שתף קטע נבחר

מתפ"ש לשעבר: "כניסת פועלים מעזה? לא לפני הפסקת הטרור"

אלוף במיל' איתן דנגוט לא תומך בהצעה של צה"ל ומתאם פעולות הממשלה בשטחים להכנסת אלפי פועלים ליישובי העוטף. "אני מבין את הצבא, אבל בראיה המדינית אסור להכניס אפילו פועל אחד ללא תנאים מקדימים"

 

 

מתאם פעולות הממשלה בשטחים לשעבר, אלוף (במיל') איתן דנגוט, התייחס הבוקר (שלישי) למחלוקת במערכת הביטחון סביב ההתקדמות במגעים עם חמאס, ואמר כי יש להפסיק את פעולות הטרור באופן מוחלט על מנת שישראל תוכל להכניס פועלים מהרצועה ליישובי עוטף עזה.

 

נכון להיום שב"כ מתנגד למהלך שצה"ל ומתאם פעולות הממשלה בשטחים מציעים מחשש שלא ניתן להבטיח שהפועלים לא ינוצלו למטרות טרור. "בעזה יעדיפו לעבוד בישראל מאשר לחפור מנהרות", טען גורם ביטחוני. "5,000 פועלים מעזה יעבדו מהבוקר עד אחר הצהריים בישראל, כל אחד מהם יעבור מדי יום בידוק ביטחוני בכניסה וביציאה, ויקבלו לפחות 5,3000 שקל שכר חודשי, לעומת 1,000 שמקבלים היום בעזה במרה הטוב".

 

"באופן אישי אני חושב שזה לא הזמן המתאים להכניס פועלים מעזה", טען דנגוט בריאיון לאולפן ynet. "במסגרת הדיאלוג צריך שיתקיים אחד מהתנאים הבאים: הפסקת פעילות הטרור על הגדר באופן מוחלט לתקופה שתוסכם מראש ופירוז והפסקת ייצור אמצעי לחימה", אמר דנגוט.

 

"גם 'עסקת המאה' שמפנה את עיקר התעסוקה של תושבי עזה להקמת תשתיות בצפון סיני היא פתרון הרבה יותר טוב מאשר להחזיר את המצב לקדמותו", הוסיף. "אי אפשר גם להשוות את עזה ליהודה ושומרון - שם הכל התחיל מהחלטה של אבו מאזן".

 

- האם זה צעד נכון? אנחנו יודעים שבצה"ל כן תומכים ובשב"כ מתנגדים.

"זו דוגמה טובה למתיחות ולדעות השונות במערכת הביטחון. אני מבין את צה"ל, שההליך הזה עשוי להפחית את כמות האלימות, אך בראיה המדינית אסור לאפשר כניסה אפילו לפועל אחד ללא תנאים מקדימים. אסור לנו למצמץ ראשונים ולהכניס פועלים בזמן שמייצרים אמל"ח".

 

 - אבל אנחנו מדברים על זה שאין להם מה לאכול ואין להם מה להפסיד.

"אני האחרון שלא יתמוך בכך. ישראל חייבת לעשות הרבה בתחום הבריאות ואיכות הסביבה בעזה. יש הרבה דברים שצריך לשנות ולסייע בהם. אבל בואו נדאג קודם כל לילדים שלנו. 40 אלף איש נכנסו מעזה בעבר. בואו נזכור שאנחנו דנים עם ארגון של מרצחים. אין צורך להסיר את האחריות מהקהילה הבינלאומית. מה, אנחנו רוצים שמחר בבוקר קטאר תפסיק לשלם?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים