שתף קטע נבחר

החשד לאונס באיה נאפה: כמה מהישראלים שותקים בחקירה

בקפריסין נמשכת חקירת החשד לאונס קבוצתי. אחד מהצעירים הנחקרים שיתף פעולה באופן מלא וייתכן שישוחרר. אחרים שומרים על זכות השתיקה. החקירה מתמקדת בחשוד המרכזי, שהזמין את הצעירה הבריטית לחדרו

הצעירים החשודים באונס מובאים להארכת מעצר בבית המשפט המקומי באיה נאפה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

חקירת החשד לאונס קבוצתי באיה נאפה נמשכת - וכעת מתברר כי כמה מהצעירים הישראלים שומרים על זכות השתיקה: היום (שבת) התחדשה החקירה של חלק מהחשודים באונס הקבוצתי באיה נאפה. החקירה מתמקדת בחשוד המרכזי שהזמין את הצעירה הבריטית לחדרו והוא צפוי למסור את גרסתו לאירועים. כמה מ-12 החשודים שומרים על זכות השתיקה בחקירתם ואילו אחד הנחקרים שיתף פעולה באופן מלא וייתכן שישוחרר ממעצר בימים הקרובים.

 

החקירה התחדשה היום בניקוסיה, שם נחקרים חמישה מהישראלים. אחרים נחקרים בלרנקה, בלימסול ובאיה נאפה. חלק ממשפחות החשודים הישראלים חזרו לארץ, והן צפויות לשוב לקפריסין בשבוע הבא, לדיון בהארכת המעצר. עד כה, תשעה חשודים הודו שהיו בחדר בזמן האירוע, ושלושה נוספים מתעקשים שלא היו במקום.

 

גורם במשטרת קפריסין ציין אתמול כי תשעה מהעצורים הם מתחת לגיל 18. הגורם טען כי בטלפונים שנלקחו מ-12 הצעירים הישראלים שנעצרו בחשד לאונס הקבוצתי באיה נאפה נמצאו סרטונים שתיעדו את האירוע הקשה. בשיחה עם ynet הוא אמר כי החוקרים עדיין מנסים לברר אם המעשים נעשו בהסכמת התיירת הבריטית, והודה כי "מדובר בחקירה מורכבת". הוא הוסיף כי הצעירה עדיין נמצאת בעיירת הנופש הקפריסאית, וכי היא כבר שוחררה מבית החולים.

 

 

ביום חמישי בבוקר האריך בית המשפט הקפריסאי את מעצרם של החשודים בשמונה ימים, כפי שביקשה המשטרה. החוקרים אמרו לשופט כי שחרורם לא יאפשר את ההשלמות הנדרשות לחקירה וכי קיים חשש שיברחו מקפריסין. עוד צוין כי בכוונת המשטרה לחקור בקרוב 35 עדים נוספים, בהם חברי החשודים ועובדי המלון.

 

"החשוד התעלם מבקשותיה לחדול"

התיירת בת ה-19 סיפרה לחוקרים כי שלושה ימים לפני האירוע הכירה את אחד הצעירים, שכונה "חשוד מספר 1", וקיימה עימו יחסי מין בהסכמה לפחות פעמיים. בליל האונס לדבריה, לאחר ששוחחו שוב, הוזמנה לחדרו של החשוד למפגש אינטימי נוסף - אך הוא נהג בה באלימות והתעלם מבקשותיה לחדול. הצעירה סיפרה כי היא פרצה בבכי וכי הצעיר הישראלי המשיך במעשיו בניגוד לרצונה.

   

חברתה של הקורבן סיפרה לכלי התקשורת המקומיים כי היא נמצאת בבמצב של מצוקה נפשית. "אני מכירה אותה, היא לא הייתה שוכבת עם 12 גברים. אני בטוחה שהיא נאנסה", סיפרה החברה. "הישראלים היו שתויים, מקווה שיענישו אותם בחומרה".

   

  ()
בית המעצר בקפריסין

הצעירים החשודים באונס מובאים להארכת מעצר בבית המשפט המקומי באיה נאפה (צילום: AP)
הצעירים החשודים באונס מובאים להארכת מעצר בבית המשפט המקומי באיה נאפה(צילום: AP)

הצעירים החשודים באונס מובאים להארכת מעצר בבית המשפט המקומי באיה נאפה (צילום: AP)
(צילום: AP)

במשטרה ציינו כי לפי עדות התיירת, הצעיר הזמין 11 מחבריו לחדר, ששהו לאורך כל הזמן סביב המיטה. לפי החשד, הצעיר ביצע בתיירת מעשה סדום בזמן שחבריו אנסו אותה בזה אחר זה. לפי כתב החשדות, רק חלק מהם השתמשו באמצעי מניעה. בחדר המלון נמצאו 18 קונדומים, בהם 5 משומשים. הבוקר, תיירות ישראליות שהגיעו לחופשה במלון וקיבלו את החדר שבו אירע המקרה - מצאו במקום קונדומים נוספים ובקבוקי אלכוהול, שככל הנראה שייכים לחשודים ולא נאספו על-ידי השוטרים המקומיים. 

 

החוקר הקפריסאי ציין בכתב החשדות כי בשלב מסוים הצעיר שהזמין את חבריו ניסה לאחוז ברגליה של על-מנת שלא תוכל להתנגד לחבריו. המשטרה ציינה כי בבדיקת האונס שנערכה לקורבן בבית החולים נמצאו שריטות על רגליה.

  

 
עו
עו"ד ניר יסלוביץ'(צילום: ערן אלדד)

לאחר שניסתה להשתחרר מאחיזתם - הצליחה הצעירה להימלט מהחדר כשהיא עירומה. הצעיר שיזם את האונס, לפי המשטרה המקומית, החל לעקוב אחריה יחד עם כמה מחבריו. על גופם של שניים מהחשודים, בהם בעל החדר, נמצאו חבלות שמקורן, לפי המשטרה, בקטטה שפרצה עם תיירים אחרים במלון לאחר האונס.

 

 כתב החשדות העלה כי הצעיר שנעצר שינה את גרסתו והודה שקיים יחסי מין עם בריטית יחד עם חבר נוסף, אך התעקש שלא היה שם אף אחד מלבדם. בהמשך החקירה שוב שינה החשוד את גרסתו, והודה בפני החוקרים שחברים נוספים נכחו בחדר.

 

  

חוקרי המשטרה הגיעו לחדרו של החשוד, שהכחיש תחילה כל קשר לצעירה הבריטית, ומלבד אמצעי המניעה אספו מהזירה ארבעה סדינים וממצאים מהשטיח שבחדר. המשטרה הקפריסאית לקחה דגימות DNA מכל החשודים ותשווה אותן לממצאים שנאספו בזירה.

  

 


פורסם לראשונה 20/07/2019 12:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים