שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שוטר קיים יחסי מין עם נחקרת - ויזומן לשימוע: "פגיעה בטוהר המידות"
  אישה שקיימה יחסי מין עם שוטר שעיכב אותה לחקירה התלוננה כי אנס אותה. במח"ש קבעו כי אין חשד לעבירות מין מצד השוטר - אך המשטרה שוקלת לפטרו: "מעשיו מהווים פגיעה באמות המידה המוסריות"

  אילוס תאונה ירי ניידת משטרה לילה (צילום: יאיר שגיא)
  אילוסטרציה(צילום: יאיר שגיא)

  המחלקה לחקירות שוטרים החליטה בשבוע שעבר לסגור תיק נגד שוטר סיור במשטרת ירושלים בגין אונס של אישה שאותה עיכב לחקירה. עם זאת, השוטר זומן לשימוע בטענה שלא מצופה מאדם בתפקידו לשכב עם מעוכבת לחקירה.

   

  השוטר, שהיה לפני כעשרה חודשים בפעילות סיור שגרתית, הוזעק לדירה כדי להפריד בין שתי אחיות שאחת מהן איימה לפגוע בשנייה. השוטר עיכב לחקירה את האחות המאיימת ולקח אותה לחקירה בתחנת המשטרה בעיר.

   

  בסיום החקירה ניגשה האישה לשוטר וביקשה ממנו את מספר הטלפון הנייד שלו. השוטר היסס בהתחלה, אולם אחר כך נענה לבקשתה. כעבור כמה ימים התקשרה האישה לשוטר והזמינה אותו לביתה. בין השניים נוצר קשר אינטימי שכלל יחסי מין במשך כמה חודשים.

   

  בשלב מסוים החליט השוטר להפסיק את הקשר. בשל כך, לטענת השוטר, החליטה האישה להתלונן בפני המחלקה לחקירות שוטרים כי הוא אנס אותה. השוטר נחקר כאמור בחשד לאונס, ובהמשך הוחלט לשחרר אותו בתנאים מגבילים של אי יצירת קשר עם המתלוננת. במקביל הוא הוצא לחופשה כפויה למשך 30 יום. בהמשך הוארכה החופשה עד לבירור הנסיבות.

   

  במהלך החקירה, בעוד תלונתה נחקרת, שלחה האישה הודעות לשוטר על כך שהיא ביטלה את תלונתה נגדו ורוצה לדבר איתו ולהסביר את פשר מעשיה.

   

  עו"ד חן הולנדר, שמייצג את השוטר, העביר את הודעותיה של המתלוננת למחלקה לחקירות שוטרים. בתום בחינת חומרי הראיות הוחלט לסגור את התיק הפלילי נגד השוטר, אך להעביר את התיק למשטרה לבחינת ההליך המשמעתי מולו.

   

  אגף משאבי אנוש-משמעת במשטרה זימן את השוטר לשימוע כדי לבחון את המשך שירותו בארגון. במכתב הזימון לשימוע צוין כי "מעשיו אלו מהווים פגיעה בטוהר המידות ובאמות המידה המוסריות המחייבות אדם במעמד של איש משטרה, ויש בהם להוות עילה לפיטוריך".

  עו
  עו"ד הולנדר

  עו"ד הולנדר, פרקליטו של השוטר, אמר: "למרבה הצער נפל מרשי קורבן לתלונה שקרית בגין עבירה חמורה של אונס שלא היה ולא נברא. בעקבות דברים שמסר מרשי וראיות חד-משמעיות שהוגשו ליחידה החוקרת - המחלקה לחקירות שוטרים - התקבלה ההחלטה הנכונה והמוצדקת לסגור את תיק החקירה בחשד לעבירת האונס.

   

  "חרף סגירת תיק החקירה זומן מרשי לשימוע בפני גורמי המשמעת במשטרה. אנו תקווה כי גם שם ישכילו להבין כי מרשי לא ביצע כל עבירה, ומדובר בשוטר ותיק ומוערך ביותר שצריך להמשיך בשירותו".

   

  תגובת המשטרה: "טרם התקבלה כל החלטה בעניינו של השוטר. השוטר זומן לשימוע בעקבות ממצאים שעלו מתיק החקירה. לאחר שיישמעו טענותיו, תתקבל החלטה באשר לאמצעים המנהליים שיינקטו נגדו, ובשלב זה הוא מצוי בחופשה כפויה".

   

  תגובת המחלקה לחקירות שוטרים: "לאחר בחינת חומר הראיות החליטה מח"ש כי חומר הראיות אינו מגבש חשד לעבירות מין. עם זאת, הוחלט להעביר את התיק לבחינת הגורמים המוסמכים במשטרת ישראל על מנת שיבחנו את התנהלות השוטר באירוע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים