שתף קטע נבחר

החשד בקפריסין: אנס וקרא לחבריו שיצטרפו, הנאנסת בכתה ונמלטה בקושי

זוועה בחדר 723: התיירת הבריטית סיפרה למשטרה בקפריסין כיצד 12 הישראלים אנסו אותה בזה אחר זה, ולאחר שנמלטה ללא בגדים - עקבו אחריה. היא טענה כי החשודים התעלמו מתחינותיה - וצילמו את התקיפה. החוקרים אספו ממצאים ודגימות מהחדר ומגופם של החשודים

הצעירים החשודים באונס מובאים להארכת מעצר בבית המשפט המקומי באיה נאפה (צילום: AP)
(צילום: AP)

בכתה, ניסתה לברוח - אך נאנסה ללא רחמים. כתב החשדות שהוגש אתמול (חמישי) לבית המשפט בקפריסין מצייר תמונה קשה על הזוועה שעברה המתלוננת הבריטית בת ה-19 בחדר 723 במלון "פאמבוס נאפה רוקס" שבאיה נאפה. לפי החשד, הצעירה הוזמנה בליל 17 ביולי (בין שלישי לרביעי) לחדרו של אחד החשודים, ישראלי שאותו הכירה ועמו קיימה יחסי מין בימים שקדמו לאונס הקבוצתי. לאחר שיחה קצרה, נהג כלפיה באלימות, אנס אותה תוך שהוא מתעלם מבכייה - והזמין את 11 חבריו, גם הם ישראלים, שאנסו אותה בזה אחר זה. 

 

 
הצעירים החשודים באונס מובאים להארכת מעצר בבית המשפט המקומי באיה נאפה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
  

התיירת סיפרה לשוטרים כי חלק מהחשודים אף צילמו את האונס הקבוצתי בטלפונים הניידים שלהם. 11 טלפונים נלקחו לבדיקה - אך המשטרה טרם פרסמה את ממצאיה. עד כה, תשעה חשודים הודו שהיו בחדר בזמן האירוע, ושלושה נוספים מתעקשים שלא היו במקום.

 

התיירת בת ה-19 העידה שהכירה שניים מהחשודים שלושה ימים קודם לאונס הקבוצתי - וכי קיימה יחסי מין עם אחד מהם (המוגדר "חשוד מספר 1") לפחות פעמיים בזמן החופשה. בליל האונס לדבריה, לאחר ששוחחו שוב, הוזמנה לחדרו של החשוד למפגש אינטימי נוסף - אך הוא נהג בה באלימות. היא ביקשה ממנו לחדול ופרצה בבכי. הצעירה סיפרה כי הצעיר הישראלי התעלם מתחינותיה והמשיך את מעשיו בניגוד לרצונה.

הצעירים החשודים באונס מובאים להארכת מעצר בבית המשפט המקומי באיה נאפה (צילום: רויטרס)
החשודים מובאים לבית המשפט, הבוקר(צילום: רויטרס)

חשד צעירים אונס צעירה בריטית מלון איה נאפה קפריסין ()
המלון באיה נאפה

הצעירים החשודים באונס מובאים להארכת מעצר בבית המשפט המקומי באיה נאפה (צילום: EPA)
הקורבן העידה שצולמה על-ידי התוקפים. 11 טלפונים ניידים נלקחו לבדיקה(צילום: EPA)

תוך כדי שהצעיר ממשיך לכפות את עצמו על התיירת - הוא הזמין 11 מחבריו לחדר, ששהו לאורך כל הזמן סביב המיטה. לפי החשד, הצעיר ביצע בבריטית מעשה סדום בזמן שחבריו אנסו אותה בזה אחר זה. לפי כתב החשדות, רק חלק מהם השתמשו באמצעי מניעה.

 

החוקר הקפריסאי מציין בכתב החשדות כי בשלב מסוים הצעיר שהזמין את חבריו ניסה לאחוז ברגליה של על-מנת שלא תוכל להתנגד לחבריו. לאחר שניסתה להשתחרר מאחיזתם - הצליחה הצעירה להימלט מהחדר כשהיא עירומה. הצעיר שיזם את האונס, לפי המשטרה המקומית, החל לעקוב אחריה יחד עם כמה מחבריו.

 

לפי כתב החשדות, הצעירה הבריטית פגשה את חבריה לאחר שנמלטה מהחדר ותיארה בפניהם את הזוועות. החברים לקחו אותה למרפאת המלון, ומשם הזעיקו את המשטרה המקומית למקום. התיירת פונתה לבית החולים, שם עברה בדיקת אונס שבמהלכה גם אובחנו שריטות ברגליה.

 

כתב החשדות מעלה כי הצעיר שינה את גרסתו והודה שקיים יחסי מין עם בריטית יחד עם חבר נוסף, אך התעקש שלא היה שם אף אחד מלבדם. בהמשך החקירה שוב שינה החשוד את גרסתו, והודה בפני החוקרים שחברים נוספים נכחו בחדר.

 

חוקרי המשטרה הגיעו לחדרו של החשוד, שהכחיש תחילה כל קשר לצעירה הבריטית, ואספו מהזירה 18 קונדומים, בהם חמישה משומשים, ארבעה סדינים וממצאים מהשטיח שבחדר. בכתב החשדות נכתב כי המשטרה תשווה את דגימות ה-DNA שנלקחו מכל החשודים לממצאים שאותרות בחדר המלון.

 

על גופם של שניים מהחשודים, בהם בעל החדר, נמצאו חבלות שמקורן, לפי המשטרה, בקטטה שפרצה עם תיירים אחרים במלון לאחר האונס.

 

הצעירים החשודים באונס מובאים להארכת מעצר בבית המשפט המקומי באיה נאפה (צילום: EPA)
"אחזו בידיה וברגליה על-מנת שלא תברח". מתוך כתב החשדות(צילום: EPA)

הצעירים החשודים באונס מובאים להארכת מעצר בבית המשפט המקומי באיה נאפה (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

בית המשפט הקפריסאי קיבל את בקשת המשטרה להאריך בשמונה ימים את מעצרם של 12 הישראלים. המשטרה ציינה בבקשתה כי שחרורם לא יאפשר את ההשלמות הנדרשות לחקירה - וכי קיים חשש שיברחו מקפריסין. עוד צוין כי בכוונת המשטרה לחקור בקרוב 35 עדים נוספים, בהם חברי החשודים ועובדי המלון.

 

חברתה של הקורבן סיפרה לכלי התקשורת המקומיים כי היא מאושפזת בבית החולים ונמצאת במצוקה נפשית קשה. "אני מכירה אותה, היא לא הייתה שוכבת עם 12 גברים. אני בטוחה שהיא נאנסה", סיפרה החברה. "הישראלים היו שתויים, מקווה שיענישו אותם בחומרה".

 

אמו של חשוד: "לא מסוגל לפגוע באיש"

אמו של אחד העצורים, תושב הצפון, סיפרה כי בנה התקשר אליה שלשום והכחיש כל קשר לחשודים האחרים. "הבן שלי בוכה בטלפון שהוא לא מסוגל לפגוע באף אחד, הוא תלמיד מצטיין", סיפרה. לדבריה, בנה היה אמור לחזור אתמול לישראל ונעצר בשעות הבוקר: "אני מגנה בכל תוקף התנהגות שכזאת, וצריך למצות את הדין עם האחראים. אני מבקשת שתמתינו לסוף החקירה".

 

 

אחד מהורי החשודים טוען כי בנו "נשלף מהמיטה" בזמן שחלק מחבריו לחדר שבו ארצה ואפילו לא נחקרו. החשודים באונס בכו בבית המשפט וטענו: "לא עשינו כלום. המשטרה מתעללת בנו". הורי החשודים טוענים להתעללות מצד השוטרים: "הפשיטו לבן שלי את המכנסיים והכניסו לו מכות". 

 

עובד במלון: "שמעתי צרחות"

העובדים במלון "פאבוס נאפה רוקס" כבר רגילים לתקריות אלימות ולתיירים שמתפרעים. אולם המעצר של 12 הישראלים הפתיע גם אותם. "הגיעו לכאן ניידות משטרה, ביקשו רשימה של האורחים ודפקו על הדלתות", סיפרה ל-ynet אחת העובדות במלון. "הבנתי ישר שמדובר באירוע גדול כי המשטרה המקומית לא מרבה להתערב באירועים עם תיירים, וכשהיא כבר מגיעה סימן שהיא סבורה שקרה משהו גדול".

 

בהנהלת המלון מסרבים להתייחס באופן רשמי לאירועים ומעדיפים לחזור לשגרה, בין היתר מחשש לפגיעה במהלכי החקירה שעדיין מצריכה עדויות מעובדי ואורחי המלון שהיו עדים לאירועי שלישי בלילה.

 

"הייתי בצד השני של המלון ושמעתי צרחות", סיפר אלסטר, אחד העובדים. "בהתחלתי חשבתי ששוב מדובר בבני נוער שיכורים. אלה הדברים שקורים כאן כל קיץ. אבל אז הבנתי שמדובר באירוע הרבה יותר משמעותי. אף אחד לא שמע שהתיירת נאנסה, ואני בטוח שאם מישהו היה שומע - הוא היה עוצר את זה".

 

עובדי המלון סיפרו כי בתקופה הזאת בשנה המלון מלא עד אפס מקום, ועיקר האורחים הם מישראל ובריטניה. מסיבות הבריכה נמשכות עד לשעות הקטנות של הלילה, ורק לקראת הזריחה המקום מתחיל להירגע. בשעות הבוקר עוד ניתן למצוא בכל מקום שברי בקבוקי אלכוהול, בגדים מושלכים ועטיפות של אמצעי מניעה.


פורסם לראשונה 18/07/2019 21:57

 

ויקטור אליעזר ויוני איאטרו השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
אחד החשודים בכניסה לבית המשפט
צילום: EPA
מומלצים