לתקשר איתי בכלל. הוא רק האשים אותי שדיברתי בטלפון הנייד, נתן לי דו"ח של אלף שקלים והתייחס אליי כאל דו"ח בלבד בשביל להשלים את מכסת הדו"חות היומית שלו. הייתי נסערת כל כך מעצם העובדה שהוא התייחס אליי כמו אל קיר שפשוט התפוצצתי... אם הוא רק היה טורח לדבר איתי כמו אל בן אדם, ולהבהיר לי שחל איסור להחזיק טלפון או כוס קפה או כל דבר בזמן נסיעה - הייתי משלימה עם זה ומתייחסת לדו"ח כאל שכר לימוד לפעם הבאה".

 

עוד כתבה גרינר: "לא שוחחתי בטלפון, יש לי דיבורית באוטו, ולא סימסתי. אני לא אסכן את האחיינית שלי ואת הבייבי שלי. ושיפסיקו לדבר שטויות ולהתסיס ברשת על גזענות כי בעלי והילדים שלי תימנים.

 

"אני בטוחה שזה קורה ללא מעט אנשים מדי יום על הכביש, אבל אף אחד לא טורח לעשות מזה רעש", הוסיפה, "ומספיק כבר עם כל ההתייפיפות נפש של כל המקלידים למיניהם. כל אחד משחק אותה כאילו שהוא אומר תודה לשוטר או לפקח שנותן להם דו"ח, שעשו עליי כזה עליהום. ‏

 

"לא הייתי צריכה לדבר ככה, אני מאוד מתחרטת על זה. ‏אחרי שהעליתי את הסרטון ישר הורדתי אותו, אבל הפיצו אותו מהר מדי. ‏תאמינו לי שכשאני רואה את זה - אני ‏נגעלת מעצמי. ‏אנשים עושים טעויות. ‏לא רצחתי אף אחד. אלה רק דיבורים וקללות מפגרות. סורי שוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים