שתף קטע נבחר

איראן פרסמה תיעוד של המכלית שעצרה במפרץ

טהרן פרסמה תיעוד של מכלית הנפט מאיחוד האמירויות שנתפסה, ומואשמת בהברחת נפט. ארה"ב קוראת לשחרור הצוות: "תפסיקו להטריד את כלי השיט באזור"

 

 

הטלוויזיה באיראן פרסמה היום (ה') תיעוד של מכלית הנפט מאיחוד האמירויות שנתפסה על ידי משמרות המהפכה. בסרטון נראות סירות של משמרות המהפכה בקרבת המכלית RIAH. הסרטון כולל גם ככל הנראה תיעוד מהמכלית עצמה.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

בצהריים הודיעה התקשורת האיראנית שמשמרות המהפכה עצרו במפרץ הפרסי 12 אנשי צוות של מכלית זרה בחשד להברחת נפט. שלשום, בעקבות הדיווחים על כך שהמכלית נעלמה לתוך המים הטריטוריאליים של איראן והקשר איתה אבד, הודיעה טהרן כי המכלית נקלעה למצוקה, וכי חיל הים האיראני נחלץ לסייע לה וגרר אותה לאיראן רק לצורך תיקונים. אלא שכעת טוענים האיראנים כי אחר כך התברר שצוות המכלית היה מעורב בניסיון העברה של נפט ממבריחים איראנים אל לקוחות בחו"ל. המכלית נתפסה מדרום לאי האיראני לראק, במצר הורמוז.

תיעוד של איראן מכלית הנפט העצורה מ איחוד האמירויות  (צילום: AP)
התיעוד מהטלוויזיה האיראנית(צילום: AP)
 

במחלקת המדינה האמריקנית קראו הערב לטהרן לשחרר בהקדם את מכלית הנפט ואנשי הצוות שנתפסו במפרץ. דובר מחלקת המדינה מסר שארה"ב מגנה את "ההטרדה המתמשכת" של משמרות המהפכה כלפי כלי השיט באזור, ואת ההתערבות שלה באזור השיט הבטוח בסביבת מצרי הורמוז. בארה"ב מטילים ספק בגרסה האיראנית לפיה המכלית, שנושאת את דגל פנמה, נתפסה בשטחה של איראן.

 

הודעת איראן היום באה שבועיים אחרי שהרשויות בגיברלטר, טריטוריה בריטית בקצה ספרד, עצרו מכלית שהובילה נפט איראני, כנראה בדרך לסוריה. המכלית ההיא נעצרה משום שהעברת נפט לסוריה מפירה את הסנקציות שהטיל האיחוד האירופי על משטרו של אסד.

 

בעקבות מעצר אותה מכלית קראו גורמים קיצוניים באיראן למשמרות המהפכה להגיב בתפיסת מכליות נפט זרות באזור המפרץ הפרסי, והשבוע הבטיח גם המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי שארצו תנקום על תפיסת המכלית בגיברלטר. כבר בשבוע שעבר, כפעולת תגמול, ניסו אנשי משמרות המהפכה להשתלט על מכלית בריטית במפרץ וכשלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
התיעוד מהטלוויזיה האיראנית
צילום: AP
מומלצים