שתף קטע נבחר

ערך הוויקיפדיה של מפלגת הימין החדשה הוסר: "סתימת פיות"

ימים בודדים לאחר שהחלה בקמפיין, מפלגת "נעם", המשתייכת לפלג החרד"לי בציונות הדתית נתקלת בקשיים: עמוד יוטיוב ווויקיפדיה שפתחה המפלגה הוסרו מהרשת. במפלגה אומרים: "מנגנון השתקה, נעתור לוועדת הבחירות"

המפלגה החדשה שקמה לה מימין לבית היהודי מנסה להניע קמפיין, ללא הצלחה. בימים האחרונים נחסמה המפלגה בשלל פלטפורמות, בין היתר ביוטיוב וגם עמוד הוויקיפדיה שלה, זאת ברקע העובדה שעד כה הקו שלה היה במובהק כנגד קהילת הלהט"ב.

הרב צבי טאו (צילום: מיכאל יעקובסון)
הרב צבי טאו(צילום: מיכאל יעקובסון)

שלשום פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי תלמידי הרב טאו, ראש ישיבת "הר המור" בירושלים רכשו בשבוע שעבר את מפלגת "לזוז" תמורת 80 אלף שקלים. השלב הבא הוא רישום שם חדש עבור המפלגה ברשם המפלגות וזה יהיה "נעם - עם נורמלי בארצו".

 

כבר בשמה של המפלגה נמצאת האג'נדה המרכזית שלה: קו שמרני הרבה יותר מזה של איחוד מפלגות הימין. במפלגת נעם מתגאים במאבק בשיח הלהט"בי. בין מייסדי המפלגה נמצאים גם אישים שהובילו לאחרונה את הקמפיינים נגד הקהילה הגאה אשר מיתגו את המשפחות שבהן ישנם אבא ואמא כ"אומץ להיות נורמלי".

 

על הרקע הזה ככל הנראה נחסמו בימים האחרונים אמצעים רבים שבהם ניסתה המפלגה להתניע את הקמפיין שלה. לפני מספר ימים נחסם ערוץ היוטיוב שבאמצעותו הופצו סרטוני המפלגה, עמוד הוויקיפדיה שנפתח אודותיה נמחק גם הוא.

 

בנוסף לזה, שתי חברות מדיה סירבו להיות מעורבות בקמפיין של המפלגה. במקרה הראשון מדובר בזכיינית שמשכירה שטחי פרסום על גבי אוטובוסים וזו סירבה למכור למפלגה שטחי פרסום. מקרה נוסף של סירוב נרשם מצדו של בית מלון ירושלמי שהמפלגה ביקשה לרכוש שלט עצום ממדים המוצב על גביו. בשלט אמור היה להופיע כיתוב שאף הוא מתריס נגד הקהילה הגאה בנוסח "גאווה וקניית ילדים או שהבן שלי יתחתן עם אישה".

 

המפלגה שכרה אתמול את שירותיו של עו"ד גיא בוסי, מומחה לדיני מפלגות שמתכוון לעתור בשם המפלגה לוועדת הבחירות המרכזית כדי שזו תכפה על חברות המדיה השונות לאפשר למפלגה לקיים קמפיין.

 

ממפלגת נעם נמסר אמש: "סתימת הפיות ומנגנון ההשתקה הן בדיוק הסיבה שבגללה צריך 'נעם' חזקה בכנסת. לא ייתכן שקבוצה קטנה תקבע לכולנו מה מותר לחשוב ומה אסור".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל יעקובסון
הרב צבי טאו
צילום: מיכאל יעקובסון
מומלצים