שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "טרנסג'נדרים - הכי פחות נחשקים באתרי הכרויות"
  מדאיג: מחקר שבחן עם מי אנשים מעדיפים לצאת לדייט, מצא שאנשים על הקשת הטרנסית נחשבים לאוכלוסיה המושמצת ביותר באתרי ההיכרויות, עם אחוז פניות נמוך שנובע מריבוי דעות קדומות בנושא

  אפליקציית הכרויות (צילום: shutterstock)
  רק שלושה אחוזים יצאו לדייטים עם אנשים שאינם סיסג'נדרים(צילום: shutterstock)
   

  לפני מספר ימים שיניתי סטטוס זוגי בפייסבוק, והכרזתי קבל עם ופיד שאני בזוגיות. חבר שראה את זה כתב לי שתמיד מרגש ומעודד לראות אדם קוויר נכנס למערכת יחסים. הבנתי אותו מיד, כי ברור לי שהחברה ההטרוסקסואלית והסיסג'נדרית (סיסג'נדר = אדם שמינו ומגדרו תואמים זה לזה) מתייחסת לאנשים טרנסים לרוב כשעשוע, בין אם הוא פיזי או אינטלקטואלי. אבל כשזה מגיע ללהיות איתנו במערכת יחסים, לכאן כבר נכנסים התירוצים. 

   

  פרק 3: זה קשה כשמוחקים לך את הזהות

  "זהות טרנסג'נדרית קיימת משחר האנושות"

   

  לצערי הרב, התפיסה הזו זוכה לחיזוק מצער במחקר חדש אשר ממצאיו פורסמו לאחרונה ב-Journal of Social and Personal Relationships. כ-1,000 משתתפים ומשתתפות נשאלו עם איזה אדם יעדיפו לצאת לדייטים: אישה סיסג'נדרית, גבר סיסג'נדר, אישה טרנסג'נדרית, גבר סיסג'נדר או אדם המזדהה במגדר לא בינארי. התוצאות הראו שלא פחות מ-87.5% מסך כל הנשאלים והנשאלות בחרו בזהויות הסיסג'נדריות בלבד, כאופציה לדייטינג.

   

  אבל הנתון הכללי אינו עומד לבדו. ישנם הבדלים ניכרים בין האוכלוסיות הנשאלות: 3.1% בלבד מהנשאלים והנשאלות ההטרוסקסואלים והסיסג'נדרים סימנו כי יצאו לדייטים עם אנשים בזהויות לא סיסג'נדריות, בעוד 55% מהנשאלים והנשאלות המגדירים את עצמם קווירים או ביסקסואלים דווקא כן לוקחים בחשבון אנשים לא סיסג'נדרים כדייטים פוטנציאליים. עם זאת, מתוך הנבדקות והנבדקים אשר הצהירו כי הם נמשכים ונמשכות לנשים, רק 20% סימנו כי יש להם עניין לצאת עם נשים טרנסג'נדריות.

   

  לא הבנתי - זה בן או בת? שירלי צ'ארלי פרק ראשון    (צילום: ירון שרון || במאי: אסף קוזין עריכה: שגב גינזבורג || הפקה: מיכאלה חזני)

  לא הבנתי - זה בן או בת? שירלי צ'ארלי פרק ראשון    (צילום: ירון שרון || במאי: אסף קוזין עריכה: שגב גינזבורג || הפקה: מיכאלה חזני)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כאשר נשאלו הנבדקים והנבדקות למה בחרו שלא לצאת עם אנשים טרנסים, עלו סיבות כמו: רצון להתרבות - למרות שאין שום הוכחה לכך שאנשים סיסג'נדרים הם בהכרח פוריים, חוסר בהירות של מה היא זהות טרנסג'נדרית ומה ההשלכות שלה על מערכות יחסים, ודעות שליליות על הקהילה הטרנסית.

   

  אם זהו אכן המצב, תשמחו לדעת שיש לנו אור בקצה המנהרה - הקניית ידע על זהויות מגדריות שונות יכולה לקדם משמעותית הכללה של הקשת הטרנסית. יתר על כן, כפי שהוכיחו מחקרים רבים שבחנו יחס כלפי אוכלוסיות מוחלשות חברתית וספציפית לקהילה הטרנסית, ייצוג תקשורתי ריאליסטי ומכבד של אנשים על הקשת הטרנסית והלא בינארית, מפגש בינאישי ומידע חינוכי – משפיעים רבות על מיגורן של דעות קדומות כאלו ואחרות.

   

  לדברי החוקרת ד"ר קרן ל. בלייר: "המחקר לא מנסה להצהיר הצהרות נחרצות בנוגע לאנשים שרצוי או לא רצוי להתעניין בהם למטרות רומנטיות. עם זאת, הבנת ההדרה של אנשים על הרצף הטרנסי מסדר היום הרומנטי יכולה לשמש כנקודת מוצא להבנת הסדר החברתי הנוכחי". עוד טענה בלייר כי "המחקר בא לשים דגש על ההשלכות של הדעות הקדומות מהם סובלים חברינו, הפרטנרים שלנו, עמיתינו לעבודה וקרובי המשפחה הטרנסים שלנו על בסיס יומיומי". ומכאן, חברים וחברות, אפשר ורצוי רק לעלות.

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  "רק 20% סימנו כי יסכימו לצאת עם אישה טרנסית"
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים