שתף קטע נבחר

כצט במו"מ לשותפות במיזם הקנאביס של קיבוץ יקום

המגעים בין הקיבוץ לחברת התרופות הוותיקה מתקיימים במסגרת נסיונו להכניס למיזם גידול הקנאביס משקיע אסטרטגי שיאפשר גם פיתוח מוצרים רפואיים יחודיים המבוססים על הצמח

שוק הקנאביס עדיין רותח: חברת התרופות הוותיקה כצט מקיימת מו"מ להיכנס לשותפות במיזם הקנאביס של קיבוץ יקום, שיכלול חווה לגידול קנאביס ומפעל לעיבוד מוצריו.

 

אביב גפן מצטרף לקנאביס: ישמש יועץ שיווקי ותדמיתי באינטליקנה

בועה בדרך? מומחים מזהירים: חשש ממשי מפני הצפה עולמית של גידולי קנאביס

יו"ר רשות ני"ע מזהירה: "חברות הקנאביס עלולות להיות בועה"

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

בקיבוץ הוחלט להיכנס לתחום לא רק כמגדלים אלא כחלק מכל שרשרת הייצור, ולכן חיפשו משקיע אסטרטגי. כצט והקיבוץ נמצאים בשלב החלפת טיוטות, ונודע שלצידם ייכנסו משקיעים נוספים. הצעד מצטרף לעסקה של הקיבוץ מ-2017, במסגרתה הקנה לחברה מארה"ב גישה לקניין הרוחני ולידע שיצבור בתחום.

שמן קנאביס רפואי (צילום: shutterstock)
שמן קנאביס רפואי(צילום: shutterstock)
 

נציין שאותה התלהבות ראשונית של המגזר הקיבוצי והחקלאי מגידול הקנאביס, במיוחד כמחליף גידולים חקלאיים שאינם רווחים יותר, התחלף בהבנה של ההנהגה הקיבוצית שככל שירבו המגדלים בעולם, תפרחת הקנאביס תהפוך למוצר בסיסי ומי שלא יהיה חלק מהשרשרת שמתחילה בגידול ובסופה מוצרים מתוחכמים מעבר לשמן או תפרחת, מסתכן משום שמדובר בהשקעות של עשרות מיליוני שקלים.

 

לכן, לשותף האסטרטגי הרצוי יהיה פוטנציאל בתחום פיתוח תרופות מבוססות קנאביס. מומחים בתחום מעריכים שכל עוד הביקוש גבוה, כולם ייצרו שמן, אבל לאחר מכן יישרדו רק אלה שיצליחו לפתח מוצרים רפואיים יחודיים.

 

מכצט ומיקום סרבו להגיב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים