שתף קטע נבחר

משפחת הילד שנהרג בקייטנה: "הילדים סיפרו שפועלים עבדו על העץ שנפל"

במשטרה ממשיכים לחקור את מותו של סולימן ג'בארין בן ה-9 מקריסת עץ בקייטנה, אך לפי שעה לא מסתמן חשד לרשלנות. דודו של הילד טוען כי חבריו של סולימן "סיפרו שפועלים עבדו על העץ. לא גבו מהם עדויות". בעלי הפארק מכחישים: "לא היו פעולות גיזום או כריתה"

 

 

במשטרה ממשיכים לחקור גם היום (ה') את מותו אתמול של סולימן נאיף ג'בארין בן ה-9 מקריסה של ענף עץ באתר השעשועים האתגרי "אקשן פארק" שליד לכיש. עם זאת, ולמרות טענות למחדל שנשמעות מקרוביו, החקירה לא מעלה לפי שעה חשד לפלילים או לרשלנות. התיק, לפי ההערכה, צפוי להיסגר בקביעה שמדובר באסון שלא ניתן היה לצפות אותו.

 

האתר נשאר הבוקר סגור, ומהבעלים ומהעובדים נגבו עדויות. כחלק מהחקירה, בהמשך היום צפויים להגיע למקום אגרונומים ומומחי עצים, כדי לבדוק את העץ שממנו קרס הענף, שלדברי הבעלים היה בריא, וגם עצים אחרים בפארק.

סולימן נאיף ג'בארין (צילום: בראל אפרים)
"צעקו לו אבל הוא לא הספיק לברוח". סולימן בן ה-9, שנהרג באסון(צילום: בראל אפרים)

זירת האירוע (צילום: בראל אפרים)
כוחות החירום בזירה, אתמול(צילום: בראל אפרים)

באולפן ynet התראיין הבוקר דודו של הילד שנהרג, מהיישוב הבדואי אל-פורעה שבנגב, שטען למחדל והביע זעם על התנהלות החקירה. הדוד, חליל ג'בארין, סיפר כי בתו בת ה-8 וילדה נוספת מהקייטנה סיפרו לו "סיפור שונה ממה שהנהלת הפארק, בית הספר והמשטרה מספרים".

 

לדבריו, "הילדים מספרים על אנשים שעבדו על העצים, לפחות שני אנשים שדפקו עם פטיש או גרזן או כלי כלשהו". הוא התייחס לדברי הבעלים שהעץ היה בריא: "אנחנו יודעים שעץ בריא לא נופל, בשעה הזאת של הבוקר לא הייתה רוח".

העץ שקרס (צילום: בראל אפרים)
העץ שקרס(צילום: בראל אפרים)

דודו של הילד טען עוד כי "הילדים היו בהתחלה לבד, המורים התעכבו ונתנו להם להתפזר לתוך הפארק. אני לא יכול להתעלם מהדברים שהילדים מספרים. מבחינת הנהלת הפארק, משטרת ישראל ומשרד החינוך - האירוע נגמר חצי שעה אחרי שאיבדנו את הילד".

 

-מבחינתכם הייתה שם רשלנות של הפארק ושל אנשי הקייטנה?

"בהחלט. לא חשבתי בכלל על הכיוון הזה עד שהילדה שלי הגיעה והתחילה לצרוח ולספר לי שהיה מישהו על העץ שדפק עם גרזן או משהו והעץ נפל. אמרו לי שיש עוד ילדה. היא סיפרה על אנשים, עובדים מכוסי פנים עם כובעים של עובדי חקלאות, והם אמרו שהם היו למעלה והם אלה שצרחו".

מפה זירת אירוע נפילת עץ ילד בן 10 אקשן פארק לכיש ()

ג'בארין הביע זעם על התנהלות החקירה. "צר לי מאוד שמבחינת המשטרה זה עוד ילד שנהרג וזה תיק שהם רוצים לסגור, הדברים לא צריכים להיות ככה. אני יודע שאי אפשר להחזיר את הגלגל, מה שאיבדנו איבדנו. איבדנו ילד שאני לא יודע איך אפשר להתרגל לנוף בלעדיו. להבא דברים כאלו לא צריכים לעבור לסדר היום".

 

ג'בארין הוסיף וטען כי "כבר סיפרו לי שיש תיאום גרסאות בין הנהלת הפארק למורים, המלווים, הנהגים, כי הילדים לא מספרים סתם. המשטרה לא הגיעה לחקור את הילדים, שתגיע. אני מאוד מקווה שהם יקחו את העניין לידיים.

 

"אני מאמין שהיה מחדל מההתחלה", הוסיף ג'בארין בריאיון. "ביום בוער כזה לקחת ילדים לפארק שיכולה להיות בו שריפה, להגיע בלי כל המלווים ועד לסיפור הזה שהילדים מספרים על אנשים על העצים. אני לא חושב שלילדים יש אינטרס להמציא סיפור".

אקשן פארק (צילום: בראל אפרים)
בעלי הפארק: "לא היו פעולות גיזום או כריתה"(צילום: בראל אפרים)

במשטרה לא מכירים את הטענות שהעלה ג'בארין. בעלי האתר מסרו בתגובה ל-ynet: "מדובר באסון שהוא כוח עליון. לא יכולנו לצפות שזה יקרה. אילו יכולנו לצפות - וודאי שהיינו מונעים כניסה. לא נעשו כל פעולות גיזום או כריתה. אנחנו משתפים פעולה עם המשטרה באופן מלא".

 

האסון אתמול התרחש סמוך ל-09:00. מדריך הקייטנה סיפר ל-ynet כי לאחר שהגיעו באוטובוס "הילדים ירדו ורצו בהתרגשות. ביקשנו מהם להתכנס בצל. הילד שנהרג רץ ראשון והתיישב. פתאום הענף החל להתעקם וליפול. אחד הילדים צעק לעברו שיזוז משם אבל הוא לא הספיק לברוח. הענף נפל עליו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים