שתף קטע נבחר

נתניהו: "אפילו אם נצטרך לעמוד לבד מול איראן, נעשה זאת"

ראש הממשלה הזהיר את טהרן מפני המשך התוקפנות במי המפרץ הפרסי וציין כי ישראל תתנגד לה בכל מחיר. על התבססות חיזבאללה בלבנון: "הממשלה בביירות לא מתנגדת לזה, גם היא תישא באחריות". על הנוכחות האיראנית בסוריה: "לא ניתן לה להפוך ללבנון שנייה"

 

 

 

נתניהו מזהיר את איראן, סוריה ולבנון: ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר הערב (יום ה') אזהרה לאיראן על רקע המתיחות במפרץ הפרסי, והפנה טענות גם לממשלת לבנון: "היא לא מתנגדת להתבססות חיזבאללה בשטחה - ותישא באחריות". אזהרות שוגרו גם לכיוון סוריה, בהתייחס לנוכחות האיראנית: "לא נאפשר לה להיות לבנון שנייה".

 

נתניהו בטקס זכרון מלחמת לבנון השנייה (צילום: אלכס קולומויסקי)
נתניהו בנאומו, הערב בהר הרצל(צילום: אלכס קולומויסקי)

  ()
"לבנון תישא באחריות על התבססות חיזבאללה". נסראללה

בריטניה השתלטה ב גיברלטר על מכלית נפט שהגיעה מ איראן (צילום: EPA)
המתיחות במפרץ. מכלית נפט בגיברלטר(צילום: EPA)
 

"היום שוב ראינו את התוקפנות האיראנית באה לידי ביטוי במי המפרץ הפרסי", אמר נתניהו בנאום שנשא בטקס האזכרה לחללי מלחמת לבנון השנייה בהר הרצל, בהתייחסו למעצר צוות המכלית מאיחוד האמירויות היום על ידי משמרות המהפכה. "הגיע הזמן שהעולם כולו יבין את חומרת הסכנה של איראן וחיזבאללה, והגיע הזמן שהעולם כולו יתייצב נגדם. אפילו אם נצטרך לעמוד לבדנו מול איראן וגרורותיה - נעשה זאת". 

 

נתניהו ציין את הפעולות שנעשות לסיכול מאמציה של איראן להזרים כספים ונשק לחיזבאללה, ולמניעת התבססות כוחות איראניים בסוריה: "ברור לכולכם שבלעדי צינור החמצן האיראני, חיזבאללה לא יוכל להתקיים זמן רב. ברגע שתוציא את הפיגומים האיראניים ממנו הוא יקרוס. אבל המאבק נגד התוקפנות האיראנית הוא לא רק שלנו, הוא צריך להיות מאבק של העולם כולו. לצערי זה עדיין לא קורה במידה המספקת".

  

"לבנון תישא באחריות על התבססות חיזבאללה בשטחה"

ראש הממשלה שיגר אזהרה נוספת: "ממשלת לבנון אינה מביעה התנגדות כלשהי להתבססות הצבאית של חיזבאללה בשטחה. גם היא תישא באחריות לתוקפנות הזאת. מול אמירות הרהב של נסראללה שבוודאי שמעתם בימים האחרונים, אומר רק זאת - אם ניאלץ לצאת למלחמה נוספת - נפעל בעוצמה כבירה ונבטיח את ניצחוננו. 

 

"העיקרון שמנחה את הממשלה בראשותי הוא פשוט - הקם להורגך השכם למנוע את התחמשותו. בייחוד את התחמשותו בנשק מתקדם ושובר שוויון", אמר.

 

"אני מבקש להבהיר עיקרון חשוב שגם הרמטכ"ל הדגיש אותו לאחרונה: לא ניתן שום חסינות למי שיירו טילים על ישראל, גם אם יסתתרו באזורים צפופי אוכלוסיה, סיכם נתניהו. "נעשה הכול כדי למנוע פגיעה בחפים מפשע, אבל לא ניתן חסינות למשגרי הטילים ומשלחיהם - לא בלבנון, לא בעזה, לא בשום מקום".

 

מלחמת לבנון השנייה התנהלה בין כוחות צה"ל לחיזבאללה בלבנון בקיץ 2006, מ-12 ביולי עד 14 באוגוסט. המלחמה נפתחה בתקיפה מתוכננת של חיזבאללה באזור הגבול, בתקרית שבה במקביל להפגזה ארטילרית, נחטפו שני חיילי צה"ל ונהרגו שלושה. ישראל הגיבה בתקיפה מסיבית, ראשית מן האוויר ולאחר מכן גם באמצעות יחידות קרקע שנכנסו לדרום המדינה ולחמו בחיזבאללה. ב-34 ימי המלחמה ספגו אזרחי ישראל הפגזות של אלפי רקטות מלבנון. במלחמה נפלו 121 חיילים ועשרות אזרחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
רה"מ נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים