שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הנשיא ריבלין מול חיילי צפון קוריאה: "בתוך לוע של הר געש"

  נשיא המדינה, המבקר בדרום קוריאה, סייר בשטח המפורז המפריד בין שתי המדינות. "כשאנו באים לכאן, אנו רואים כמה מקומות נפיצים כאלה מסכנים את שלום העולם כולו", אמר ריבלין

   

  נשיא המדינה ראובן ריבלין בביקור בגבול הצפון קוריאני (צילום: אלישע בן קימון )
  ריבלין באזור המפורז(צילום: אלישע בן קימון )

  נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, המבקר בדרום קוריאה, הגיע הבוקר (ד') לשטח המפורז שמפריד בינה לבין צפון קוריאה. הוא נעמד מטרים בודדים מחייליו של קים ג'ונג און, כשאלה מתקדמים לעברו ומתעדים את ההתרחשות.

   

  "אנחנו נמצאים באחד המקומות היחידים בעולם שהוא לוע של הר געש שיכול להתפרץ בכל רגע. והנה, בכל זאת, המאזן שבין שני הכוחות מנחה אותם לשמור ולהפקיד על כך שהעוינות לא תפרוץ; אם כי אנחנו לא לעולם לא נדע, כאשר אנחנו יושבים על הר געש - מתי הוא יתפרץ.

   

  נשיא המדינה ראובן ריבלין בביקור בגבול הצפון קוריאני (צילום: אלישע בן קימון )
  (צילום: אלישע בן קימון )

  ריבלין הוסיף: "קורים כאן דברים שהעולם כולו צופה בהם כפי שהוא צופה במזרח התיכון. אנחנו באים לכאן, רואים, לומדים וגם מבינים עד כמה מקומות שהם נפיצים מסכנים את שלום העולם כולו". הנשיא קיבל סריקה מהכוחות האמריקניים המוצבים באזור וביקר בעמדות שונות לאורך השטח המפורז.

   

  ריבלין בביקור בדרום קוריאה    (צילום: לע"מ)

  ריבלין בביקור בדרום קוריאה    (צילום: לע"מ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עוד קודם לכן, עם הגעתו, חתם הנשיא על קיר הלבנים הבנוי במקום שעליו חותמים כל מנהיגי העולם המגיעים לביקור בו. לצד הלבנה שעליה חתם הנשיא, הותירו המארחים לבנה ריקה שעליה נכתב שמה של רעייתו המנוחה נחמה. במהלך הסיור שמע הנשיא תדרוך של הכוחות הפועלים באזור וסייר על קו הגבול באזור ביתן כוחות האו"ם.

   

  יצוין כי על אף העיצומים שנוקטים בימים אלה עובדי משרד החוץ במחאה על תנאי העסקתם, הוחרג ביקור הנשיא ותוגברו אנשי הפמלייה המלווים אותו.

  נשיא המדינה ראובן רילבין עם שניא דרום קוריאה מון ג'יאה אין ב סיאול (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  נשיא המדינה ראובן רילבין עם שניא דרום קוריאה מון ג'יאה אין ב סיאול (צילום: EPA)
  ריבלין ונשיא דרום קוריאה מון ג'יאה-אין(צילום: EPA)

  האזור המפורז הקוריאני (DMZ) משתרע לרוחב חצי האי קוריאה ומשמש אזור חיץ בין שתי הקוריאות. הוא נוצר בתום מלחמת קוריאה ב-1953 והינו הגבול החמוש ביותר בעולם. לאורכו עמדות צלפים, שטחים ממוקשים, בונקרים וחוטי תיל סבוכים המונעים מבני אדם להיכנס אליו מצפון ומדרום כאחד.

   

  סביב האזור הסטרילי מחזיקות שתי המדינות כמעט שני מיליון חיילים, וחונים בסביבתו גם 37 אלף חיילים אמריקאים וקבוצה גדולה של משקיפי או"ם. בצד הדרום קוריאני הפך האזור המפורז לשמורת טבע שבה ניתן למצוא יותר מ־1,100 מיני צמחים ו־51 מיני יונקים, המהווים 67 אחוזים מממלכת החי של קוריאה הדרומית.

   

  שלשום קיים ריבלין קיים פגישת עבודה מדינית עם נשיא דרום קוריאה, מון ג'יאה-אין. הפגישה נערכה ב"בית הכחול", מעונו הרשמי של הנשיא בסיאול, במסגרת ביקורו של ריבלין במדינה. בסיום פגישתם, נחתמו בין המדינות מזכרי הבנות בתחום האנרגיה והחינוך בנוכחות הנשיאים.

   

  בפגישתם שוחחו השניים על הקשר המתחזק בין המדינות ועל שיתופי הפעולה שניתן להרחיב. הנשיא הדרום קוריאני פתח בדברי תנחומים אל הנשיא על פטירתה של נחמה רעייתו. הנשיא הודה לו ואף סיפר כי נחמה ציפתה מאוד להגיע למפגש עם הנשיא מון ורעייתו. בהמשך דבריו הזמין הנשיא מון ואת ורעייתו לביקור רשמי בישראל בקרוב.

   

  ריבלין ציין כי קוריאה וישראל חולקות דמיון עמוק, שתיהן בעלות היסטוריה ענפה, וכי שתיהן קיבלו את עצמאותן באותה השנה והצליחו להפוך כל אתגר שנקרה בדרכן להזדמנות. עוד איחל הנשיא כי שיתוף הפעולה החזק בין המדינות יוסיף להתרחב, בסיוע המשלחות המיוחדות שמתלוות לביקור, בהן חברים בכירים מעולם הכלכלה, העסקים, החדשנות, האקדמיה והמדע.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלישע בן קימון
  ריבלין באזור המפורז
  צילום: אלישע בן קימון
  מומלצים