שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עם 2,000 כוח סוס: פצצת מהירות חשמלית מבית לוטוס

  הכירו את המכונית החדשה של לוטוס, בייצור מאוד מוגבל ותג מחיר מאוד גבוה. לפי הצהרות לוטוס מדובר במכונית הסדרתית החזקה בעולם

  לוטוס חשפה מכונית-על חשמלית, דגם ראשון חדש בעשור האחרון, עבור היצרנית הבריטית ואחת מיצרניות מכוניות הספורט הטובות בעולם - כיום בבעלות קונצרן ג'ילי הסיני. האויג'ה תיוצר החל משנה הבאה וב-130 יחידות בלבד, כל אחת מהן נושאת תג-מחיר של 1.7 מיליון פאונד, כ-7.5 מיליון שקל לפני מיסים.

   

   

  לדברי לוטוס, האויג'ה תהיה המכונית החזקה ביותר בייצור סדרתי, עם הספק מרבי של 2,000 כ"ס ומומנט מפלצתי של 173.4 קג"מ אותם מייצרים ארבעה מנועים חשמליים המניעים כל אחד גלגל אחר. בכך תהיה תזכה הלוטוס להנעה כפולה עם הכוונת מומנט. הזינוק ל-100 קמ"ש צפוי להיות מהיר מ-3 שניות. ל-250 קמ"ש היא תגיע תוך פחות מ-9 שניות והמהירות המרבית תעמוד על יותר מ-340 קמ"ש.

   

  לוטוס אויג'ה ()

  מצברי ליתיום-יון 70 קוט"ש ממוקמים מאחורי צמד המושבים ומייצרים בכך חלוקת משקל דומה למכוניות בעלות מנוע מרכזי. טווח הנסיעה המוצהר - 400 ק"מ. שימוש בעמדת טעינה מהירה (350 KW) יאפשר למלא את המצברים ב-18 דקות בלבד. לכן בחרה לוטוס במצברי קיבולת קטנה יחסית, המאפשרים להקטין את עליית המשקל הצפויה כתוצאה מהיחידות הכבדות.

   

  לוטוס אויג'ה ()

  חלקי השלדה והמרכב עשויים קרבון והמשקל העצמי עומד על 1,680 ק"ג, גבוה בשביל לוטוס, נמוך ביחס למכוניות מסוגה. היא קומפקטית יחסית עם 446 ס"מ לאורך, 200 ס"מ לרוחב ו-112 ס"מ לגובה. העיצוב אמור לסייע ליעילות אווירודינמית מיטבית, כולל כונסי ומסיטי אוויר מלפנים ומאחור, שנועדו לאפשר זרימה חלקה ככל הניתן סביב המרכב וייצור כוח הצמדה מרבי. מאחור יש מסיט אוויר מתרומם חשמלית בהתאם למהירות.

   

  לוטוס אויג'ה ()

  מערכת המיתלים כולל בולמי זעזועים אדפטיביים תוצרת Multimatic, חברה האחראית גם לפיתוח רכיבי מיתלים לפורמולה 1. החישוקים ("20 מלפנים, 21" מאחור) עשויים מגנזיום על מנת להפחית משקל בלתי מוקפץ, והם בעלי מנגנון נעילה מרכזי בדומה לרכבי מירוץ. יש גם צמיגי פירלי P-זירו טרופאו רחבים ובלמי קרבון של AP.

   

  לוטוס אויג'ה ()

  תא הנוסעים עוצב בדומה לרכבי מירוץ, עם הגה שטוח בחלקו העליון והתחתון ועליו כל פקדי השליטה, לוח מחוונים דיגיטאלי מאחוריו וקונסולה מרכזית "צפה" וצרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים